سئوالات متداول شرکت کنندگان آزمون آیلتس

آزاده میردار
توسط

سئوالات متداول شرکت کنندگان آزمون آیلتس

سئوالات متداول شرکت کنندگان آزمون آیلتس را بطور خلاصه برای شما آماده کردیم. در صورتی که ایده یا نظر و یا سوالی دارید مطرح کنید تا همکاران بخش آزمون‌های تخصصی زبان بتوانند پاسخ دهند.

سئوالات متداول شرکت کنندگان آزمون آیلتس

سئوالات متداول شرکت کنندگان آزمون آیلتس شامل سئوالات پایه درباره آزمون است. مسائلی مثل سازمانهای برگزار کننده آزمون، بخش های مختلف آزمون و … است. امیدوارم توانسته باشد به بخشی از پرسشهای شما پاسخ دهد.

آزمون آیلتس چیست؟

یکی از آزمونهای مهارتی زبان انگلیسی که در دنیا معروف و فراگیر است. این آزمون به منظور ادامه تحصیل یا مهاجرت به کشورهای خارجی برگزار می‌شود. سالانه بیش از 3 میلیون نفر در این آزمون شرکت می‌کنند.


کدام سازمانها آیلتس را پذیرش می‌کنند؟

بیش از 2000 سازمان در سطح دنیا وجود دارد که آیلتس را تایید می‌کنند. این سازمان‌ها شامل دانشگاهها، ادارات مهاجرت، آژانس‌های دولتی، افراد حرفه‌ای و متخصص، شرکتهای چندملیتی است.


چه کسانی مالک آیلتس هستند و چه کسانی این آزمون را تصحیح می‌کند؟

آیلتس توسط British Council، IDP و مرکز زبان کمبریج و آیلتس استرالیا اداره می‌شود. در این سازمانها یک تیم بین‌المللی از نویسندگان هستند که به جمع آوری و تولید سئوالات آزمون می‌پردازند. تحقیقات جاری حاکی از آن است که در این طراحی سوالات تیم بطور بی طرفانه و منصفانه عمل می‌کنند. نویسندگان و طراحان این آزمون از سراسر دنیا هستند. محتواهای آیلتس طوری برنامه ریزی می‌شود که نمایی از زندگی واقعی انسانها را منعکس کند.’


چرا این آزمون دو ورژن متفاوت دارد؟

آیلتس دو ورژن دارد. اکادمیک و جنرال شامل آن است. Academic test مختص افرادی است که به منظور تحصیل در یک موسسه عالی در کشور انگلیسی زبان قصد ادامه تحصیل دهد. اما General Training برای افرادی است که قصد دارند در کشور دیگر کار کنند، برنامه آموزشی training programs، یا مهاجرت به یک کشور انگلیسی زبان داشته باشند. همه داوطلبین یک امتحان یکسان در مهارت اسپیکینگ و لسنینگ می‌دهند. اما در این دو ورژن سئوالات مهارتهای ردینگ و رایتینگ متفاوت است.


کدام ورژن را باید امتحان دهم اکادمیک یا جنرال؟

فرض بر اینکه شما اطلاعات کافی از دو نوع تست جنرال و آکادمیک دارید. پس با دانشگاه یا مرکز مربوطه که قرار است آزمون را پذیرش کند تماس بگیرید و از آنها بپرسید که کدام نوع برای پذیرش در آن مرکز ضروری است.


فرمت آزمون آیلتس چگونه است و زمان امتحان چقدر است؟

IELTS چهار قسمت دارد. لیسنیگ (30 دقیقه ) ردینگ ( 60 دقیقه ) رایتینگ رایتینگ ( 60 دقیقه ) و در آخر اسپیکینگ ( 11-14دقیقه). کل وقت امتحان 2 ساعت و 45 دقیقه است. مهارتهای لسنینگ، ردینگ، و رایتینگ در یک محل انجام می‌شود. اما اسپیکینگ ممکن است همان روز یا تا هفت روز قبل یا بعد از تست برگزار می‌شود.


چه زمانی میتوانم آزمون آیلتس دهم؟

]یلتس سالانه طی 48 تاریخ بطور ثابت برگزار می‌شود. معمولا 4 بار در ماه تنظیم می‌شود. البته این مساله بستگی به تقاضای منطقه‌ای دارد.


چه لهجه‌ای در آزمون آیلتس بکار برده می‌شود؟

آیلتس یک آزمون بین المللی است و از تمام لهجه‌های انگلیسی استفاده می‌شود. هر دو لهجه بریتانیایی و امریکن


آیا بخش شنیداری یا لسنینگ دستورالعمل و مکث دارد؟

بله در ابتدا شما  و نمونه سوالات را گوش می‌کنید. سپس پرسش‌های سکشن 1 را می‌خوانید.          listen to section 1 and answer the questions


‘آیا زمان یکسان ده دقیقه‌ای برای انتقال پاسخ‌های ردینگ به پاسخ نامه وجود دارد؟

خیر. مدت زمان بخش ردینگ یک ساعت است. در این مدت شما باید تمام پاسخ ها را در پاسخنامه وارد کنید.


آیا می‌توانم در آزمون برای بخش لسنیگ و ردینگ از خودکار استفاده کنم؟

نخیر. شما بایستی از مداد مشکی استفاده کنید. زیرا پاسخ نامه‌ها با کامپیوتر تصحیح می‌شوند و کامپیوتر نمی‌تواند اثر خودکار را بخواند.


آیا می‌توانم در برگه سئوال بخش لسنینگ و ردینگ یادداشت بردارم؟

بله. ممتحن آیلتس به برگه امتحانی شما نگاه نمی‌کند.


برای امتحان اسپیکینگ چه کاری باید انجام دهم؟

شما از مدرک شناسایی یکسانی که در فرم اپلیکیشن ارائه کردید همراه خود می‌آورید. قبل از اینکه وارد اتاق مصاحبه شوید مشخصات شما با مدرک شناسایی تطبیق داده می‌شود.


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
2 (2 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-325-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-325-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

یادگیری رایتینگ آیلتسرایتینگ آیلتسآزمون تخصصی IELTSدوره آموزش خصوصی آیلتس در تهرانآموزش خصوصی آیلتس در تهرانآزمون تخصصی IELTS