ساختار آزمون تافل

آزاده میردار
توسط

ساختار آزمون تافل

آموزش ساختار آزمون تافل

ساختار آزمون تافل چگونه است؟ آیا آشنایی با ساختار آزمون تافل دارید؟ برای اینکه قبل از هر آزمونی به خصوص آزمونهای تخصصی زبان غافلگیر نشوید، بهتر است با فرمت و ساختار آن آشنا شوید. بدین منظور پست امروز را از دست ندهید.

آشنایی با ساختار آزمون تافل

آشنایی با ساختار آزمون تافل یکی از نیازهای عمده داوطلب در قبولی است. قبل از آزمون تافل لازم است با فرمت، اساس آزمون و نحوه نمره‌دهی تافل آشنا شوید. در این زمینه باید از عناوین هر بخش مطلع باشید. مثلا ترتیب هر بخش چگونه است؟ هر بخش شامل چه مواردی است؟ زمان مورد نظر هر سکشن چقدر است؟ در واقع برای موفق شدن چه تلاشی را باید بکار برید؟

آشنایی با ساختار آزمون تافل انتظارت شما از آزمون را مشخص می‌کند. یعنی در روز آزمون قرار است با چه چیزی مواجه شوید. بنابراین اعتماد به نفس شما در روز امتحان بالاتر می‌رود.

نگاهی اجمالی بر ساختار آزمون تافل

با نگاهی اجمالی بر ساختار آزمون تافل به معرفی موارد زیر می‌پردازیم:

Section Order Time of Questions

Score Range Details

مدت زمان ریدینگ سکشن حدود 60 تا 80 دقیقه است. از سوال 36 تا 56 را شامل می‌شود. نمره این بخش 30 است. در این بخش حدودا 3 تا 4 متن ریدینگ آکادمیک برای پاسخ‌دهی وجود دارد.


مدت زمان لسنینگ آزمون تافل 60 تا 90 دقیقه است. پاسخنامه از 0 تا 30 تنظیم شده. 34 تا 51 سوال موجود است. در این بخش با لهجه‌هایی از آمریکای شمالی گوش می‌دهید. البته ممکن است لهجه‌هایی از بریتانیا، استرالیا و نیوزلند هم بشنوید.

یک تایم استراحت یا Break حدود 10 دقیقه دارید. زمان استراحت اجباری است. اما در این زمان اصلا نمی‌توانید به سوالات پاسخ دهید.

بخش اسپیکینگ حدود 20 دقیقه است. 30 نمره دارد. در رابطه با ابراز عقیده در مورد متن ردینگ یا کلیپ‌های صوتی است. هر سئوال 15 ثانیه طول می‌کشد. اما شما 45 ثانیه وقت دارید تا به سئوال جواب دهید.

زمان رایتینگ 50 دقیقه است. 30 نمره دارد. شامل نوشتن درباره
عقایدتان در جواب به متن‌های خواندن و کلیپ‌های صوتی است.
در کل زمان امتحان : 4 ساعت…120 نمره است.


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. آموزش رایگان زبان آنلاین قابل دسترس همه زبان آموزان و کاربران عزیز است.

قابل توجه زبان آموزان تهرانی !! علاوه بر دریافت خدمات رایگان آنلاین، کلاس‌های خصوصی طلوع کمبریج در محل کار یا منزل زبان آموزان برگزار می‌شود. مدیریت آموزشی در طول دوره نظارت مستقیم بر نحوه یادگیری و آموزش‌ها دارد. برای اینکه از پکیج‌های تخفیف ویژه باخبر شوید، فرصت را از دست ندهید و با شماره‌های روی صفحه تماس بگیرید.

یادگیری زبان دنیای شما را تغییر می‌دهد.

A new language is a new life ,so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-325-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-325-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

درس 5 گام موفقیت در امتحان لسنینگ تافل5 گام موفقیت در امتحان لسنینگ تافلآزمون تخصصی TOEFLآموزش هدفگذاری نمره در آزمون تافلهدفگذاری نمره در آزمون تافلآزمون تخصصی TOEFL