واژگان مشترک در انگلیسی و فرانسه

آزاده میردار
توسط

واژگان مشترک در انگلیسی و فرانسه

واژگان مشترک در انگلیسی و فرانسه یکی دیگر از درس‌های آموزش زبان فرانسه در طلوع کمبریج است. مکالمه زبان فرانسه را در کنار اساتید نیتیو و زبده با نظارت مدیریت آموزشی فراگیرید.

واژگان مشترک در انگلیسی و فرانسه

واژگان مشترک در انگلیسی و فرانسه مانند هر زبان دیگری دیده می‌شود. گفته می‌شود بیش از 40 درصد از واژگان انگلیسی ریشه فرانسوی دارند. پس بهتر است بدانید، از آنجا که تعداد زیادی از کلمات و اصطلاحات انگلیسی منشأ فرانسوی دارند، شما در واقع قبل از شروع مطالعه زبان فرانسه، با تعداد زیادی از واژگان فرانسوی آشنا هستید.

به جملات و متن زیر دقت کنید. وجود کلمات فرانسوی را در متن انگلیسی می‌بینید:

Had a déjà vu lately?

Did that glass of wine have a certain je ne sais quoi?

In a restaurant or café, you might find olives, pâté, omelette on the menu, along with soufflé or chocolate mousse for dessert. Feeling flush? Wash it all down with champagne. Ah, c’est la vie !

خوشبختانه اغلب واژگان فرانسوی با پسوندهای -tion or -sion ختم می‌شوند. در این میان بسیاری از واژگان معنی یکسانی دارند. برخی نیز به همین شکل در انگلیسی و فرانسه مشترک است. به کلمات زیر دقت کنید:

participation, مشارکت

action, عمل

intuition, شهود

élection, انتخابات

décision, تصمیم

infusion, تزریق

passion شور

در زبان فرانسه بسیاری از کلمات اقتباسی از انگلیسی وام گرفته شده است. اما آکادمی فرانسه، مسئول قوانین بخش زبان، به کار بردن معادل واژگان انگلیسی را در آن زبان پیشنهاد می‌کند. در مثال زیر دقت کنید. به جای این کلمات انگلیسی ، معادل فرانسوی آن به کار برده شود:

un walkman / un baladeur واکمن

un tie-break / un jeu décisif کراوات

un software / un logiciel نرم افزار

un e-mail / un courriel پست الکترونیک

به هرحال این اتفاقات و ورود این کلمات در زبان‌ها اجتناب ناپذیر است. مردم انگلیسی زبان و فرانسوی زبان در کلام خود از هر دو عبارات استفاده می‌کنند.

 


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. آموزش رایگان زبان آنلاین قابل دسترس همه زبان آموزان و کاربران عزیز است.

قابل توجه زبان آموزان تهرانی !! علاوه بر دریافت خدمات رایگان آنلاین، کلاس‌های خصوصی طلوع کمبریج در محل کار یا منزل زبان آموزان برگزار می‌شود. مدیریت آموزشی در طول دوره نظارت مستقیم بر نحوه یادگیری و آموزش‌ها دارد. برای اینکه از پکیج‌های تخفیف ویژه باخبر شوید، فرصت را از دست ندهید و با شماره‌های روی صفحه تماس بگیرید.

یادگیری زبان دنیای شما را تغییر می‌دهد.

A new language is a new life ,so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-325-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-325-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

آموزش درباره کسی فکر کردن به زبان فرانسهدرباره کسی فکر کردن به زبان فرانسهمکالمه فرانسه مقدماتیمحتوای یادگیری گرامر زبان فرانسه چگونه استیادگیری گرامر زبان فرانسه چگونه استمکالمه فرانسه مقدماتی