دوشنبه عید پاک به زبان فرانسه

آزاده میردار
توسط

دوشنبه عید پاک به زبان فرانسه

معادل دوشنبه عید پاک به زبان فرانسه

دوشنبه عید پاک به زبان فرانسه چه می‌شود؟ دوست دارید بیشتر در مورد این روز بدانید؟ در فرانسه دوشنبه عید پاک را جشن می‌گیرند. پس اگر دوست دارید به فرانسه سفر کنید دوره تدریس خصوصی مکالمه فرانسه در سفر را بخوانید. ضمنا روز دوشنبه عید پاک را فراموش نکنید.


معادل دوشنبه عید پاک به زبان فرانسه

معادل دوشنبه عید پاک به زبان فرانسه lundi de pâques است. دوشنبه عید پاک، روز بعد از یکشنبه عید پاک است. در فرانسه این روز تعطیل رسمی است. در دوشنبه عید پاک فرانسوی‌ها کلی آداب و رسوم دارند و مراسم خاصی اجرا می‌شود. برخی از خانواده‌ها در این روز به دنبال تخم مرغ عید پاک می‌گردند.


دوشنبه عید پاک

lundi de pâques


فعالیت فرانسوی‌ها در دوشنبه عید پاک

فرانسوی‌ها در روز دوشنبه عید پاک با آرامش در کنار اعضای خانواده خود یا دوستان نزدیک‌شان دور هم هستند. شاید برخی دیگر در فضای خارج از خانه با فرزندانشان هوای مطبوع بهاری را استنشاق کنند. مثلا خانواده‌ها به بچه‌ها اجازه می‌دهند تا در فعالیت‌ها و آماده کردن غذا مشارکت کنند. یکی دیگر از فعالیت‌ها در دوشنبه عید پاک، پنهان کردن تخم مرغ‌های رنگی در باغچه یا پارک و بدنبال گشتن آن توسط اعضای دیگر خانواده است. دوشنبه عید پاک در فرانسه در کوه‌های پیرینه در روستای Bessières  مراسم زیبایی از پخت املت دارند. این املت با 15000 تخم مرغ در تابه 4 متری طبخ می‌شود. بالاخره در روز دوشنبه عید پاک بیشتر مغازه‌ها و همه ادارات حتی برخی رستوران‌ها تعطیل هستند. هم برای لذت بردن از این روز در خارج از فضای خانه روز خوشی را سپری می‌کنند.


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 5 (4 امتیاز دهی)
نمایش 5 دیدگاه
 • زبان آموز
  حسین مدیری

  هر دوشنبه توی فرانسه عید پاک هست؟
  دوشنبه روز تعطیل چه مذهبی هست؟

 • زبان آموز
  elham

  جالب بود.دقیقا کی میوفته؟هر دوشنبه؟

  • زبان آموز

   عید پاک یکشنبه‌ای در ماه مارس یا آوریل است. مسیحیان بر این باورند که در این روز عیسی مسیح پس از اینکه به صلیب کشیده شده بود دوباره زنده شده و برخاست.
   زمان این عید، برخلاف سایر اعیاد و مراسم، ثابت نیست و هر سال میان ۲۲ مارس (۲ فروردین) تا ۲۵ آوریل (۵ اردیبهشت) تغییر می‌کند و بدین گونه محاسبه می‌شود که اولین یکشنبه بعد از ماه کاملی که پس از اعتدال بهاری باشد، عید پاک است. دوشنبه بعد از این روز است . مراسم خاص خود را دارد.

 • زبان آموز
  مهدی صالحی

  جمعه که تعطیلی اسلام هست
  شنبه که تعطیلی یهود هست
  یکشنبه تعطیلی مسیحیت هست

  دوشنبه مال کدوم مذهب هست؟

 • زبان آموز
  parvin

  Félicitations

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-325-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-325-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

اصطلاحات تبریک گفتن در زبان فرانسهتبریک گفتن در زبان فرانسهمکالمه زبان فرانسه در سفرآموزش تولدت مبارک به زبان فرانسهتولدت مبارک به زبان فرانسهمکالمه زبان فرانسه در سفر