GRE چیست

آزاده میردار
توسط

GRE چیست

آزمون GRE چیست

GRE چیست هر سال تعداد زیادی از ایرانی‌های متقاضی ادامه تحصیل در آمریکای شمالی در آزمون GRE شرکت می‌کنند. هزاران مرکز برای برگزاری این آزمون در دنیا وجود دارد اما در کشور ما تنها سازمان سنجش کشور به برگزاری این آزمون می‌پردازد.


آزمون GRE چیست؟

آزمون GRE چیست؟ GRE مخفف Graduate Record Examination است. آزمون توانایی تحصیلی متقاضیان را در سه موضوع می‌سنجد: محاسبات ریاضی، درک مطلب و مقاله نویسی. بسیاری از شرکت‌کنندگان در این آزمون آن را سخت توصیف می‌کند. در بخش ریاضیات ۴۰ سوال داریم و سطح این بخش برابر است با ریاضیات دوره دبیرستان اما از آنجا که باید به سوالات به زبان انگلیسی پاسخ داد موضوع کمی پیچیده‌تر است. حتی متقاضیان مقطع کارشناسی ارشد هم در پاسخ به این سوالات گمراه و دچار خطا می‌شوند.
در بخش درک مطلب از واژگان نسبتا دشوار استفاده می‌شود. در بخش مترادف و متضاد کلماتی به چشم می‌خورد که بسیاری از فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی رشته زبان انگلیسی نیز از فهم آن عاجز هستند. با وجود این دشواری‌ها اگر بتوانید شش ماه برای مطالعه وقت بگذارید نمره خوبی کسب خواهید کرد. به نظر می‌رسد دانشگاه‌ها توقع ندارند نمره بالای ۸۰ درصد کسب کنید ولی باید حداقل در هر بخش نمره بالای ۵۰ درصد بیاورید.

زمانبندی آزمون جی آر ای

زمانبندی آزمون جی آر ای بیش از ۳ ساعت طول خواهد کشید. بخش اول این آزمون ریاضیات است خود به دو بخش تقسیم می‌شود در هر بخش ۲۰ سوال وجود دارد. مدت زمان انجام این بخش ۳۵ دقیقه است بنابراین شما برای پاسخ به هر سوال بیش از ۹۰ ثانیه وقت خواهید داشت. نقشه درک مطلب شامل دو قسمت مجزا و در کل ۲۰ سوال است. شما برای پاسخ به هر سوال حدوداً یک و نیم دقیقه وقت دارید. در بخش نوشتاری نیز دو قسمت خواهیم داشت، بخش تحلیلی و بخش استدلالی که برای هر یک سی دقیقه زمان در نظر گرفته شده است.

برای افرادی که تمایل دارند در کشور آمریکای شمالی و در مقطع فوق لیسانس یا دکترا در رشته‌هایی چون اقتصاد، مدیریت و حتی MBA شرکت کنند داشتن این مدرک مفید است. داشتن این مدرک به ارتقا سطح زبان علمی شما کمک به سزایی خواهد کرد.

 بخش کلامی ( وربال)

بخش کلامی توانایی شما در درک مطالب و موضوعات مختلف علمی، هنری و غیره را می‌سنجد. برای پاسخگویی به این بخش باید دایره واژگان خوبی داشته باشید. در این بخش تلاش می‌شود سطح دانش زبان انگلیسی شما سنجیده شود. برای آمادگی در این بخش می‌توانید به لیست منابع و ارجاعات سازمان ETS مراجعه کنید و سعی کنید با حل نمونه تستها و سوالات آزمون‌های گذشته تسلط و آمادگی بیشتری داشته باشید. این بخش از ۳ نوع فرمت سوالی تشکیل شده است: درک متن، تکمیل متن و جملات معادل.

بخش کمی

در بخش کمی درک و فهم دانش آموز از ریاضیات تحلیل و هندسه مورد آزمون قرار می‌گیرد. پرسش‌های این بخش با ریاضیات دوره دبیرستان هم سطح است.

بخش نگارش تحلیلی

بخش نگارش تحلیلی توانایی بیان ایده‌های پیچیده بصورت واضح و روشن، درک و بررسی ادعاها و شواهد، پشتیبانی از ایده‌ها و افکار از طریق مثالها و دلایل کاربردی و ضروری و نوشتن مقاله دقیق، فصیح و درک و استفاده از زبان انگلیسی و نوشتاری بصورت استاندارد را می‌سنجد.

 


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 5 (4 امتیاز دهی)
نمایش 4 دیدگاه
 • زبان آموز
  معصومه

  ممنون از توضیحاتتون

 • زبان آموز
  حسین مدیری

  بنظر آزمون خیلی مهمی هست این آزمون GRE با اینکه توی جامعه من ندیدم کسی بگه دارم برای GRE میخونم انگاری خیلی ها ازش بی اطلاع هستن

 • زبان آموز
  مهدی صالحی

  دستتون درد نکنه خیلی وقت بود دنبال مدرک آزمون GRE بودم اون موقع کسی ارائه نمیداد
  امروز شانسی به این محتوا برخوردم حتما مزاحمتون میشم

 • زبان آموز
  parvin

  تا چند بار میشه توی این آزمون شرکت کرد و رد شد؟

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-325-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-325-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

آزمون GREآزمون GREآزمون تخصصی GREآزمون GREGREآزمون تخصصی GRE