سال نو مبارک به زبان فرانسه

آزاده میردار
توسط

سال نو مبارک به زبان فرانسه

آموزش سال نو مبارک به زبان فرانسه

تا حالا فکر کردید اصطلاح سال نو مبارک به زبان فرانسه متفاوت از اصطلاح فارسی یا انگلیسی آن است. فرانسوی‌ها چطور به هم سال نو را تبریک می‌گویند؟ تبریکات و آرزوها در زبان فرانسه خیلی جالب هستند. پس ادامه پست امروز را بخوانید.


اصطلاح سال نو مبارک به زبان فرانسه

واقعا اصطلاح سال نو مبارک به زبان فرانسه چیست؟ فرانسوی‌ها سال نو را خیلی خوب جشن می‌گیرند. مفهوم عید برای آنها واقعا متفاوت است. سال نو برای فرانسوی‌ها تنها یک روز یا یک شب نیست. آنها سال نو را برای مختص یک فصل می‌دانند. گفتن سال نو مبارک یا Happy new year در فرانسه مختص تبریک گفتن طی یک فصل است.

در زبان انگلیسی Happy new year را برای سال نو مبارک استفاده می‌کنیم. اما مردم فرانسه برای اینکه سال نو را به یکدیگر تبریک بگویند از کلمه نو یا new استفاده نمی‌کنند. آنها تنها عبارت happy year را به کار می‌برند. یعنی به فارسی سال مبارک می‌گویند. مثل Bonne annéeپس ترجمه سال نو مبارک را در فرانسه متوجه شدید. فرانسوی‌ها معمولا اصطلاحی با ترجمه تحت‌الفظی سلامت باشید have a good health را نیز بکار میبرند. بالاخره جالب هست بدانید شهروندان فرانسوی، فصل (تعطیلات) سال نو را بیش از یک ماه جشن می‌گیرند.

سال نو مبارک:  Bonne année!


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 5 (3 امتیاز دهی)
نمایش 3 دیدگاه
 • زبان آموز
  وحید راد

  Bonne année 2018

 • زبان آموز
  mitra

  الان که سال نوشون نیست.بزارید اون موقع بگید اونا پیشواز ندارن

 • زبان آموز
  afsaneh

  سال جدید مبارک چی میشه؟

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-325-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-325-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

اصطلاح موفق باشید به زبان فرانسهموفق باشید به زبان فرانسهمکالمه فرانسه مقدماتیآموزش ساعت چند است به زبان فرانسهساعت چند است به زبان فرانسهمکالمه فرانسه مقدماتی