نمونه رایتینگ آزمون آیلتس

آزاده میردار
توسط

نمونه رایتینگ آزمون آیلتس

محتوای نمونه رایتینگ آزمون آیلتس

نمونه رایتینگ آزمون آیلتس یا همان تمرین مهارت نوشتاری آیلتس را در این پست می‌خوانید. در آموزش زبان انگلیسی با ما همراه باشید. در طلوع کمبریج تدریس خصوصی آیلتس در تهران را تجربه کنید تا با نحوه آموزش اساتید ما آشنا شوید. نهایتا در امتحان آیلتس نمره عالی بگیرید.

نمونه رایتینگ آزمون آیلتس

نمونه رایتینگ آزمون آیلتس را بهتر است با توضیح زیر شروع می‌کنم. در این قسمت قرار است به نکات اولیه و بسیار مهم در یک متن با ساختار انگلیسی بپردازیم. تصور کنید در نمونه رایتینگ آزمون آیلتس یک مقاله دارید. شما با خواندن آن مقاله یاد می‌گیرید که چطور به درستی مقاله بنویسید. البته در این جلسه بطور اجمالی به نکات ضروری که یک فرد در نوشتن مقاله نیاز دارد بداند می‌پردازیم.

نمونه رایتینگ آزمون آیلتس با معرفی ساختار مقاله

در هنگام کار کردن روی رایتینگ ضروری است که به همه جنبه‌های یک مقاله توجه شود. مثل thesis statement جمله تئوری، topic sentences موضوع جمله، supporting ideas ایده‌های حمایت کننده، well-constructed paragraphs پاراگرف‌هایی با ساختار درست و a conclusion with no new information نتیجه گیری بدون هیچ اطلاعات جدیدی دز آن توجه کافی شود. توجه به این نکات حدود نیمی از نمره رایتینگ را شامل می‌شود. برای رایتینگ یکی از تمرین‌هایی که می‌توان انجام داد دادن تکلیف “مقاله کوتاه: ‘Mini-Essay’ به زبان آموز است. این “مینی اسی” مهارت زبان آموز را در تمرکز بر گرامر و ساختار تقویت می کند.

بنابراین نه تنها به تدریج توانایی زبان آموز بالا می‌رود، بلکه اعتماد به نفس او نیز به شکل قابل ملاحظه‌ای افزایش می‌یابد.

نمونه رایتینگ آزمون آیلتس با معرفی 3P 

نمونه رایتینگ آزمون آیلتس با معرفی 3P شامل Plan, Produce, Proof است. این کلمات به ترتیب به معنی چرک نویس، تولید، طراحی می‌باشد.

این سه به عنوان سه کلید مهم در رایتینگ است. زبان آموزان باید از استراتژی‌ها و روش‌هایی که بر افزایش نمره آیلتس آنها اثر شایانی می‌گذارد، آگاه باشند. با طراحی قبل از شروع رایتینگ از اتلاف وقت و چسبیدن به یک کلمه یا ساختار دور از ذهن و پراکندگی افکار جلوگیری کنند. چکنویس نوشتن مهم است. چون اگر اشکالی در نقطه گذاری، علامت گذاری، نکته گرامری و یا اسپلینگ به وجود آید، براحتی می‌توانید اصلاح کنید. ضمنا با سهل انگاری و بی توجهی از پایین آمدن نمره‌ اجتناب کنید. مثال زیر از یک نمونه رایتینگ آزمون آیلتس است:

Bad Example
Examiner: Do you have a part-time job?
Student: Nope.

Good Example
Examiner: Do you have a part-time job?
Student: No, but I used to help my uncle at his seafood restaurant during school holidays. It was quite busy and I used to have to show guests to their tables.


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-325-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-325-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

محتوای آموزش مهارت خواندن آزمون آیلتسآموزش مهارت خواندن آزمون آیلتسآزمون تخصصی IELTSدوره تدریس خصوصی آیلتس در تهرانتدریس خصوصی آیلتس در تهرانآزمون تخصصی IELTS