یادگیری واژگان در آزمون GRE

آزاده میردار
توسط

یادگیری واژگان در آزمون GRE

یادگیری واژگان در آزمون GRE در مدت زمان کوتاه برای زبان آموزان غیر انگلیسی خیلی دشوار است. شاید در آزمون ریاضی خواندن واژه خیلی سخت نباشد اما در بخش وربال کمی متفاو ت و تا حدودی مشکل است.

یادگیری واژگان در آزمون GRE

یادگیری واژگان در آزمون GRE یکی از دغدغه‌های متقاضیان غیر انگلیسی زبان این آزمون است. به خصوص برای بهبود مهارت تست زنی لغات در gre verbal این مشکل بیشتر به چشم می‌خورد. زیرا متقاضیان در بخش زبان verbal score بیشتر نیاز دارند تا نمره مطلوبی کسب نمایند. از این رو با کمک گرفتن از نقطه نظرات به روز متخصصین در سایتهای معتبر GRE به نکات ارزشمندی برای مطالعه زبان آموزان جمع آوری نموده که در پست امروز به آنها اشاره خواهیم کرد.

از دیکشنری استفاده نکنید

اولین نکته‌ای که درباره لغت یاد گرفتن در انگلیسی به ذهن شما می‌رسد چیست؟ دیکشنری؟ بله درست است. اما آیا واقعاً فکر می‌کنید استفاده از فرهنگ لغت بهترین راه برای یادگیری یک زبان خارجی است؟ خوب، بگذارید همین سؤال را به صورت دیگری بپرسیم. آیا وقتی شروع به یادگیری زبان مادری خود کردید، کسی به شما فرهنگ لغت داده است؟ آیا از یک فرهنگ لغت استفاده کرده‌اید تا به زبان مادری خود مسلط شوید؟ نه؟

پس چرا هنگام مطالعه یک زبان خارجی مانند انگلیسی، از دیکشنری استفاده می کنید؟ درست است، همه ما می‌توانیم قبول کنیم که فرهنگ لغت احتمالاً یک منبع خارق‌العاده از واژگان، تلفظ‌ها و معانی هریک از واژگان است.

یادگیری در بافت جمله

اما با گفتن این مطلب، بگذارید کمی کاربردی‌تر صحبت کنیم. بدون یادگیری بافت جمله یا context چطور می‌توان لغات را به ذهن سپرد؟ زیرا به یاد آوردن کلمات به تنهایی کاملاً بی معنا است. تصور کنید کسی را ببینید که دایره واژگانش 10،000 کلمه است. البته این کلمات را با استفاده از فرهنگ لغت یاد گرفته است.

اما از او بپرسید که چه تعداد از این کلمات را می‌تواند واقعاً در زندگی روزمره استفاده کند. چه تعداد از این کلمات را می تواند به درستی هنگام نوشتن به زبان انگلیسی بکار ببرد؟ البته خیلی زیاد نیست و به همین دلیل است که باید از فرهنگ لغت به صورت کم استفاده کنید یعنی تنها در صورت لزوم. داشتن یک ابزار یادگیری عالی است، اما پس از آن نباید کاملاً به فرهنگ لغت وابسته شوید.

یادگیری واژگان در متن

یاد گرفتن عبارات یا حتی جملات خیلی موثرتر از حفظ کردن یک کلمه است. زیرا حفظ کردن یک لغت به تنهایی چقدر به درد شما می‌خورد وقتی ندانید که چطور در جمله باید از آن استفاده کرد؟

به عنوان مثال، کلمه “malicious” که به معنی harmful مضر است. عالی به نظر می‌رسد، اینطور نیست؟ اما اگر برای اولین بار آن را یاد می‌گیرید، و اگر فقط کلمه و معنی را به خاطر دارید، احتمالاً آن را زودتر از آنچه فکر می‌کنید فراموش خواهید کرد.

مثال

بدتر از همه ممکن است آن را با سایر کلمات هم صدای مشابه، مانند malleable, or malignant malinger یا هر کلمه homo-phonic اشتباه بگیرید. پس اگر سعی کردید آن را به همان شکلی که هست حفظ کنید، احتمالاً موفق نخواهید شد. اما اگر مانند مثال زیر در جمله یاد بگیرید احتمال خیلی زیاد برای همیشه در ذهن شما می‌ماند.

“Snakes are malicious beings.”, مارها موجودات مخرب هستند

“The burglars maliciously took away everything they have, and now they are homeless.”

“سارقین به طرز بد خواهانه هر آنچه را که داشتند، بردند و اکنون بی خانمان هستند.

مجلات و روزنامه بخوانید

مجلات و روزنامه بخوانید. برخی از بهترین منابع برای بهبود واژگان در متون GRE، مجلات هستند. تعداد زیادی ژورنال در اینترنت وجود دارد که با تعداد بیشماری از مباحث سروکار دارند. مطمئناً می‌توانند به شما در یادگیری تعداد زیادی کلمه جدید در متن کمک کنند.

به عنوان مثال، شما می‌توانید برخی از محبوب‌ترین مجلات را مطالعه کنید. از جمله Harvard Business Review, MIT Technology Review, IEEE و غیره. علاوه بر این ژورنال‌ها، باید به برخی از معروفترین مجلات و روزنامه‌ها نیز مراجعه کنید. مانند The New Yorker, The Guardian, Scientific American, The Economist.

این منابع نه تنها به بهبود زبان شما کمک می‌کند، بلكه به شما کمک می كند كه برای چندین دقیقه خواندن طیف متنوعی از موضوعات را در کنار هم تمرین کنید.و از این رو باعث افزایش عملکرد شما در بخش Reading Compceptionion در GRE می‌شود كه معمولاً سخت‌ترین قسمت محسوب می‌شود.

بسیاری از کتاب‌ها و رمان‌ها را بخوانید

کتاب‌ها و رمان‌ها منابع باارزش واژگان و زبان هستند. بنابراین، دفعه دیگر که والدین شما به دلیل اتلاف وقت در خواندن رمان به جای مطالعه برای GRE، از شما انتقاد کردند، این مقاله را به آنها نشان دهید. توصیه‌های ما برای خواندن برخی از بهترین کتاب‌هایی که می‌توانید برای بهبود زبان انگلیسی خود بخوانید عبارتند از: Of Mice and Men, Pride and Prejudice, Lolita, To Kill a Mockingbird, The Grapes of Wrath, etc

سعی کنید چند صفحه از این کتاب‌ها را در روز بخوانید. ترجیحاً در پایان روز، قبل از خواب. هر گاه به یک کلمه جدید برخوردید ، بلافاصله معنی را جستجو کنید، آن را در جایی بنویسید . همین جمله را دوباره بخوانید. بنابراین اکنون نه تنها معنای کلمه را خواهید فهمید، بلکه متنی را که در آن استفاده می‌شود را نیز خواهید فهمید. کتاب خواندن با این روش به شما کمک می‌کند کلماتی را که مدت طولانی آموخته‌اید به خاطر بیاورید.

تماشای فیلم، اخبار و تلویزیون انگلیسی

اگر شما یک زبان آموز شنیداری auditory learner هستید. یا کسی که ترجیح می دهد با شنیدن کلمات یاد بگیرد، خواندن زیاد ممکن است به شما خیلی کمک نکند. اگرچه هنوزهم باید با خواندن به یادگیری خود ادامه دهید. اما می‌توانید از تماشای فیلم و تلویزیون انگلیسی بسیار سود ببرید.

معرفی فیلم

چندین فیلم و سریال تلویزیونی آمریکایی و انگلیسی وجود دارد که می تواند کلی واژگان جدید را به شما معرفی کند. اگر به دنبال برخی از توصیه‌ها هستید، این برنامه های تلویزیونی را تماشا کنید: Breaking Bad ، The Big Bang Theory ، Game of Thrones ، Sherlock ، The Simpsons و غیره.

همچنین، می توانید کانال‌های خبری انگلیسی مانند BBC ، CNBC را در میان چندین مورد دیگر تماشا کنید. بهتر یادآور شوم هر فیلم انگلیسی خوب یک واژگان دارد که می‌توانید یاد بگیرید. اما بعد از گفتن این مطلب، وقت گرانبهای خود را برای تماشای هر برنامه‌ای هدر ندهید.

امیدوارم این بخش از مطالب درباره یادگیری واژگان در آزمون gre مورد توجه شما قرار گرفته باشد. ادامه مطلب را در پست آینده ارایه خواهیم نمود.

برای مطالعه بیشتر:

مراکز برگزاری آزمون GRE در ایران

دوره‌های آموزشی GRE

منابع آزمون GRE

منبع: https://crunchprep.com/

 


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. آموزش رایگان زبان آنلاین قابل دسترس همه زبان آموزان و کاربران عزیز است.

قابل توجه زبان آموزان تهرانی !! علاوه بر دریافت خدمات رایگان آنلاین، کلاس‌های خصوصی طلوع کمبریج در محل کار یا منزل زبان آموزان برگزار می‌شود. مدیریت آموزشی در طول دوره نظارت مستقیم بر نحوه یادگیری و آموزش‌ها دارد. برای اینکه از پکیج‌های تخفیف ویژه باخبر شوید، فرصت را از دست ندهید و با شماره‌های روی صفحه تماس بگیرید.

یادگیری زبان دنیای شما را تغییر می‌دهد.

A new language is a new life ,so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-325-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-325-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

محتوای نتایج آزمون GREنتایج آزمون GREآزمون تخصصی GREI’d love to در مکالمه انگلیسیآزمون تخصصی GRE