وقت بخیر به زبان انگلیسی

آزاده میردار
توسط

وقت بخیر به زبان انگلیسی

تابحال فکر کردید وقت بخیر به زبان انگلیسی چطور بیان می‌شود؟ در زبان انگلیسی مانند فارسی در مراودات تجاری و رسمی نحوه‌ سلام و احوالپرسی متفاوت است. همانطور که در بخش 11 احوالپرسی ضروری در زبان انگلیسی صحبت کردیم، نوع عبارات بکار برده شده در مکالمات رسمی و غیر رسمی با هم تفاوت دارند. در درس امروز هم یاد می‌گیریم که برای عبارات وقت بخیر به انگلیسی یا روز بخیر چه ترجمه‌ی مناسبی می‌توان در نظر گرفت.

روز بخیر به زبان انگلیسی

روز بخیر به زبان انگلیسی یا همان وقت بخیر معانی متفاوتی دارد. اما قبل از اینکه شروع کنیم در مورد این اصطلاح، صحبت کنیم بهتر است ابتدا درباره احوالپرسی رسمی در محیط کار و اداری صحبت کنیم. به قول انگلیسی‌ها بیاییم کمی درباره‌ی business / formal greetings حرف بزنیم. بهترین راه برای اینکه بدانیم در یک محیط تجاری چطور صحبت را آغاز کنیم این است که منتظر بمانیم تا فرد مقابل چه نوع احوالپرسی را انتخاب می‌کند؟ رسمی یا خودمانی؟ شاید بارها دیده باشید افرادی که همدیگر را طی تماس‌های متوالی ملاقات می‌کنند با یکدیگر مکالمه خودمانی و غیر رسمی casual greetings دارند. پس در محیط تجاری انگلیسی زبان خود حواستان به نحوه سلام و احوالپرسی طرف مقابل باشد. البته نباید فراموش کنید؛ با افراد بزرگتر و پیشکسوت در فضای تجاری حتما بطور رسمی رفتار نمایید.


روز بخیر 

وقت بخیر

Good day

Good morning

Good afternoon

Good evening


 Good morningGood afternoon, یا Good evening در زبان انگلیسی

بیان کل عبارات Good morning, Good afternoon, یا Good evening در زبان انگلیسی به معنی hello سلام است. هر عبارت با توجه به ساعات خاص شبانه روز، مفهوم خاصی را در احوالپرسی انگلیسی تداعی می‌کند که به معنی وقت بخیر است. مثلا حواستان باشد بکار بردن اصطلاح good night تنها موقع خداحافظی، کاربرد دارد.

پس اگر می‌خواهید دیر وقت فردی را در فضای کاری خود ملاقات کنید از good evening بجای good night در احوالپرسی خود استفاده کنید. در مکالمه رسمی Good morning را بجای morning بکار برید. در صحبت محاوره‌ای از evening و afternoon نیز استفاده می‌شود، اما این اصطلاحات کمتر توسط انگلیسی‌ها استفاده می‌شود.


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life ,so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
2.5 (4 رای)
امتیاز نظرات 4.67 (3 امتیاز دهی)
نمایش 3 دیدگاه
 • زبان آموز
  elham

  کلمه کوتاه و کاربردی در این پست آموزش دادیت ممنون از زحمتتون

 • زبان آموز
  parvin

  سلام
  خوبید
  خسته نباشید
  مرسی از این سازنده سایتتون من که لذت میبرم از مطالبی که میزارید.ممنونم

 • زبان آموز
  erfan

  good
  thanks

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-325-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-325-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

اصطلاح به نام خدا به زبان انگلیسیبه نام خدا به زبان انگلیسیمکالمه مقدماتیمعادل اینجا کجاست به زبان انگلیسیاینجا کجاست به زبان انگلیسیمکالمه مقدماتی