دوره های آموزشی آزمون تافل TOEFL

آزاده میردار
توسط

دوره های آموزشی آزمون تافل TOEFL

دوره آموزش آزمون تافل

دوره آموزش آزمون تافل (TOEFL) A Test of English as a Foreign Languagen به عنوان مهمترین و معتبرترین تست سنجش دانش زبان دردنیا مطرح است و بکار گرفته می‌شود. تافل یک آزمون جامع زبان انگلیسی است که برای ورود به بیش از 4400 کالج و دانشگاه در ایالت متحده‌و کانادا،و دیگر بخش های جهان ، موردنیاز است. در حالیکه دربیش از 130 کشور جهان نیز مورد پذیرش قرار می‌گیرد. همچنین افراد غیربومی که دارای مشاغل حرفه ای هستند، برای ادامه فعالیت‌های حرفه‌ای‌شان در امریکاو کانادا مرتباً به یک رتبه تافل نیازدارند.

آزمونTOEFL ]BTبه‌ صورت اینترنتی برگزارمی‌شود، کسانی که قصد سفر مطالعاتی به کشورهای انگلیسی زبان دارند باید آزمون تافل را پشت‌سر بگذارند. برنامه آزمون تافل اینترنتی علاوه براجرای آزمون تافل، به منظور کمک و آمادگی شما برای شرکت در آزمون و بهبود مهارت‌های زبان انگلیسی‌تان راهکار و ابزارهایی موردنیازتان را فراهم می‌کند.

آزمون تافل

آزمون TOEFL  چیست ؟

تافل آزمونی است که میزان توانایی افراد را در زمینهٔ ایجاد ارتباط به زبان انگلیسی در سطوح دانشگاه‌و موسسات آموزشی می‌سنجد. این آزمون توسط مؤسسه ای‌تی‌اس (ٍٍETS) در دو نوع کاغذی و اینترنتی برگزار می‌شود و در بیش از نه هزار دانشگاه و مؤسسه پذیرش می شود.

این آزمون در اواخر 2005معرفی شدو به میزان قابل توجهی جایگزین دو نوع دیگر «مبتنی بر کامپیوتر» و «مبتنی بر دفترچه» گردید. این آزمون ابتدا در کشورهای آمریکا، کانادا، فرانسه، آلمان و ایتالیا برگزار گردید و از سال 2006 به کشورهای دیگر نیز بتدریج راه یافت. آزمون «مبتنی بر کامپیوتر» یا CBT در سپتامبر 2006 متوقف شد.

در این نوع آزمون شرکت‌ کنندگان بایستی در تاریخ‌های مشخص شده در محل حوزه آزمون حضور پیدا کرده و از طریق اینترنت آزمون را برگزار کنند. اعتبار مدرک این آزمون با مدارک امتحانات تافل قدیمی یکسان است ولی این آزمون دارای تفاوت‌هایی می‌باشد که از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برخلاف تافل قدیمی که بیشتر تأکید بر روی گرامر بود، این آزمون تمامی مهارت‌های زبانی را پوشش می‌دهد.
 • فاصله زمانی بین شرکت در آزمون و دریافت نتیجه بر روی اینترنت حدود دو هفته می‌باشد.
 • این آزمون هر ماه چند بار برگزار شده و داوطلبان آزادی عمل بیشتری در انتخاب تاریخ آزمون دارند.

این آزمون ۴ ساعته بوده و دارای ۴ بخش است. هر بخش ممکن است یک یا حتی چند مهارت را مورد آزمایش قرار دهد.

آزمون تخصصی تافل

آزمون تافل TOFEL شامل چه مباحث آموزشی است؟

آزمونTOEFL iBTمیزان توانایی شما دربکارگیری از زبان انگلیسی و درک شما اززبان را در سطوح دانشگاهی می‌سنجد. آزمون تافل تلفیقی از چهارمهارت اصلی زبان انگلیسی ( خواندن، گوش کردن، صحبت کردن و نوشتن ) متقاضیان را در دروس دانشگاهی ارزیابی‌می کند.

چه کسانی درآزمون تافل – TOEFLشرکت می‌کنند؟

بیش از 30 میلیون ازمردم سراسردنیا در امتحان تافل شرکت می‌کنند. این‌ افراد با شرکت در آزمون تافل میزان مهارت زبان انگلیسی خود را می‌سنجند. میانگین سطح مهارت زبان انگلیسی بین دوسطح متوسطه و پیشرفته است. افراد با شرایط زیر می‌توانند در آزمون toefl شرکت کنند:

 • دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر در مراکز آموزشی انگلیسی دارند.
 • برنامه پذیرش و امتحان ورودی یادگیری زبان انگلیسی
 • زبان آموزان انگلیسی که قصد پیگیری میزان ارتقا زبان انگلیسی خود را دارند.
 • دانشجویان وافرادجویای کارکه به دنبال ویزا هستند.

 

ازکجامی توانیم پشتیبانی وراهنمایی شرکت درآزمون را دریافت نماییم؟

شما می توانید ازطریق لینک TOEFL IBT Resource center اطلاعات پیرامون آزمون زبان عمومی تافل و امتحان آزمایشی آن تماس بگیرید. این مرکز در کشورهای خاصی فعالیت دارد.

 

چه مراکزی نمره آزمون toefl را پذیرش می‌کنند؟

بیش از 10000 کالج و مراکزآموزشی در 130 کشور جهان نمره تافل را پذیرش میکنند. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت www.ets.org مراجعه نمایید.

 

نحوه نمره گذاری آزمون TOEFL چگونه است؟

نمره شما بر پایه عملکرد شما درآزمون تافل می باشد.شما باید حداقل به یک سئوال دربخش reading و listening پاسخ دهید.همچنین دست کم یک مقاله در بخش writing و یک سئوال speaking برای کسب امتیازرسمی تافل جواب دهید.

 • Reading Section (Score of: 0–30)
 • Listening Section (Score of: 0–30)
 • Speaking Section (Score of: 0–30)
 • Writing Section (Score of: 0–30)
 • امتیازکل)Total Score (0–120)

در امتیازبندی نمره تافل قبولی یا ردی نداریم. مراکز آموزشی بنا به شرایط خود نمرات مورد نظرشان را خودشان تعیین می کنند. نمره TOEFL به مدت دو سال اعتباردارد. هیچ محدودیتی برای دفعات امتحان دادن شما وجود ندارد. اما در هر دوازده روز تنها یک‌ بار می‌توانید ثبت نام کنید. اگر تاریخ امتحان‌تان موعدش نرسیده است باید پس از دوازده روز آینده مجددا ثبت نام کنید.

آموزش TOEFL طلوع کمبریج

دوره های آموزشی آزمون TOFELدرمرکز طلوع کمبریج چگونه است؟

یادگیری زبان انگلیسی یکی از برنامه های شخصی و آموزشی هر فرد است که از کودکی تا بزرگسالی فرد را درگیر خود می کند. با توجه به حجمه اطلاعات آموزشی زبان و نرم افزارها، اپلیکشن ها، باز هم می‌بینیم دغدغه یادگیری مکالمه و دوره های آموزشی خاص زبان موضوعی گریزناپذیر است .

گروه آموزشی طلوع کمبریج تلاش می‌کند، با تکنیک ها و متد های به روز یادگیری زبان به طور ساده و عملی و بدون اغراق و تبلیغات غیر واقعی، با اساتید برجسته و با تجربه به آموزش و راهنمایی زبان آموزان عزیز بپردازد .

آموزش تافل TOFEL در مرکز زبان طلوع کمبریج با برگزاری دوره های فشرده و دراز مدت بطور خصوصی و نیمه خصوصی با توجه به نیاز زبان آموز انجام می‌شود. ضمنا در مرکز ما مشاورین با تجربه ای در زمینه مسائل مربوط به برگزاری کلاس های آموزشی تافل فعالیت دارند که قادر به پاسخگویی  به پرسش ها و ابهامات متقاضیان خواهند بود .

ما تلاش می کنیم با آموزش درست و حرفه ای خود به زبان آموزان عزیز، دریچه ای نو از یادگیری  زبان را نشان دهیم.


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)
امتیاز نظرات 5 (1 امتیاز دهی)
دیدگاه
 • زبان آموز
  نیلوفر

  متن توضیحی و آموزشی عالی بود
  دستتون درد نکنه

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-235-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-235-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

آماده سازی برای آزمون تافل TOEFLآماده سازی برای آزمون تافل TOEFLآزمون تخصصی TOEFL