cv چیست

آزاده میردار
توسط

cv چیست

cv چیست اگر بدنبال یافتن شغل هستید؛ اگر قصد دارید مشخصات خود را بطور مفصل و مرتب جمع‌آوری کنید پس به دنبال نوشتن یک cv از کارهای خود باشید. آیا می‌دانید اولین فرصت برای یافتن یک شغل مناسب برای افراد متقاضی کار نوشتن یک CV درست است.

CV چیست؟

 به راستی CV چیست؟ CV مخفف curriculum vitae عبارت است و به معنی نوشته یا متنی است که فرد مشخصات فردی، تجربه شغلی، تحصیلی، تالیفی و انتشاراتی و دیگر قابلیت‌های خود را در آن ثبت می‌کند. فرد برای یافتن شغل این متن را به مراکز ارائه می‌نماید. بطور خلاصه در یک CV شما خلاصه‌ای از مشخصات تحصیلی، مهارت‌های شغلی و فروش خود را به کارفرما معرفی می‌کنید.

در ایالات متحده و کانادا CV را رزومه می‌نامند. و رزومه خلاصه‌تر از دیگر موارد است.

یک CV باید چند صفحه باشد؟

یک CV استاندارد در انگلستان نباید بیشتر از 2 صفحه A4 باشد.

رزومه یا CV شما باید حقایق اصلی و مهم شما را در برداشته باشد. اگر رزومه شما تنها یک صفحه است. مشکلی نیست. زیرا کارفرمای شما قصد دارد اطلاعات مرتبط با شما را بخواند. البته ممکن است برخی از CV های پزشکی و آکادامیک خیلی طولانی باشند. اندازه CV بستگی به تخصص و تجربه شما دارد.

یک CV شامل چه بخش‌هایی است:

محتوای cv چیستیک CV شامل، بخش‌هایی مثل: نام نام خانوادگی، آدرس منزل، شماره موبایل، آدرس ایمیل است. در این قسمت نیاز نیست تاریخ تولد و عکس درج شود. مگر اینکه شما درخواست مشاغلی مثل modeling یا هنرپیشه‌گی را بدهید.

Profile در شروع CV قرار دارد. گزارشی کوتاه از دلایل و نگرش‌ کلیدی شما از اینکه بخواهید در یک حیطه خاص مشغول به کار شوید. دستاوردها و مهارت‌های متناسب با اهداف خود در زندگی را بنویسید. این قسمت باید بر طبق درخواست شما تنظیم شود و متمرکز بر آن باشد. این قسمت باید کوتاه و جذاب تنظیم شود. حدودا شامل 100 کلمه باشد.

Education تحصیلات: لیستی کامل از مقاطع تحصیلی به همراه تاریخ دقیق، ثبت شود. البته دوره‌های آموزشی حرفه‌ای که اخیرا داشتید با ذکر مکان در ابتدا ذکر شود.

Work experience- تجربه خود را به ترتیب زمانی لیت کنید. مطمئن شوید هر آنچه مرتبط با شغل مورد نظرتان نوشته شده است و از قلم نیفتاده باشد. اگر میزان تجربه شما موارد زیادی را در می‌گیرد این بخش باید قبل از education بیاید.

Skills and achievements – مهارتها و دستاوردها: هر مهارتی اعم از زبان‌های خارجی، بسته‌های آی تی و …

علاقمندی های شما: سینما رفتن، خواندن و مطالعه و مواردی که مرتبط به شغل مورد درخواست شما می‌باشد


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-235-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-235-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

محتوای آموزش زبان انگلیسی رشته علوم انسانیآموزش زبان انگلیسی رشته علوم انسانیآموزش زبانموضوع آموزش زبان انگلیسی دوره تحصیلی راهنماییآموزش زبان انگلیسی دوره تحصیلی راهنماییآموزش زبان