چگونه مکالمه زبان انگلیسی را تقویت کنیم؟

آزاده میردار
توسط

چگونه مکالمه زبان انگلیسی را تقویت کنیم؟

تقویت مکالمه زبان انگلیسی

چگونه مکالمه زبان انگلیسی را تقویت کنیم؟ پرسشی است که امروزه در بیشتر محافل آموزشی و دوستانه مطرح است. مواقعی پیش می‌آید که با شنیدن پیشنهاد‌های جورواجور دیگران نه تنها به پاسخ صحیح نمی‌رسیم بلکه انگیزه‌مان نسبت به یادگیری زبان خیلی کمتر می‌شود. متاسفانه با وجود در دسترس بودن اطلاعات فراوان آموزشی زبان، در شبکه‌های اجتماعی بازهم یادگیری زبان برای ما رضایت‌بخش نیست. یکی از مهمترین دلایل آن آشنا نبودن با تکنیک‌های ساده یادگیری است و دلایل دیگر که در مقالات بعدی به آن خواهیم پرداخت. در ادامه، پیرامون چگونگی یادگیری مکالمه زبان انگلیسی، می‌پردازیم.


چگونه مکالمه زبان انگلیسی را تقویت کنیم؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم، در حالیکه بسیاری از زبان آموزان در کشورمان تسلط کافی بر نکات گرامری دارند اما در حقیقت  قادر نخواهند بود مکالمه روان و درستی با یک انگلیسی زبان داشته باشند. در واقع، به نظر می‌رسد تنها راه یادگیری مکالمه زبان انگلیسی حفظ حجم بسیار زیاد لغات و تمرین‌های مکرر و طاقت فرسا باشد. در ذیل نکاتی را درباره‌ی تقویت سطح یادگیری مکالمه زبان انگلیسی پیشنهاد می‌کنیم. ضمنا فراموش نکنید، زیر بنای آموزش خصوصی زبان انگلیسی، گوش کردن یا listening  می‌باشد. بنابراین برای بهبود گوش کردن در مکالمه زبان انگلیسی به نکات زیر توجه کنید .

یافتن یک شریک مکالمه انگلیسی

یافتن یک شریک مکالمه انگلیسی، مهمترین گام پیدا کردن یک هم صحبت انگلیسی زبان است. افراد بومی انگلیسی (native) که در همسایگی شما هستند. یا در محیط کسب و کارتان با شما همکارند، یا افرادی که در شبکه‌های اجتماعی در مراوده هستید، گزینه بسیار مناسبی برای تمرین مکالمه زبان انگلیسی شما می‌باشند. عضو شدن در کانال‌ها و کلوب‌های خارجی مختص زبان در شبکه های اجتماعی کمک زیادی به یادگیری صحبت کردن زبان غیر رسمی و محاوره‌ای می‌کند. اگر این کار برای شما سخت است پس گذراندن دوره‌ی آموزش خصوصی زبان انگلیسی و یافتن معلم خصوصی زبان، تاثیر بسیار زیادی در ارتقا سطح مکالمه‌تان خواهد داشت .

قبل از صحبت کردن خوب گوش دهید

قبل از صحبت کردن خوب گوش دهید، یعنی وقتی با یک بومی صحبت می‌کنید حواستان باشد بین گوش کردن و صحبت کردنتان تعادل قایل شوید. مثلا با بیان سوالات درست می‌توانید مکالمه‌تان را به درستی پیش ببرید. اگر طرف مقابلتان راجع به موضوعی از شما سوال می‌پرسد، شما مجبورید جواب کاملی دهید. بالاخره در مورد موضوع حاضر یعنی « قبل از صحبت کردن خوب گوش دهید » ما به شما پیشنهاد می‌دهیم که با پرسشی بحث‌تان را ادامه دهید. مثلا: « نظر شما چه می‌باشد؟ » یا « شما چی فکر می‌کنید؟ »

ضبط کردن مکالمه تمرینی خود با یک بومی انگلیسی

ضبط کردن مکالمه تمرینی خود با یک بومی انگلیسی، ضبط مکالمه کمک شایانی به شما می‌کند. پس از اتمام صحبت مجددا می‌توانید گوش کنید و ایرادات خود را برطرف نمایید و در جلسات بعدی با سوالات مشخص‌تری جلسه را شروع خواهید کرد.

محیط خود را با زبان انگلیسی درگیر کنید

محیط خود را با زبان انگلیسی درگیر کنید مثلا، تماشای فیلم با زیرنویس فارسی، اخبار خارجی، خواندن سایت‌های سرگرمی انگلیسی و …. . گوش کردن و تماشای  این نوع برنامه‌ها کمک می‌کند تا آهنگ جملات intonation، تلفظ درست و ریتم صحیح جمله به گوش شما عادت کند.

گوش کردن به موسیقی

گوش کردن به موسیقی یکی از ابزارهای اصلی در یادگیری زبان است. زیرا با گوش کردن به شعر  به راحتی سطح تلفظ و آهنگ جملات، لغات، اصطلاحات، مکالمات روزمره و ساختار جمله  نیز بهبود پیدا می‌کند. زبان آموز در این روش بطور ناخودآگاه و بسیار طبیعی و حتی تفریح وار به یادگیری مکالمه می‌پردازد.

بلند بخوانید

وقتی شما دوست یا همراهی برای یادگیری مکالمه زبان ندارید ، بهترین روش پیشنهادی ما این است : با صدای بلند مکالمه تان را بخوانید طوری که دارید با کسی صحبت می کنید .تمامی مطالب آموزشی با متن های نوشتاری فیلم ها را با صدای بلند بخوانید زیرا با این روش شما به راحتی تلفظ و اهنگ جملات خود را خواهید شنید .

با خودتان صحبت کنید

با خودتان صحبت کنید بدین معنا که در زندگی روزمره خود مشغول به انجام کارهای عادی و ساده خود هستید. ما به شما می‌گوییم یکی از موثرترین روش برای بهبود مکالمه زبان خود بیان کارهایتان به زبان انگلیسی است. مثلا، (“I am drinking tea, and now I’m going to read my book”). تمرین و مکالمه با خود روش مناسبی است که کسی اشتباهات ما را نخواهد شنید و ما با خیال راحت تو بدون استرس  به صحبت می‌پردازیم . بنابراین پاسخ به این سئوال که چگونه مکالمه انگلیسی خود را تقویت کنید؟ می‌تواند به طور خلاصه با لیست زیر پاسخ داده شود،7 روش پیشنهادی تاثیر گذار برای تقویت یادگیری مکالمه زبان انگلیسی در آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج از قرار زیر است:

 1. یافتن یک شریک مکالمه انگلیسی
 2. قبل از صحبت کردن خوب گوش دهید.
 3. مکالمه تمرینی خود را با یک بومی انگلیسی ضبط کنید.
 4. تا جایی که میتوانید محیط خود را با زبان انگلیسی درگیر کنید.
 5. تا می‌توانید به زبان انگلیسی موسیقی گوش کنید.
 6. بلند بخوانید.
 7. با خودتان صحبت کنید.

سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
2 (3 رای)
امتیاز نظرات 5 (1 امتیاز دهی)
دیدگاه
 • زبان آموز
  نیلوفر

  مکالمه یکی از بخش های پر کاربرد هر زبان هست حتما باید وقت بخصوصی برای تقویتش بذاریم

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-325-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-325-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

آموزش قیود تکرار در انگلیسیعبارات کاربردی برای بیان تکرار در انگلیسیگرامر مقدماتی, مکالمه مقدماتیآموزش مکالمه تلفنیمکالمه تلفنی انگلیسی با معنی فارسیمکالمه مقدماتی