11 احوالپرسی ضروری در زبان انگلیسی

آزاده میردار
توسط

11 احوالپرسی ضروری در زبان انگلیسی

آموزش 11 احوالپرسی ضروری در زبان انگلیسی

11 احوالپرسی ضروری در زبان انگلیسی به شما کمک می‌کند تا بتوانید مکالمات انگلیسی در سفر خود را با اطمینان و متنوع آغاز کنید. این اصطلاحات با توجه به شرایط رسمی و غیر رسمی کاربرد دارد. با یادگیری هر یک مکالمه زبان انگلیسی خود را ارتقا دهید. 11 احوالپرسی ضروری در زبان انگلیسی را بخوانید و با توضیحات هر یک آشنا شوید. در دوره‌های آموزش مکالمه انگلیسی در سفر در طلوع کمبریج شرکت کنید تا سفری به یاد ماندنی داشته باشید.

11 احوالپرسی ضروری در مکالمات روزمره و رسمی

11 احوالپرسی ضروری در مکالمات روزمره و رسمی در مورد اصطلاحات کاربردی است که مردم انگلیسی زبان معمولا با هم به شکل غیر رسمی و خودمانی در مکالمات خود بکار می‌برند. بنابراین شما می‌توانید براحتی این اصطلاحات را در مکالمه با دوستان و اعضای خانواده خود و مکالمات غیر رسمی دیگر بکار برید. در ادامه مجموعه جملات جذاب، کاربردی و تاثیرگذار در دو بخش غیر رسمی، رسمی و تجاری را می‌خوانید.1. سلام به زبان انگلیسی

واقعا چه وقت‌هایی Hello / Hi / Hey کاربرد دارد؟ در شرایطی که رابطه رسمی با فردی دارید یا او را نمی‌شناسید بکار بردن Hello سلام درست است. Hi برای وقتی که دیدارتان خیلی رسمی نیست کاربرد دارد.


2. حالتون چطوره در زبان انگلیسی

بیان اصطلاح حالتون چطوره در زبان انگلیسی شیوه‌های مختلفی دارد. اما مطمئنا تفاوتی بین هر اصطلاح دیده می‌شود. این اصطلاحات جزء مکالمات احوالپرسی غیر رسمی انگلیسی است. اگر در یک ارتباط دوست دارید خیلی راحت و معمولی به طرف مقابل بگویید حالتون چطوره؟

?How’s it going? or How are you doing


3. چه خبر به زبان انگلیسی

اصطلاح چه خبر به زبان انگلیسی را دارای اشکال مختلفی است. این اصطلاحات نحوه بیان غیر رسمی ?how are you است. معمولا وقتی از این عبارت استفاده می‌کنید که شخص مقابل را قبلا هم دیدید. اغلب مردم در انگلیسی با nothing یا not much پاسخ می‌دهند.


4. اوضاع چطوره

اصطلاح اوضاع چطوره به زبان انگلیسی یکی دیگر از 11 احوالپرسی ضروری زبان انگلیسی است. امروز هم با مرور این درس قدم بعدی در پیشرفت خود در زبان را پشت سر خواهید گذاشت. در درس امروز قرار است احوالپرسی غیر رسمی انگلیسی را یاد بگیریم. بجای گفتن How are you، جمله‌های جدیدی یاد بگیریم. وقتی کسی را می‌شناسید، می‌توانید بگویید:

?How’s everything ? How are things


5. امروز چطور پیش رفت

اصطلاح امروز چطور پیش رفت، شکل دیگری از اصطلاح حالتون چطوره است. این عبارت هم معنی ?How are you است، شما با بکار بردن عباراتی مثل ?How’s your day یا ?How’s your day going جویای حال شخص مقابل خود هستید


6. خوشحالم می‌بینمت

اصطلاح خوشحالم می‌بینمت به زبان انگلیسی جزء عبارت خودمانی در احوالپرسی با دوستان، همکاران یا اعضای خانواده است. البته وقتی که مدت نسبتا طولانی یکدیگر را ندیده‌اید. پس معادل خوشحالم می‌بینمت را با گفتن Good to see you یا Nice to see you یاد بگیرید.


7. کم پیدایی نیستی

معادل اصطلاح کم پیدایی نیستی را می‌دانید؟ این اصطلاح احوال‌پرسی خودمانی و غیر رسمی وقتی بکار برده می‌شود که شما خیلی وقت است طرف مقابل خود را ندیده‌اید، مخصوصا وقتی دوست خود را بطور اتفاقی در جایی ببینید به او می‌گویید: کم پیدایی نیستی!

Long time no see or It’s been a while


8. وقت بخیر

بیان کل عبارات Good morning, Good afternoon, یا Good evening به معنی hello سلام است. هر عبارت با توجه به ساعات خاص شبانه روز، مفهوم خاصی را در احوالپرسی انگلیسی تداعی می‌کند که به معنی وقت بخیر است. مثلا حواستان باشد بکار بردن اصطلاح good night تنها موقع خداحافظی، کاربرد دارد.


9. از دیدار شما خوشبختم.

این اصطلاح بسیار رسمی و مودبانه است. اگر شما شخصی را برای اولین بار ملاقات می‌کنید، می‌توانید به او بگویید It’s nice to meet you یا Pleased to meet you. این نحوه صحبت کردن بسیار محترمانه است. اگر همین شخص را بار دیگر ملاقات کردید میتوانید بگویید: it’s nice to see you again.


10. چطوری ( کم پیدایی )

این عبارت احوالپرسی سئوالی به معنی حال شما چطوره؟ یا کم پیدایی است. اما در مفهوم کم پیدایی. زیرا کسی که این جمله را به شما می‌گوید قبلا شما را می‌دیده و غریبه نیست. بنابراین اگر دوستی را بعد از مدتی می‌بینید می‌توانید از او بپرسید: ?How have you been


11. حال شما چطوره

اصطلاح حال شما چطوره How do you do بسیار عبارت رسمی در مکالمه است. اخیرا در زبان کمتر گفته می‌شود. البته ممکن است توسط افراد سن بالا به کار برده شود. پاسخ مناسب به این اصطلاح: I’m doing well است.


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life ,so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)

یک نظر بدهید

درحال ارسال

تماس مشاوره

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

آموزش مکالمه انگليسي در مطب دکترمکالمه انگليسي در مطب دکترمکالمه در سفرمعادل تاکسی گرفتن در زبان انگلیسیتاکسی گرفتن در زبان انگلیسیمکالمه در سفر