نکات کلیدی در یادگیری زبان انگلیسی

آزاده میردار
توسط

نکات کلیدی در یادگیری زبان انگلیسی

آموزش نکات کلیدی در یادگیری زبان انگلیسی

نکات کلیدی در یادگیری زبان انگلیسی جزء مسائلی است که زبان‌آموزان به دنبال آن هستند. شاید بارها این اتفاق برای شما افتاده که در روند یادگیری انگلیسی خود دچار شک و دودلی شده‌اید، یا از دوره‌های آموزش خصوصی زبان خود دلسرد شدید. همچنین بروز مشکلات دیگری که در یادگیری زبان با آن مواجه هستید. اگر می‌خواهید بخشی از مشکلاتتان تا حدودی حل شود پیشنهاد می‌کنم متن زیر را بخوانید:


نکات کلیدی در یادگیری زبان انگلیسی

نکات کلیدی در یادگیری زبان انگلیسی، نکات ارزشمند در عین حال ساده‌ای که شما باید در یادگیری زبان انگلیسی با آنها آشنا باشید. موضوع امروز، توجه به نکاتی مثل تکرار، یادگیری اصطلاحات، مصمم بودن در یادگیری، استفاده از راهکارهای آموزشی مثل برچسب یا لیبل زدن، و چند نکته ساده دیگر به شما در یادگیری زبان انگلیسی یا هر زبان خارجی، کمک زیادی خواهد کرد.


تکرار و تمرین

روزانه سعی کنید خود را با یادگیری انگلیسی درگیر کنید. حتما می‌پرسید چطور این کار را انجام دهیم، روزانه 15 دقیقه وقت خود را با زبان انگلیسی بگذارنید:

  • موسیقی انگلیسی گوش دهید.
  • کتاب انگلیسی حتی یک کتاب داستان مبتدی و ساده بخوانید.
  • در محیط انگلیسی اینترنت گشت بزنید.

عبارات و اصطلاحات بیاموزید

طبق معمول بارها و بارها در بخش آموزش خصوصی درک مطلب گفته‌ام و باز هم می‌گویم، یادگیری لغت به تنهایی دردی را دوا نمی‌کند. بهتر است شما کلمات را در غالب عبارات و اصطلاح در جمله یاد بگیرید.

مصمم باشید

برای یادگیری زبان یا آموزش خصوصی زبان انگلیسی خود مصمم باشید. سعی و تلاش را فراموش نکنید. مایوس نشوید. برای حفظ انگیزه خود به هدفی که دارید بیاندیشید.

  • خطاها و اشکالات خود را یادداشت کرده و مرور کنید تا مجددا آنها را مرتکب نشوید. از اشتباهات خود نترسید؛ انها انعکاسی از توانایی‌های ذهنی شما هستند.

برچسب بزنید

روش‌های ساده ابداع کنید. مثلا به تمام وسایل خانه خود برچسب بزنید تا همیشه معادل انگلیسی آنها را ببینید. حتی می‌توانید از رنگ‌های متفاوت برای وسایل مختلف استفاده کنید. مثلا سبز برای لوازم الکتریکی.

اطرافیان خود را درگیر کنید

پیشنهاد می‌کنم، از نظر عاطفی حمایت خانواده و دوستان را همراه خود داشته باشید. با این کار آنها را تحت تاثیر قرار دهید. مثلا با اعضای خانواده سلفی بگیرید و آنها را به انگلیسی معرفی کنید. با گذر زمان شاهد پیشرفت خود خواهید بود.

هدف گذاری کنید

هر بار بخشی از زبان را مشخص کنید و روی آن بخش متمرکز باشید. بطور مثال عبارات مربوط به “خرید کردن”. در دفتر روزانه خود این اهداف را ثبت کنید و در آخر هر هفته چک کنید که آیا به اهداف خود رسیده‌اید یا نه.

با خواندن زبان انگلیسی شاد شوید

به گذراندن دوران آموزش زبان انگلیسی خود مثبت نگاه کنید و از شک و دودلی بپرهیزید. با احساسات مثبت و سرشار از انرژی خود اعتماد کنید. اشتباهات خود در یادگیری را جدی نگیرید. در عوض بر نکات جدیدی که یاد گرفته‌اید تمرکز کنید.


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 5 (1 امتیاز دهی)
دیدگاه
  • زبان آموز
    نیلوفر

    چه نکات جالب و خوب و مفیدی درباره زبان آموزان گفتید

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-325-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-325-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

تاریخچه هالووینتاریخچه هالووین نمونه درک مطلب مقدماتیHalloweenدرک مطلب پیشرفتهآموزش خصوصی درک مطلب پیشرفته زبان انگلیسی reading comprehensionآموزش خصوصی درک مطلب پیشرفته زبان انگلیسیدرک مطلب, درک مطلب پیشرفته