نامه رسمی انگلیسی

آزاده میردار
توسط

نامه رسمی انگلیسی

آموزش نامه رسمی انگلیسی

نوشتن نامه رسمی انگلیسی یکی از مباحث پراهمیت در تدریس زبان انگلیسی است. اگر تمایل دارید مکالمه انگلیسی خوبی داشته باشید و در حال تمرین گرامر و writing انگلیسی هستید، نامه نگاری را فراموش نکنید. شما اگر اصول نامه نوشتن را یاد بگیرید به راحتی می‌توانید ایمیل‌های رسمی به دیگران ارسال نمایید. نامه نگاری رسمی انگلیسی را در دوره‌های تدریس گرامر زبان انگلیسی طلوع کمبریج بیاموزید.

نامه رسمی انگلیسیformal letter

نامه رسمی انگلیسی یا formal letter را معمولا افراد حقیقی یا حقوقی به یکدیگر ارسال می‌کنند. اگر بخواهیم نامه تجاری و بازرگانی را از نامه اداری در این بخش جدا کنیم؛ نامه‌های اداری را می‌توانیم به 5 دسته زیر تقسیم کنیم:

  1. Invitations                                  دعوت نامه
  2. Thank you Letters                       نامه تشکر و قدردانی
  3. Letters of Congratulations            نامه تبریک
  4. Letters of Condolence                نامه تسلیت
  5. First Letters to A Pen-Friend     دوست مکاتبه‌ای

Invitations

دعوت نامه یا Invitations چیست؟ اگر قرار است با یک نامه به مهمانی، جشن‌های مختلف مثل عروسی یا تولد؛ به شام یا به یک تئاتر دعوت شوید. از شما با یک نامه رسمی Invitations یا دعوت نامه ، دعوت به عمل می‌آید.

Thank you Letters

نامه تشکر و قدردانی که معادل انگلیسی آن Thank you Letters است، زمانی کاربرد دارد که نویسنده نامه قصد دارد از شما در غالب چند خطی سپاسگزاری کند. معمولا قدردانی از دعوت گرم و صمیمانه‌ای که داشتید، به منظور تشکر از دریافت هدیه، سپاس از مهمان نوازی پرشور و حرارت شما و ده‌ها دلیل دیگر که انسان‌ها در شرایط عادی زندگی تمایل دارند بطور رسمی از یکدیگر تشکر کنید؛ در غالب یک نامه قدردانی می‌توانید تشکر خود را از طرف مقابل خود ابراز نمایید.

Letters of Congratulations 

تبریک گفتن در غالب نامه Congratulations در زبان انگلیسی زمانی رخ می‌دهد که شما قصد دارید مراسم ازدواج یک زوج را تبریک بگویید. مثلا قبولی دوستی در دانشگاه یا تولد فرزند کسی را شادباش بگویید. ضمنا برای نوشتن نامه Congratulations باید از سبک نوشتاری خاص خود استفاده کنید.

Letters of Condolence 

Condolence نوع دیگری از انواع نامه رسمی و formal است. این نامه به منظور ابراز همدردی با دیگران تنظیم می‌شود. وقتی دوست شما عزیزی از دست می‌دهد، شما می‌توانید با نوشتن یک نامه رسمی Condolence نهایت همدردی خود را به او ابراز نمایید.

First Letters to A Pen-Friend 

برای نوشتن اولین نامه به دوست مکاتبه‌ای خود، نیاز دارید یک نامه رسمی بنویسید. در این نوع نامه شما درباره خود و زندگی‌تان برای دوست مکاتبه‌ای می‌نویسید. نحوه‌ی نوشتن این نامه مانند انواع نامه‌های دیگر دارای سبک مخصوص به خود است.


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-325-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-325-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

آموزش اسامی قابل شمارش و غیر قابل شمارش در گرامر انگلیسیاسامی قابل شمارش و غیر قابل شمارش در گرامر انگلیسیگرامر پیشرفتهآموزش past continuous در زبان انگلیسیpast continuous در زبان انگلیسیگرامر پیشرفته