معنی linkedin به فارسی

آزاده میردار
توسط

معنی linkedin به فارسی

معنی linkedin به فارسی چیست؟ امروزه نام شبکه اجتماعی تجاری لینکدین برای همه آشناست. چقدر از این شبکه اجتماعی اطلاعات دارید؟ پست امروز را از دست ندهید، علاوه بر معنی linkedin به فارسی، با زندگی بنیانگذار این شبکه اجتماعی نیز آشنا شوید.


معنی linkedin به زبان فارسی

اگر بخواهیم معنی LinkedIn را به زبان فارسی ترجمه کنیم، باید این عبارت را از نظر واژه شناسی بررسی کنیم. عبارت LinkedIn به نظر می‌رسد از linked in تشکیل شده باشد. در زبان انگلیسی linked in به معنی« مرتبط شده » یا « در ارتباط است… » معنی می‌شود. البته همانطور که می‌دانیم linkedin در دیکشنری زبان انگلیسی جزء دسته کلمات تجاری است. و اسم خاص محسوب می‌شود. معمولا اسامی خاص در ترجمه معنا نمی‌شود. و به همان شکل نهایتا با نگارش فارسی آن یعنی لینکدین به کار برده می‌شود. تلفظ LinkedIn، طبق دیکشنری کمبریج (/ˌlɪŋktˈɪn/) لینکین است. در بعضی منابع فارسی این عبارت را بصورت لینکدین یا لینک این می‌نویسند.

صحبت زیادی از عبارت LinkedIn شد، بهتر است ببینیم این عبارت دقیقا مربوط به کدام بخش تجاری است. البته این بخش را برای اطلاعات عمومی شما اضافه می‌کنم. ضمنا سعی کردم بخشی از متن را به انگلیسی به همراه ترجمه آن بیاورم تا در کنار مرور متن، تمرینی کوتاه از مهارت درک مطلب انگلیسی نیز داشته باشیم.


لینکدین چیست؟

لینکدین یک شبکهٔ اجتماعی است که در حیطه تجاری فعالیت دارد. در ایتدا این شبکهٔ اجتماعی در سال ۲۰۰۲ میلادی فعالیتش را آغاز کرد. یک سال بعد در سال 2003 نیز رسما افتتحاح شد. رید هافمن، یکی از اعضای سابق پی پال و وب‌گاه سوشیال دات نت جزء بنیان‌گذار اصلی این شبکه اجتماعی است. او در حال حاضر عضو هیئت مدیرهٔ لینکدین است. دفتر مرکزی کمپانی LinkedIn در کالیفرنیا است.


لینکدین چیست؟ Reid Hoffman

Reid Garrett Hoffman

Reid Garrett Hoffman CBE is an American internet entrepreneur, venture capitalist and author. Hoffman was the co-founder and executive chairman of LinkedIn, a business-oriented social network used primarily for professional networking. He is currently a partner at the venture capital firm Greylock Partners. On the Forbes 2017 list of the world’s billionaires, Hoffman was ranked #630 with a net worth of US$3.3 billion.

رید هافمن کارآفرین امریکایی در حیطه اینترنت، سرمایه‌گذار، نویسنده، بازرگان است. هافمن بنیانگذار و مدیر اجرایی یکی از شبکه‌های حرفه‌ای در اینترنت به نام شبکه اجتماعی تجاری لینکدین است. هم اکنون او عضو شرکت سرمایه‌گذاری شرکای Greylock است. در لیست 2017 مجله Forbes با رتبه 630 جزء میلیاردرهای جهان شناخته شد. سرمایه‌ی هافمن 3/3 میلیارد دلار برآورد شده است.

برای مطالعه بیشتر : آپارات به زبان انگلیسی


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-235-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-235-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

معادل آپارات به زبان انگلیسیآپارات به زبان انگلیسیدرک مطلب مقدماتیقابل اعتماد به زبان انگلیسیدرک مطلب مقدماتی