5 نکته کلیدی در سفر به فرانسه

آزاده میردار
توسط

5 نکته کلیدی در سفر به فرانسه

5 نکته کلیدی در سفر به فرانسه 5 TIPS ON WHAT TO DO

هر توریست در سفر به فرانسه نیاز دارد با نکاتی در ارتباط با زبان و فرهنگ این کشور آشنا شود. اگر قصد دارید به فرانسه سفر کنید. 5 نکته کلیدی در سفر به فرانسه که هر توریستی باید بداند را فراموش نکنید. یادگیری مکالمه زبان فرانسه را با ما در مرکز آموزش خصوصی مکالمه زبان طلوع کمبریج، تجربه کنید. آموزش خصوصی مکالمه زبان فرانسه در سفر فرصت مناسبی است تا فرانسه را با لذت و حرفه‌ای‌تر بیاموزید.


5 نکته کلیدی که هر توریست در سفر به فرانسه باید بداند

5 نکته کلیدی که هر توریست در سفر به فرانسه باید بداند، فرصتی را فراهم می‌کند تا بطور خلاصه با فرهنگ و زبان فرانسه آشنا شوید.

1-برخی عبارات فرانسوی را یاد بگیرید

اگر قرار است تعطیلات آخر هفته، یا به مدت یک ماه در فرانسه اقامت داشته باشید، هرگز فراموش نکنید که برخی از کلمات و عبارات اساسی فرانسوی را بخاطر بسپارید. به خاطر داشته باشید که شما در یک سرزمین خارجی هستید و در حالی که بسیاری از مردم فرانسه به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند، شما هرگز نمی‌دانید که اصطلاحات انگلیسی، مفید و قابل استفاده هستند یا نه!

 لازم نیست، فرهنگ لغت انگلیسی یا فرانسوی بخرید یا سراغ دوره‌های آموزشی خودآموز زبان فرانسه بگردید تا از فرانسه لذت ببرید (البته مطمئنا کمک خواهد کرد!) اما برای شروع، می‌توانید تنها با یادگیری چند عباراتی مانند این متوجه روابط شوید :

 • Bonjour –                         سلام
 • Merci –                             متشکرم
 • Oui-                                 بله
 • Pardon –                          ببخشید
 • S’il vous quill –                  لطفا
 • Au Revoir –                        خداحافظ
 • Je ne francais parle pas    .من به زبان فرانسه صحبت نمیکنم
 • En anglais, s’il vous plait  به زبان انگلیسی، لطفا

2- در فرهنگ فرانسه چطور احوالپرسی می‌کنند؟

هنگامی‌که در کشور فرانسه هستید، باید بدانید که مردم فرانسه چطور سلام و احوالپرسی می‌کنند. در پاریس، معمولا دوستان برای خوشامدگویی و احوالپرسی یکدیگر را می‌بوسند، در حالی که غریبه‌ها دست می‌دهند. افراد هنگام خداحافظی یکدیگر را می‌بوسند و این تنها فقط یک بوسه نیست.  معمولا بوسه بر دو طرف صورت است.

هنگامی که به روستاهای کوچک فرانسه برای گردش می‌روید، انتظار می‌رود که غریبه‌ها نیز به هم سلام  می‌کنند. البته در پاریس یا در شهرهای بزرگ اصلا این طور نیست. در حقیقت، اگر شما سعی کنید با مردم فرانسه در خیابان‌های پاریس یا لیون احوالپرسی کنید، به ندرت، شایدم هیچ وقت پاسخی دریافت نکنید. مهم نیست که چقدر بخواهید دوستانه برخورد کنید، چون فرانسوی‌ها مردمی نیستند که با غریبه‌ها راحت باشند.


3- برای لباس پوشیدن برنامه‌ای دارید؟

اگر قصد سفر به کشور فرانسه دارید، از آنجاییکه پاریس پایتخت مد جهان است، شما نیاز دارید که سبک لباس پوشیدنتان را بروز کنید. هنگام راه رفتن در خیابان‌های پاریس، هرگز شلوارک کوتاه نپوشید. مهمتر از همه، هنگام غذا خوردن در رستوران‌ها، لباس‌های غیررسمی به تن نکنید.

به ندرت مردم فرانسه را در لباس ورزشی یا شلوار جین، پیراهن و با دمپایی می‌بینید. فرانسوی‌ها عاشق لباسها و کفش‌های شیک و مقبول هستند. آنها رنگ‌های مشکی، سورمه‌ای و خاکستری را دوست دارند و خودشان را با لوازم جانبی و لوازم آرایشی مورد توجه دیگران قرار نمی‌دهند.


4- برج ایفل مشهور را کشف کنید

تا زمانیکه شما برج ایفل مشهور و معروف دنیا را  ندیدید یعنی هرگز به فرانسه سفر نکردید. تماشای برج ایفل برای گردشگران، مانند نوعی مراسم ویژه در فرانسه برای گردشگران است. قانونی ناگفته وجود دارد که اگر در پاریس هستید، بازدید از برج ایفل مدرکی مبنی بر سفر شما به فرانسه است. تنها با نگاه کردن به این ساختار پر زرق و برق از فاصله دور یا از اتاق هتل خود، اکتفا نکنید. هیچ چیز قابل قیاس با احساس رسیدن به قله این برج نیست.

با آسانسور یااز راه پله‌ها، به بالای برج بروید. در کل سه آسانسور وجود دارد و آنها در ستون‌های شمال، شرق و غرب واقع شده‌اند که شما را تا 15 متر بالا می‌برد. اگر واقعا می‌خواهید به ارتفاع بالای 275 متر برسید، باید ‌آسانسور را در طبقه دوم عوض کنید. در صورتی که به برخی از تحقیقات و بررسی‌های جدی مشغول هستید، به سمت پله‌ها بروید. به این ترتیب برج را در هر زاویه و دید مشاهده خواهید کرد.

و با استفاده از تکنولوژی جدید عکس سلفی از خودتان بگیرید. زیرا هنگامی که شما به خانه بر میگردید، فقط عکس را به خانواده و دوستان خود نشان می‌دهید. کلمات دیگر لازم نیست زیرا عکس برای خود همه چیز را بازگو خواهد کرد.


5- شبها با مترو بگردید، گاهی اتوبوس سوار شوید

یکی دیگر از کارهایی که باید در فرانسه انجام دهید این است که شبها از مترو استفاده کنید. چون شهر با چشم‌اندازهای با شکوه و چراغ‌های آن درخشان است. همچنین یکی از بهترین روش‌ها برای اینکه احساس کنید که شما اکنون یک بومی محلی فرانسوی هستید از مترو استفاده کنید. فقط به یاد داشته باشید که مترو از ساعت 24تا 7 صبح حرکت ندارد. بنابراین اگر شما در حال برنامه‌ریزی و سفر در آخر شب هستید، با مترو کمتر تردد نکنید، پس اول برنامه گشت خود را خوب بررسی کنید.

به غیر از توجه به برنامه گشت خود در پاریس، از یاد نبرید که در مترو، تا ایستگاه خروجی بلیط را نزد خود نگه دارید. اگر بلیط‌تان را گم کنید، پلیس مترو شما را 35 یورو جریمه خواهد کرد و این اصلا خوب نیست!

هنگامی که قرار نیست با مترو تردد کنید، از اتوبوس استفاده کنید. اتوبوس به اندازه مترو شلوغ نیست وقتی در  در جاده است، به راحتی مناظر دلپذیر و تماشایی را می‌توانید ببینید. ایستگاه‌های اتوبوس تقریبا در اطراف شهر است، بنابراین شما نیز تجربه ای زیبا و با نگاه یک بومی از طبیعت اطرافتان دیدن می‌کنید.

مترجم: مهدیه میردار


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 5 (1 امتیاز دهی)
دیدگاه
 • زبان آموز
  معصومه

  مرسی بابت این آموزش کلیدی

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-235-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-235-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

آموزش خصوصی مکالمه فرانسه در سفر france travellingآموزش خصوصی مکالمه فرانسه در سفرمکالمه زبان فرانسه در سفرآموزش مکالمه فرانسه در ایستگاه قطار train stationمکالمه فرانسه در ایستگاه قطارمکالمه زبان فرانسه در سفر