دوره‌های آموزشی آزمون TOLIMO تولیمو

آزاده میردار
توسط

دوره‌های آموزشی آزمون TOLIMO تولیمو

آموزش آزمون TOLIMO تولیمو

آزمون TOLIMO تولیمو در ایران مانند MSRT طرفداران ویژه خود را دارد. مورد تایید بودن این آزمون توسط دانشگاه‌های رسمی دولتی و آزاد و تحصیلات تکمیلی یکی از دلایل عمده استقبال متقاضیان از آزمون تولیمو می‌باشد. آزمون Tolimo ویژه شرکت داوطلبان دکتری در داخل کشور است. از آنجاییکه، آزمونهای تافل، آیلتس، و دیگر آزمون‌های خارجی به دلیل هزینه بالای شرکت در آزمون برای بسیاری از داوطلبان رضایت‌بخش نیست، آنها ترجیح می‌دهند در آزمون داخلی تولیمو شرکت کنند. بسیاری از کسانی که به دنبال مدرک معتبر ملی زبان انگلیسی هستند تا به سازمان‌های دولتی‌ و خصوصی داخلی ارایه نمایند، آزمون تولیمو را انتخاب می‌کنند. با توجه به اهمیت آزمون TOLIMO در ادامه به معرفی این آزمون خواهیم‌ پرداخت.

دوره‌های آموزشی آزمون تولیمو TOLIMO در طلوع کمبریج

تولیمو چیست؟

آزمون تولیمو (TOLIMO)، آزمونی استاندارد است که هدف آن سنجش دانش زبان داوطلبان می‌باشد.

TOLIMO مخفف عبارت:(the Test of Language by the Iranian Measurement Organizations) به معنی آزمون زبان سازمان سنجش ایران است. آزمون تولیمو در ایران توسط سازمان سنجش برگزار می‌شود. بیشترین متقاضی آزمون TOLIMO داوطلبان مقطع دکتری است.زیرا آنها با معرفی نمره آزمون تولیمو خود میزان دانش زبان انگلیسی خود را به دانشگاه مربوطه جهت پذیرش در آنجا اعلام می‌نمایند.

ساختار آزمون تولیمو TOLIMO

در روز آزمون Tolimoدو دفترچه به شرکت‌کنندگان داده میشود.

  • دفترچه شماره 1 پرسشهای تشریحی:

پاسخ سئوالات در دفترچه داده شود. در دفترچه شماره 1،یک سئوال تشریحی و نوشتاری writing است. مدت زمان پاسخگویی در این قسمت: 30 دقیقه است.

  • دفترچه شماره 2 پرسشهای چندگزینه‌ای :

پاسخ سئوالات باید در پاسخنامه علامت زده شود. در این دفترچه تعداد پرسشها 140 سئوال است.

در جدول زیر ساختار پرسشهای چندگزینه ای، مربوط به دفترچه شماره 2 آورده شده‌است.لازم به توضیح است که کل سئوالات 140 مورد است. شامل سه بخش شنیداری، نوشتاری،و درک مطلب می‌باشد. بخش شنیداری یا listening با لهجه British یا American است.ضمناٌ نمره هر قسمت آزمون تولیمو Tolimoدر مقیاس معمول محاسبه و ده برابر میانگین این نمرات به عنوان نمره کل، محاسبه می‌گردد.

عنوان بخش آزمونتعداد سؤالاتزمان پاسخ‌دهی
بخش شنیداری۵۰ پرسش۳۵ دقیقه
بخش ساختار و نوشتار زبانی۴۰ پرسش۳۰ دقیقه
درک مطلب۵۰ پرسش۵۵ دقیقه
کل۱۴۰ پرسش۱۲۰ دقیقه

نحوه نمره‌گذاری در آزمون TOLIMO چگونه است؟

دامنه نمره کل: از ۳۱۰ تا ۶۷۷ است.

نمره بالاتر از ۶۰۰ عالی است.

بین ۵۲۰ تا ۵۹۹ خوب است.

بین ۴۸۰ تا ۵۱۹ متوسط است.

کمتر از ۴۷۹ ضعیف است.

لازم است به ذکر است، بخش نوشتاری writing نمره جداگانه دارد. نمره این بخش بین ۱ الی ۶ می‌باشد که در کنار نمره کل در کارنامه درج می‌شودو محدودیت سنی ندارد.

یادگیری زبان انگلیسی یکی از برنامه‌های شخصی‌ و آموزشی هر فرد است که از کودکی تا بزرگسالی فرد را درگیر خود می‌کند. با توجه به حجمه اطلاعات آموزشی زبان  و نرم افزارها، اپلیکشن ها، باز هم می‌بینیم دغدغه یادگیری مکالمه‌‌ و دوره‌های آموزشی خاص زبان موضوعی گریزناپذیر است .

برگزاری کلاسهای آموزشی TOLIMO در طلوع کمبریج

گروه آموزشی طلوع کمبریج تلاش می کند، با تکنیکها و متدهای به روز یادگیری زبان به طور ساده و عملی ،با کمک اساتید برجسته و با تجربه خود به آموزش و راهنمایی زبان آموزان و متقاضیان عزیز بپردازد .

آموزش تولیمو در مرکز زبان طلوع کمبریج با برگزاری دوره های فشرده و دراز مدت بطور خصوصی و نیمه خصوصی با توجه به نیاز زبان آموز برگزار می شود. ضمنا در مرکز ما مشاورین با تجربه ای در زمینه مسائل مربوط به برگزاری کلاس های آموزشی TOLIMO فعالیت دارند که قادر به پاسخگویی  به پرسش‌ها و ابهامات متقاضیان عزیز خواهندبود .

ما تلاش می‌کنیم با آموزش درست و حرفه‌ای خود به زبان آموزان عزیز، دریچه ای نو از یادگیری  زبان را نشان دهیم. در قسمت های بعدی به جزئیات بیشتر پیرامون ساختار آزمون تولیمو و مطالب مرتبط به آن خواهیم پرداخت.


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 5 (1 امتیاز دهی)
دیدگاه
  • زبان آموز
    سمیرا

    متن توضیحی و آموزشی عالی بود
    دستتون درد نکنه

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-325-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-325-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

آزمون تولیمو چیست؟ tolimo test in Iranآزمون تولیمو چیست؟آموزش تخصصی TOLIMO