سلام به زبان انگلیسی

آزاده میردار
توسط

سلام به زبان انگلیسی

آموزش سلام به زبان انگلیسی hello in English

سلام به زبان انگلیسی به ظاهر ساده است. شما برای سلام کردن به انگلیسی چند روش می‌دانید؟ همه می‌دانیم تقریبا دو تا سه شیوه برای سلام کردن در زبان انگلیسی وجود دارد. اما واقعیت اینگونه نیست. شیوه‌ها و عبارات دیگری نیز در زبان انگلیسی دیده می‌شود. امروز با استناد به سایت phrase mix برای شما تعدادی اصطلاح مربوط به سلام کردن به انگلیسی، جمع آوری کردم. قبل از خواندن پست امروز فراموش نکنید همه اصطلاحات را نمی‌توانید برای هر تیپ شخصیتی و یا هر موقعیتی بکار ببرید.


سلام به انگلیسی

سلام به انگلیسی چیست؟ حالا بهتر است، این سوال مطرح شود که چرا انگلیسی زبانها شیوه‌های مختلفی برای سلام کردن به یکدیگر دارند؟ اولین پاسخ این است: مردم انگلیسی زبان خیلی دوست ندارند با عبارات تکراری جواب سلام همدیگر را بدهند. مثلا یک نفر hello بگوید، طرف مقابل همان کلمه hello را تکرار کند. به همین دلیل آنها ترجیح می‌دهند سلام شخص مقابل را با hi جواب دهند.

Hi

اصطلاح Hi بسیار روشن، صریح و ساده است. همه ترجیح می‌دهند از این عبارت را در شرایط عمومی به کار برند.


Good morning

اول صبح هر کسی را دیدید، می‌توانید از عبارت Good morning استفاده کنید. بسیار مناسب و مودبانه است.


Morning!

فرم خیلی غیر رسمی “Good morning” است.


Good afternoon / Good evening.

اصطلاحات Good afternoon / Good evening از عبارت Good morning خیلی رسمی‌تر است. این اصطلاحات برای موقعیت‌های خاص استفاده می‌شود. معمولا افرادی را که زیاد نمی‌شناسید یا اینکه بر روی صحنه، در حال ارائه کنفرانس خبری و … هستید، می‌توانید عبارات Good afternoon / Good evening را به جای سلام به کار ببرید.


Hey

Hey به معنی سلام است. این عبارت در موقعیت‌هایی به کار برده می‌شود که شما شخص مقابل را کاملا می‌شناسید. به کار بردن Hey برای همه، حتی غریبه‌ها خیلی غیر مودبانه نیست. اما اگر به فرد غریبه Hey بگویید، او کمی گیج می‌شود و فکر می‌کند که آیا شما را می‌شناسد یا نه؟


What’s up?

?whats up خیلی مناسب و جذاب است هر چند ظاهرا جمله‌ای سوالی است اما شنونده می‌تواند در جواب پاسخی ندهد.


“Sup?

Sup به معنی سلام است اما مفهوم آن به what’s up بسیار نزدیک است. در واقع به جای whats’ up به کار برده می‌شود. اما جزء مکالمات محاوره‌ای و slangs است. بیشتر نوجوانان به منظور خودنمایی و تظاهر به یکدیگر این گونه سلام می‌دهند.


How’s it going?

How’s it going عبارت مصطلحی در زبان انگلیسی است. مردم به جای hi یا hello به کار می‌برند. به ظاهر جمله‌ی سئوالی است. اما در بعضی موارد نیاز نیست منتظر پاسخ از طرف شخص مقابل باشید.


Howdy

اصطلاحی کاملا مربوط به امریکای جنوبی است. برای اینکه تظاهر کنید که یک گاوچران cowboy هستید به جای Hello می‌توانید Howdy بگویید.


Well hello!

well hello برای مواقعی است که دوستی را بعد از مدتهای طولانی دیدید و از دیدن او بسیار غافلگیر شده‌اید.


Why hello there.

 اصطلاح Why hello there معمولا خطاب به خانهای زیبا و جذاب با لباس‌های زیبا است. معمولا این خانم می‌تواند دوست صمیمی، همسر یا نامزد شما باشد. شما برای اینکه جذابیت او را با سلام کردن خود ابراز کنید، با لحن خاصی از عبارت why hello there استفاده می‌کنید.


Yo.

به کار بردن yo تنها یک روشی است که در سبک مد hiphop از سال 1980 تا 1990 استفاده می‌شود. وقتی این عبارت را به کار میبرید یعنی شما شخصیتی خشن، جذاب و مزخرف دارید. استفاده از Yo بستگی به نوع شخصیت شما دارد.


Greetings!

گفتن Greetings به جای hello روشی غیر معمول از سلام دادن است. معمولا رباتها در برنامه‌های تلویزیونی یا فیلم ها این گونه سلام می‌گویند.


Look who it is!

هر وقت کسی را بعد از مدت خیلی طولانی ببینید. می‌توانید از عبارت Look who it is استفاده کنید. چون با گفتن این اصطلاح غافلگیر شدن خود را نشان می‌دهید.


Look what the cat dragged in!

اصطلاح Look what the cat dragged in حالتی از سلام دادن است که بسیار انرژی بخش و همراه با جذابیت، دست انداختن و شوخی است. وقتی دوستی را بعد از مدتی ببینید این جمله را که شبیه جوک است را به کار می‌برید. شما با گفتن این عبارت طرف مقابل را به موش مرده یا تکه آشغالی تشبیه می‌کنید که گربه با خودش برده. هر چند به کار بردن این اصطلاح اصلا جدی نیست. اما مراقب باشید شاید شما قصد دارید دوستتان را دست بیندازید اما ممکن است در مواقعی طرف مقابل خوشش نیاید. و این نوع سلام کردن شما را شوخی تلقی نکند.


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)
امتیاز نظرات 5 (1 امتیاز دهی)
دیدگاه
  • زبان آموز
    نیک روش

    منظورتون از امریکای جنوبی منظورتون قاره است یا ایالات جنوبی کشور آمریکا؟

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-325-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-325-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

آموزش مکالمه کرایه اتومبیل در انگلیسی rent car English Lgمکالمه کرایه اتومبیل در انگلیسیمکالمه در سفرآموزش مکالمه انگلیسی با مهماندار هواپیما talking with flight attendantمکالمه انگلیسی با مهماندار هواپیمامکالمه در سفر