9 روش یادگیری زبان انگلیسی در خانه

آزاده میردار
توسط

9 روش یادگیری زبان انگلیسی در خانه

آموزش 9 روش یادگیری زبان انگلیسی در خانه

اگر بدنبال 9 روش یادگیری زبان انگلیسی در خانه هستید؟ اگر کلاس زبان در نزدیکی شما نیست. اگر برای رفتن به کلاس زبان نمی‌توانید هزینه لازم را پرداخت نمایید. یا هر مشکلی که هر کسی به نحوی دارد می‌توانید زبان را در منزل بخوانید. آموزش آنلاین زبان انگلیسی را در طلوع کمبریج آغاز کنید.

9 روش یادگیری زبان انگلیسی در خانه

9 روش یادگیری زبان انگلیسی در خانه را با خواندن متن امروز دنبال کنید. در صورتی که در اطراف خود معلم یا راهنمایی برای یادگیری زبان ندارید، و نگران نحوه تلفظ خود هستید؛ پیشنهاد می‌کنم راه‌های یادگیری زبان انگلیسی در خانه را مطالعه نمایید:

1. نگاه کردن به تلویزیون 

نگاه کردن به تلویزیون مثلا کارتون “The Simpsons“ کمدی طولانی روح بخشی که در سراسر دنیا مشهور است. ما را با پستی و بلندی‌های زندگی خانوادگی آمریکایی آشنا می‌کند. نه تنها خیلی خنده دار است بلکه با چالش‌های روزمره زندگی، کار و اجتماع هم آشنا می‌شویم. کلمات کوچه و بازاری هم به وفور در آن دیده می‌شود. انگلیسی غیررسمی و راحت که زیرنویس هم دارد.

2. نوشتن

نوشتن یک دفترچه برای خودتان تهیه کنید نوشتن کمک زیادی برای ارتقا زبان انگلیسی می‌کند.
شما می‌توانید راجع به یک روز بارانی رمانتیک، بازی فوتبال آخر هفته، دیدار با دوستی در رستوران یا کافی‌شاپ و سوژه‌های دیگر قصه پردازی کنید. سعی کنید هفتگی برنامه‌ای برای نوشتن داشته باشید. اگر فرد کمال گرایی هستید و از اشتباه کردن گریزانید، می‌توانید از یک استاد زبان بخواهید که متن شما را چک کند. پاراگراف‌هایی که می‌نویسید می‌توانید در مرحله بعدی ( مثلا چند ماه بعد) مجددا ارتقا دهید. مثلا بجای کلمه beautiful می‌توانید بگذارید fabulous یا بجای really big بنویسید huge….

3. برگزاری مهمانی

شما میتوانید یک مهمانی فرهنگی مثل هالوین، کریسمس یا شکرگزاری برگزار کنید. مثلا می‌توانید در مهمانی هالوین، دوستان شما داستانهای ترسناک را به انگلیسی برای دیگران بخوانند یا بچه‌هایی که لباس دیو یا روح پوشیدند نمایش انگلیسی بازی کنند.
شما میتوانید دوستان اینترنتی پیدا کنید. آنها نه تنها جملات اشتباه شما را اصلاح می‌کنند بلکه از چت کردن با آنها میتوانید در ارتقا زبان خود کمک شایانی بگیرید.

4. کلاس‌های آنلاین

در کلاس‌های آنلاین زبان شرکت کنید. مزیت این کلاسها در این است که شما می‌توانید صبح زود ساعت 6 و نیم صبح یا آخر شب مثلا 10 شب هم کلاس داشته باشید و در وقت خود صرفه جویی کنید. هزینه رفت و برگشت ندهید و از تکنولوژی مدرن به بهترین نحو بهره مند شوید. در ضمن می‌توانید از اساتید باتجربه ما با جزوه‌های خاص خودشان که برای افراد در سنین و نیازهای متفاوت نیاز هر فرد را کاملا برآورده کنند. همچنین از سایت طلوع کمبریج، کانال و دیگر شبکه های اجتماعی برای ارتقا مهارتهای مختلف زبان بهره‌مند شوید.

5. بازی‌های ویدیویی

بازی‌های ویدیویی به انگلیسی را امتحان کنید. از این دو بازی کمک بگیرید.

1. RPGs (role-playing games)
2. MMORPGs (massively multiplayer online role-playing games

از طریق اینها می‌توانید در بعضی صحنه‌های فانتزی جادو، کشتن دیو و قهرمان شدن با گوش کردن به برخی دیالوگ‌ها و خواندن متنهایی به انگلیسی در ارتقا این دو مهارت سود ببرید. انگیزه‌ای در شما برای یادگیری زبان ایجاد می‌شود که بسیار سرگرم کننده و مفرح است.

6. سایت طلوع کمبریج

گرامر را از طریق سایت طلوع کمبریج یا کنابهای گرامر مثل Grammar in use بخوانید شما می‌توانید تمرینات آنها را که جواب هم در انتهای کتاب دارد براحتی اشکالات گرامری خود را رفع کنید.

7. رادیو گوش کردن

به رادیو گوش کنید. من همیشه از زبان آموزان می‌پرسم که خواننده مورد علاقه شما کیست؟ چطور متن آهنگهایش را حفظ می‌کنید؟
همه بدون استثنا می‌گویند وقتی زیاد گوش می‌کنیم ناخودآگاه حفظ می‌شویم. پس چرا برای یادگیری زبان این روش را بکار نمی‌گیرید؟ وقتی‌ که شما زیاد گوش کنید خودبخود برخی از اصطلاحات و عبارات در ذهن شما نقش می‌بندد. سریالهای جذاب یا هیجان انگیز که حتی گاهی شما را بیدار هم نگه میدارند وسیله‌ای بسیار در دسترس و سرگرم کننده برای ارتقا زبان شماست . بیاد دارم سالها پیش یکی از نخبگان دانشگاه شریف می‌گفتند که من آیلتس 7 و نیم گرفتم خیلی متوجه نشدم زبان چیست اما وقتی سریال را دیدم درک بهتر و دقیق تری از مکالمه پیدا کردم.

8. کتاب خواندن

کتاب خواندن کمک خوبی است تا درک مطلب خود را قوی کنید در عین حال خواندن هر کتابی بطور مشخصی تعدادی از کلمات تکرار می‌شوند که سبب می‌شود که کلمات در ذهن بمانند. در عین حال، هر کسی می‌تواند بر اساس علاقه خود کتاب علمی_تخیلی، علمی، کارآگاهی، رمانتیک، پلیسی یا تاریخی انتخاب کند و از اوقات فراغت خود لذت ببرد. بهترین روش برای خواندن رمان، خواندن کل کتاب بدون چک کردن هیچ معنی است و در مرحله دوم شروع به چک کردن کلمات و اصطلاحات شود. بدین شکل بسیاری از کلمات و عبارت درک شده و در همه موارد حتی لازم نیست که چک کرد. خواندن کتاب به درک گرامر هم کمک زیادی می‌کند.

9. با خود انگلیسی حرف بزنید.

بخصوص اگر جلوی آینه بایستید و با صدای بلند داستانی یا خاطره ای به انگلیسی تعریف کنید. هیچ کودکی با صامت بودن و در سکوت حرف زدن را نیاموخت. بهتر است گفتگو را ضبط کنید و سپس به آن گوش کنید. متعجب می‌شوید که چقدر اشکال گرامری دارید. ولی وقتی حرف می‌زنید بدین شکل متوجه نمی‌شوید.


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
3.5 (2 رای)
امتیاز نظرات 5 (1 امتیاز دهی)
دیدگاه
 • زبان آموز
  حسین مدیری

  عالی بود عالی
  بنده چند وقت پیش با دوستم که سه زبان رو بلد بود حرف بزنه و انگلیسی رو مسلط بود
  پرسیدم چه راهکاری برای آموزش زبان خوبه
  نگاه کردن به تلویزیون (فیلم و سریال زبان اصلی همراه با زیرنویس انگلیسی)
  نوشتن (و حتی کپی نویسی از متون انگلیسی و تشخیص فاعل فعل مفعول و قید آنها و تغییر مناسب هر یک از این اجزای جمله)
  بازی‌های ویدیویی و تکرار دیالوگ های بازی
  رادیو گوش کردن و موسیقی انگلیسی گوش کردن و تکرار کردن و حس گرفتن با آنها
  و از همه مهمتر با خود انگلیسی حرف بزنید. رو پیشنهاد داد

  امروز دیدم شما کاملتر از یه دوست دلسوز هستید و روشات بیشتر و کاملتری رو توضیح دادید

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-325-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-325-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

آموزش نوشتن طلوع به زبان انگلیسینوشتن طلوع به زبان انگلیسیمکالمه مقدماتیمعادل برترینها به زبان انگلیسیبرترینها به زبان انگلیسیمکالمه مقدماتی