کم پیدایی نیستی به زبان انگلیسی

آزاده میردار
توسط

کم پیدایی نیستی به زبان انگلیسی

آموزش کم پیدایی نیستی به زبان انگلیسی

کم پیدایی نیستی به زبان انگلیسی جزء یکی از 11 احوالپرسی ضروری در زبان انگلیسی است. یک اصطلاح کاربردی، روزمره که دانستن معادل آن خالی از لطف نیست. با خواندن پست امروز یاد می‌گیرید که چطور به دوستی که مدتها ندیده‌اید بگویید کم پیدایی نیستی!

اصطلاح کم پیدایی نیستی به زبان انگلیسی

معادل اصطلاح کم پیدایی نیستی به زبان انگلیسی را می‌دانید؟ این اصطلاح احوال‌پرسی خودمانی و غیر رسمی وقتی بکار برده می‌شود که شما خیلی وقت است طرف مقابل خود را ندیده‌اید، مخصوصا وقتی دوست خود را بطور اتفاقی در جایی ببینید به او می‌گویید: کم پیدایی نیستی!

واقعا منظور از مدت طولانی چقدر است؟ در پاسخ می‌توان گفت این موضوع بستگی دارد به این که شما بطور طبیعی دوست خود را هر چند وقت یک بار می‌بینید. بهتر است با یک مثال بحث را ادامه دهیم. اگر شما بصورت نرمال دوست خود را هر هفته می‌بینید از اصطلاحاتی مثل حالتون چطوره؟ اوضاع چطوره؟ و خوشحالم می‌بینمت و … استفاده می‌کنید.

اما اگر شما دوست خود را طی ماه اخیر اصلا ندیدید؛ بعد از اینکه حالش را با این عبارات پرسیدید:        ?how are you و ?how have you been یا ?what’s new به او می‌گویید: کم پیدایی نیستی. معادل این عبارت را در ادامه به ذهن بسپارید.


 Long time no see

 It’s been a while

کم پیدایی نیستی


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life ,so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 5 (2 امتیاز دهی)
نمایش 2 دیدگاه
  • زبان آموز
    mitra

    ای خدا من تیکه کلامم این عبارته از الان به بعد میتونم بگم ایتس ا بین ا ویل .عالی ممنونم

  • زبان آموز
    elham

    سلام خیلی کلماتش کاربردیه اما ای کاش تصویر مناسبتری براش انتخاب میکردیت.خیلی از این تصاویر شما همراه با کلمه آموزشیتون توی ذهن ما هک میشن

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-325-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-325-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

آموزش اوضاع چطوره به زبان انگلیسیاوضاع چطوره به زبان انگلیسیمکالمه پیشرفتهآموزش اسم خدا به زبان انگلیسیاسم خدا به زبان انگلیسیمکالمه پیشرفته