نوشتن sop

آزاده میردار
توسط

نوشتن sop

نوشتن SOP چیست؟ در نوشتن sop به چه نکاتی باید توجه داشته باشیم؟ بهتر است قبل از شروع این پست sop را برای شما تعریف کنیم. علامت اختصاری SOP در انگلیسی statement of purpose است.

نوشتن sop

نگارش sop یا شرح و بیان اهداف شخص مختص چه کسانی است؟ sop مختص متقاضیان دکترا و افرادی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور دارند، می‌باشد. اگر در مورد علایق یا تجربیات خود می‌نویسید بهتر است آنها را واضح و با جزئیات شرح دهید. با این کار می‌توانید نظر کمیته پذیرش دانشگاه مورد نظر را به خود جلب کنید.

کمیته‌ی پذیرش در انگیزه‌نامه شما به انگیزه، صلاحیت و توانایی شما به عنوان یک دانشجو توجه می‌کند.

در نوشتن انگیزه نامه پیشنهاد می‌کنیم از جملات تاثیرگذار استفاده کنید. زیرا شما باید راهی پیدا کنید تا میزان علاقه خود را به مرکز مورد نظر نشان دهید. مثلا درباره علت انتخاب خود نسبت به رشته مورد نظر بنویسید.

به تجربیات حرفه ای که در زمینه رشته مورد علاقه خود کسب نموده‌اید اشاره کنید. اگر در گذشته به یک پروژه تحقیقاتی پرداخته‌اید و تخصص ویژه‌ای دارید حتماً آن را ذکر کنید. سعی کنید به جای پرداختن به تجربیات خود در مدرسه در مورد مهارت‌ها و توانایی‌های دوره دانشجوی خود بنویسید.

درباره رشته مورد علاقه خود بنویسید. از کلی گویی بپرهیزید. اگر به مطالعات اجتماعی علاقه مند هستید به موضوعاتی که این علم به آنها می پردازد (مثل بهداشت عمومی یا تعامل اجتماعی و غیره) اشاره کنید. دلایل خود برای انتخاب رشته مطرح کنید.

پاسخ به سوالات در نوشتن sop

به سوالی که از شما پرسیده می شود دقت کنید. این سوال‌ها کلی هستند. مثلا از شما درخواست می‌شود از علایق و تجربیات خود در رشته مورد نظر یا نقش آن در آینده خود بنویسید.

شما باید بتوانید گروه پذیرش را متعجب کنید. حداقل یک پاراگراف از متن را باید به رشته مورد علاقه خود اختصاص دهید. سعی کنید به هر آنچه در ارتباط با رشته مورد نظر می‌دانید به اختصار اشاره کنید. برای این کار می‌توانید به تئوری‌های امروزی، کتاب‌ها و موضوعات مرتبط بپردازید. از استفاده از کلمات پرکاربرد در رشته مورد نظرتان نترسید. به یاد داشته باشید که این نامه را برای افرادی می‌نویسید که از نظر علمی با شما در یک سطح هستند.

در نوشتن sop نباید متواضع باشید. در مورد موفقیت‌ها و دستاوردهای خود  بنویسید. یادتان نرود که هدف تحت تاثیر گذاشتن کمیته پذیرش دانشگاه است.

برای مطالعه بیشتر:

 


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

 با یادگیری زبان دنیای شما تغییر می‌کند.

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-325-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-325-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

لغات تخصصی کامپیوتر و ITآموزش زبانآموزش زبان انگلیسی دوره تحصیلی هنرستانآموزش زبان