نحوه‌ی تدریس اسپیکینگ آیلتس

آزاده میردار
توسط

نحوه‌ی تدریس اسپیکینگ آیلتس

آموزش نحوه‌ی تدریس اسپیکینگ آیلتس

نحوه‌ی تدریس اسپیکینگ آیلتس و بخش‌های مختلف آن را در مرکز آموزش خصوصی طلوع کمبریج توسط استاد برجسته آقای کریم پور بخوانید. بهترین روش یادگیری آیلتس را در طلوع کمبریج بیابید.

پیش نیاز دوره :
کتاب Vocabulary For IELTS – Cambridge
کتاب Vocabulary For IELTS – Collins

 نحوه‌ی تدریس اسپیکینگ آیلتس Part I

نحوه‌ی تدریس اسپیکینگ آیلتس Part I بدین شرح است:

بر اساس تعداد جلسات که معمولا 12 جلسه 2 ساعته می‌باشد. کلاس از تست اول speaking کتاب 5 کمبریج شروع می‌شود. به اینصورت که بر اساس تعداد زبان آموزان کتاب 5 به آنها داده می‌شود. زبان آموز اول سوال اول کتاب 5 را از زبان آموز دوم می‌پرسد و همینطور زبان آموز دوم سوال اول قسمت دوم Speaking را از زبان آموز بعدی می‌پرسد و این چرخه تا پایان قسمت اول مکالمه ادامه پیدا می‌کند.

وقتی چرخه پرسش زبان آموزان در یک جلسه پایان می‌پذیرد. نهایتا تمامی سوالات بخش‌های مختلف Speaking کتاب 5 تمام می‌شود. به این ترتیب زبان آموزان می‌توانند کتاب 6 کمبریج را شروع کنند.

باید توجه داشت که نحوه پرسش زبان آموزان از همدیگر به این صورت است: زبان آموزان اول سوال را برای خود می‌خوانند. سپس آن را برای زبان آموز بعدی از حفظ می‌گوید. به معنای دیگر روخوانی از سوالات صورت نمی‌گیرد. در صورتی که قادر به بازگو کردن سئوال نیستند با تکرار و حتی با کمک استاد موفق به یادگیری آن شوند. فایده این کار تفهیم زبان آموزان از پرسش‌هایی است که توسط ممتحن در روز امتحان از آنها پرسیده خواهد شد.

نقش استاد

استاد ابتدا زبان آموزان را به اهمیت نکات زیر ترقیب می‌کند:

 • توجه به گرامر
 • روان و گویا صحبت کردن
 • نشان دادن میل و علاقه نسبت به پاسخ سوالات
 • طبیعی صحبت کردن
 • داشتن تلفظ و استرس گذاری صحیح کلمات و جملات

برای قسمت اول Speaking، استاد از زبان آموزان می‌خواهد که جواب‌ها تا حد سه یا چهار جمله کوتاه باشد. به نوع گرامر بکار رفته در سوالات بطور کامل دقت شود.

در هنگامیکه زبان آموزان مشغول پرسش سوالات از یکدیگر هستند؛ استاد با یادداشت اشتباهات گرامری، لغت و پاسخ صحیح،‌ آنها را راهنمایی می‌کند. اگر با مبحث خاص گرامری بطور کامل آشنایی ندارند برای آنها توضیح داده. همچنین تکنیک‌های مورد نیاز زبان آموزان برای صحبت در موقعیت‌های مختلف را برای آنها شرح می‌دهد.

وقتی زبان آموزی گرامر و یا تلفظ کلمه‌ای را اشتباه می‌گوید صحبت او را قطع می‌کند. از او صحیح آن کلمه و گرامر را می‌خواهد، تا زبان آموز بتواند اشکال خود را تصحیح کند.


نحوه‌ی تدریس اسپیکینگ آیلتس Part II

نحوه‌ی تدریس اسپیکینگ آیلتس Part II از زبان آموزان خواسته می‌شود به سوالات و گرامر task داده شده خوب توجه کنند. بطوریکه جوابها باید بر اساس گرامر Task‌ها داده شوند. برای آماده شدن زبان آموزان جهت صحبت در پارت دوم Speaking به آنها دو دقیقه وقت داده می‌شود. البته قابل ذکر است که قبل از آن استاد آنها را از تکنیک‌ها و نحوه چگونگی پاسخ آگاه می‌کند.

استاد به زبان آموزان یاد می‌دهد که چگونه در 2 دقیقه با استفاده از کلمات کلیدی و الگوهای مکالمه خود را برای قسمت دوم مکالمه آماده کنند.

تکنیک های لازم برای انجام قسمت دوم

 • ترتیب جواب دهی به سوالات از اهمیت چندانی برخوردار نیست
 • بهتر است تمامی سوالات جواب داده شوند
 • استفاده از حداقل 5 گرامر و زمان مختلف در صحبت برای دریافت نمره بالاتر از 7
 • استفاده از لغت و Connotation های مناسب برای لغات بکار رفته
 • زمان بندی مناسب و … که همگی بوسیله استاد برای زبان آموزان توضیح داده میشود.

 

هنگامیکه زبان آموزان قسمت دوم مکالمه آیلتس را اجرا می‌کنند استاد به هیچ عنوان در میان صحبت آنها نمی‌آید. این درحالیست که زمان را هم کنترل می‌کند. پس از پایان صحبت از زبان آموزان دیگر می‌خواهد تا نقطه نظر یا feedbackهای خود را ارائه دهند. در نهایت نتیجه گیری خود را از صحبت زبان آموز، بیان می‌کند.

برای تمرین بیشتر بخش دوم Speaking از زبان آموزان خواسته می‌شود تا حداقل سه Task یک کتاب را برای جلسه بعد آماده کنند. صدای خود را رکورد کرده. صداها را به استاد ارائه دهند. در نهایت استاد آنها را در زمان مناسب بررسی کرده و به آنها راهنمایی بدهد.


نحوه‌ی تدریس اسپیکینگ آیلتس Part III

در تدریس اسپیکینگ آیلتس Part III زبان آموز باید زمان بیشتری را برای انجام آن در روز امتحان بگذراند. استاد ابتدا راهنمایی‌های لازم این بخش را بکار می‌برد. استاد تکنیک‌های مورد نیاز و مثال‌های مناسب برای Task‌های مختلف را تشریح می‌کند.

استاد باید موارد کلی یا Superordinateها را برای زبان آموزان توضیح داده. نحوه پرداختن به جزییات آنها را برای زبان آموزان شرح می‌دهد.

 

از آنجاییکه بخش سوم Speaking دارای ویژگی های زیر است:

 • نیاز به قدرت کلی‌نگری،
 • داشتن مقدمه مناسب برای ابتدای صحبت و اطلاعات عمومی مناسب،
 • قدرت پیوستگی کلام و گفتار ( از این رو استاد باید با طرح موضوعات مختلف و تشریح آنها از کل به جزء، زبان آموزان را از نحوه پاسخگویی مطلع سازد.)

جهت تمرین قسمت سوم Speaking از زبان آموزان خواسته می‌شود تا سوالات بخش سوم کتاب 5 را یکی یکی از زبان آموز بعدی پرسیده. دلیل آن این است که زبان آموزی که به سوالات پاسخ می‌دهد در موقعیتی شبیه امتحان اصلی قرار بگبرد. در پایان از طرف زبان آموزان دیگر و استاد به او Feedback داده میشود. اشکالات او توسط استاد تصحیح می‌شود.

لازم به توضیح است که کلاس آیلتس اسپیکینگ در طلوع کمبریج بصورت دوزبانه فارسی و انگلیسی تدریس می‌شود. تکنیک‌ها و سایر موارد گرامری همگی به زبان فارسی ( برای تفهیم بیشتر )‌ برایشان توضیح داده می‌شود. مثال‌ها و الگوها در جمله سازی برای Speaking همگی بوسیله استاد شرح داده خواهد شد.

همچنین یک Pack از نمونه جملات کلیدی در شرایط و سوالات متفاوت برای زبان آموزان تهیه شده که در کلاس در دسترس آنها قرار می‌گیرد. این پک برای کمک تهیه شده است. اگر زبان آموزان ایده یا جوابی برای سوالات ندارند، از آنها استفاده کنند.

منابع مورد نیاز مطالعه پس از اتمام و یا در حین انجام 12 جلسه کلاس خصوصی آیلتس طلوع کمبریج:

1. کتاب IELTS Maximizer For Speaking
2. کتاب Speaking For IELTS Collins
3. کتاب Cambridge Vocabulary For IELTS – Advanced

 


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. آموزش رایگان زبان آنلاین قابل دسترس همه زبان آموزان و کاربران عزیز است.

قابل توجه زبان آموزان تهرانی !! علاوه بر دریافت خدمات رایگان آنلاین، کلاس‌های خصوصی طلوع کمبریج در محل کار یا منزل زبان آموزان برگزار می‌شود. مدیریت آموزشی در طول دوره نظارت مستقیم بر نحوه یادگیری و آموزش‌ها دارد. برای اینکه از پکیج‌های تخفیف ویژه باخبر شوید، فرصت را از دست ندهید و با شماره‌های روی صفحه تماس بگیرید.

یادگیری زبان دنیای شما را تغییر می‌دهد.

A new language is a new life ,so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-325-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-325-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

آموزش فوت و فن‌های قبل از امتحان آیلتس فوت و فن‌های قبل از امتحان آیلتس آزمون تخصصی IELTSآموزش 20 توصیه برای موفقیت در آیلتس20 توصیه برای موفقیت در آیلتسآزمون تخصصی IELTS