مقایسه تافل و آیلتس

آزاده میردار
توسط

مقایسه تافل و آیلتس

آموزش مقایسه تافل و آیلتس toefl ielts

اگر بخواهید به مقایسه تافل و آیلتس بپردازید، به چه نقطه نظرات اساتید در این زمینه می‌توانید اشاره کنید؟ در واقع چه میزان از تفاوت بین این دو آزمون بین‌المللی زبان انگلیسی آگاهی دارید؟ پس پیشنهاد می‌کنم پست امروز را از دست ندهید زیرا اطلاعات مفید و تازه‌ای را بدست خواهید آورد.


مقایسه‌ی آزمون‌های تافل و آیلتس

مقایسه‌ی آزمون‌های تافل و آیلتس یکی از مهمترین سئوالات و نکات ابهام آمیزی است که اکثریت قریب به اتفاق زبان آموزان و متقاضیان آزمون‌های تخصصی زبان درباره‌ی آن از ما سئوال می‌کنند. در این زمینه فرصت را غنیمت شمرده و از استاد برجسته و با تجربه آزمون‌های زبان طلوع کمبریج آقای رضا جعفری خواهش کردم درباره‌ی دو آزمون بطور مفصل شرح دهند. در ادامه به مقایسه آزمون تافل و آیلتس از نظر استاد جعفری توجه بفرمایید.


آیلتس (IELTS) چیست؟

به راستی آزمون آیلتس چیست؟ آزمون آیلتس آزمونی انگلیسیی است که برای اهداف تحصیلی، مهاجرتی و اشتغال در بیشتر کشورها، مورد پذیرش قرار می‌گیرد. البته به گفته منابع مختلف حدود 9000 مرکز و 130 کشور این آزمون را پذیرش می‌کنند. سازمان‌های مجری آزمون آیلتس British council و University of Cambridge ESOL استرالیا می‌باشند.

آزمون آیلتس توسط کشورهایی مثل استرالیا و نیوزلند و سازمان‌های انگلیسی بریتانیایی مورد تایید هستند. این آزمون ساختار انگلیسی دارد. دوره‌های آموزش آیلتس به دو بخش عمومی (مهاجرت) یا جنرال و آکادامیک تقسیم می‌شود.

آزمون تافل TOEFL چیست؟

آزمون تافل مهارت متقاضی را در محیطهای دانشگاهی مثل کلاس درس، دانشگاهها و مراکزی که مربوط به محیط‌های آموزشی است مورد سنجش قرار می‌دهد. تافل در 130 کشور در دنیا پذیرش می‌شود. در کشورهای جهان مهم استرالیا، بریتانیا، و آمریکا و دیگر کشورها پذیرش می‌شود.

سازمان آمریکایی به نام ETS مخفف Education Testing Service، جزء برگزارکنندگان این آزمون می‌باشند. ساختار زبان و accent در تافل American است.

تفاوت های کلی تافل و آیلتس

تفاوت‌های کلی تافل و آیلتس بدین شرح است:

 • در آزمون تافل پرسش‌ها اغلب چهار جوابی است.
 • در آزمون آیلتس، سئوالها انواع مختلفی دارند. مثل، پر کردن جای خالی، جوابهای کوتاه، و مقاله نویسی.
 • مدت زمان آزمون آیلتس، 2:45 دقیقه است.
 • مدت زمان آزمون تافل، 3 ساعت است.
 • در آزمون تافل تنها یک ازمون کامپیوتری داریم.
 • در آزمون آیلتس هم کاغذی و هم کامپیوتری داریم.
 • آزمون آیلتس چنرال یا عمومی برای متقاضیانی که قصد مهاجرت یا کار دارند. آیلتس آکادمیک برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان دارند.

ساختار آزمون های تافل و آیلتس

ساختار آزمون‌های تافل و آیلتس بدین قرار است که هر دو آزمون از چهار بخش کلی تشکیل می‌شوند:

بخش های گفتاری speaking، نوشتاری writing، درک مطلب comprehension، شنیداری listening


تفاوت Speaking (بخش گفتاری) در تافل و ایلتس

 •   هر دو آزمون تافل و آیلتس بخش گفتاری و اسپیکینگ دارند.
 • آزمون آیلتس بخش speaking آن بصورت فیس تو فیس با یک فرد امتحان گیرنده، آزمون گرفته می‌شود.
 • بخش گفتاری آزمون تافل از طریق میکروفن پخش می‌شود. سیوالات بطور یکسان و مشترک برای همه ممتحنین پخش می‌شود.
 • در بخش گفتاری تافل شما به ۶ سوال ضبط شده در کامپیوتر پاسخ می‌دهید که جواب شما بعد از ضبط شدن در کامپیوتر بصورت اتوماتیک برای ۶ نفر جهت تصحیح فرستاده می‌شود.
 • در آیلتس جواب‌های شما توسط یک نفر تصحیح می شود.
 • مدت زمان پخش speaking تافل که در همان روز امتحان برگزار می‌شود حدود ۲۰ دقیقه است.
 • مدت زمان بخش گفتاری در آزمون آیلتس حدود ۱۴ دقیقه است که ممکن است در همان روز برگزار نشود.
 • بخش اسپیکینگ در آزمون آیلتس برای افاردی که به لهجه‌های غیر آمریکایی حرف می‌زنند مناسب تر است.
 • برای تافل لهجه آمریکایی در بخش گفتاری بهتر مورد قبول است. طبق تجربه و شنیده‌ها اگر لهجه امریکایی داشته باشید نمره‌ی بالاتری خواهید گرفت.

تفاوت آیلتس و تافل در Writing نوشتاری

تفاوت آیلتس و تافل در Writing نوشتاری تیتر وار به شرح زیر است: ایلتس نوشتاری آن بر روی کاغذ است. تافل بصورت تایپی است. آزمون تافل دو تسک task دارد. قسمت اول باید یم کقاله 300 تا 500 کلمه‌ای نوشته شود. قسمت دوم این آزمون، ممتحن باید از یک لکچر یادداشت بردارد در نهایت سئوال خود را با یک پاراگراف 150 تا 225 کلمه تکمیل کند.

قسمت اول به ممتحن می‌گوید که اطلاعات و مفهوم کلی یک پاراگراف یا جدول یا نمودار مطرح شده به عنوان سئوال را روی کاغذ بنویسد. و در بخش دوم باید یک مقاله ۲۰۰ تا ۲۵۰ کلمه‌ای را در مورد دیدگاه خود راجع به یک موضوع خاص یا در مورد یک سوال کلی بنویسد.


تفاوت آیلتس و تافل در Reading خواندن و درک مطلب

خواندن و درک مطلب آزمون آیلتس، شامل 3 قسمت است.  هر قسمت 20 دقیقه زمان نیاز دارد. موضوع این قسمت بیشتر موضوعات طبیعی Natural و دانشگاهی هستند. انواع سوالات در خواندن  آیلتس  دیده می‌شود. مثل جواب کوتاه، پر کردن جای خالی و چند گزینه‌ای.

تفاوت آیلتس و تافل در reading یا خواندن و درک مطلب تقریبا یکسان هستند. در تافل 20 دقیقه زمان به ممتحن داده می‌شود تا بخش‌های خواندن را که حدود 3 تا 5 قسمت است پاسخ دهد. سوالات چند گزینه‌ای و موضوع آنها معمولا درسی و علمی است.


تفاوت آیلتس و تافل در Listening شنیداری

تفاوت آیلتس و تافل در listening یا شنیداری، بیشتر از بخش‌های بالا است. بخش لیسنینگ تافل حدود ۴۰ تا ۶۰ دقیقه طول می‌کشد و در این قسمت ممتحن به فایل‌های صوتی دانشگاهی، lecture و مکالمات دونفره گوش می‌دهند. در حین گوش دادن می‌توانید یادداشت برداری کنید و بعد از تمام شدن فایل صوتی در بخش شنیداری، به سوالات چند گزینه‌ای پاسخ دهید.

در بخش آزمون آیلتس ممتحنین در حالیکه به سوالات گوش می‌کنند می‌توانند نت برداری هم کنند. سئوالات انواع مختلفی دارد که باید پاسخ دهند.

 


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)
امتیاز نظرات 5 (1 امتیاز دهی)
دیدگاه
 • زبان آموز
  محمد

  یک قیاس فوق العاده بین تافل و آیلتس خسته نباشید

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-235-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-235-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

دوره‌ی آزمون ttc در انگلیسیآزمون ttcآزمون تخصصی زبانآموزش نتایج آزمون eptنتایج آزمون eptآزمون تخصصی زبان