دوره‌های آموزشی آزمون GRE جی‌آر‌ای

آزاده میردار
توسط

دوره‌های آموزشی آزمون GRE جی‌آر‌ای

آموزش آزمون GRE جی آر ای

یکی از شاخص‌های توسعه در جوامع در حال توسعه، کسب علم و تحصیل است. اخذ مدارج تحصیلی فرصت مناسبی است تا فرد بتواند وارد عرصه کار و اقتصاد شود. در این راستا سازمان‌های جهانی کار، آمارو اقتصاد نیز تاکید می‌کنند که امروزه برای ورود به بازاراقتصادی، ادامه تحصیل حائز اهمیت است . هرچه تحصیلات فرد بالاتر رود، درآمد بالاتر و بیکاری کمتر می شود. تلاش افراد برای ورود به مراکز تحصیلات تکمیلی و کالج‌های کسب‌و کار کمک شایانی به رشد پایگاه اقتصادی‌و اجتماعی فرد خواهد کرد. یکی از راههای ورود به این مراکز آموزشی شرکت در آزمون GRE است. در ادامه، شرح خواهیم داد:

 • آزمون GRE اساساٌ چیست؟ چه کاربرد و ویژگی‌هایی دارد؟
 • تفاوت آزمون GRE با آیلتس‌و تافل چیست؟
 • ساختار GRE Test چگونه است؟

 

آموزش آزمون GRE جی آر ای

دوره‌های آموزشی آزمون GRE در مرکز زبان طلوع کمبریج

آزمون GRE چیست؟

آزمون جی آر ای یا همان GRE مخفف عبارت Graduate Records Examination می‌باشد. هدف آن سنجش توانایی‌ها و معلومات فارغ التحصیلان می‌باشد. افرادی که قصد دارند به منظور ادامه تحصیل از کشور خارج شوند و در دانشگاههای ایالات متحده پذیرش بگیرند باید در این آزمون شرکت کنند. البته شرکت در آزمون GRE مختص متقاضیان شرکت در مقاطع فوق لیسانس و دکتری است. آزمون GRE تنها به عنوان یک آزمون زبان نمی‌تواند مطرح شود زیرا این آزمون مانند تافل یا آیلتس تنها مهارت های زبان انگلیسی سنجیده نمی‌شود بلکه مانند یک آزمون منطق است. آزمون GRE طوری طراحی شده است که آیتم‌هایی مثل معدل، موقعیت جغرافیایی افراد،و دیگر گزینه‌هایی زبانی را که در آیلتس و تافل شاهدش نیستیم را می‌سنجد. پس در آزمون جی آر ای متقاضیان شرکت در این آزمون بطور منطقی در کنار دیگران از کشورهای جهان در یک طیف یکسان سنجش میشوند تا برای ورود به دانشگاههای کسب وکار پذیرش شوند.آزمون GRE به نسبت از دیگر آزمون‌ها سخت تر است‌و برای دریافت کمک هزینه تحصیلی از دانشگاه‌های معتبر آمریکا نیاز به نمره بالاتری نسبت به TOEFL و IELTS دارد.

تفاوت آزمون GRE با آزمون‌های TOEFL و IELTS چیست؟

با استناد به سایت خانه GRE ، آزمون GRE مانند آزمونهای تافل‌ و آیلتس فقط دانش زبان انگلیسی فرد سنجش نمی‌شود بلکه آزمون جی آر ای به عنوان یک تست منطقی است که توانایی تحلیلی فرد را می‌سنجد. مطمئنا آزمون gre با این ویژگی تفاوت عمده ای با تست‌های IELTS و TOEFLدارد. بنابراین این تفاوتها شامل چه مواردی است؟ در پاسخ باید گفت، دانشگاهی که قصد پذیرش افراد در مقاطع ارشد و دکتری را دارد، علاوه بر سنجش مهارت‌های زبان انگلیسی  آزمونهای تافل و آیلتس، قدرت استدلال، میزان مهارت فرد در نقدو حلاجی کردن یک متن انتقادی را به چالش خواهد کشید. بنابراین بدین شکل میشود مطرح کرد که آزمون GRE توانایی‌های فرد را پیش از ورود به مقاطع تحصیلات تکمیلی (Graduate School) و مدارس کسب و کار (Business School) مورد سنجش قرار می‌دهد.

آزمون GRE به چند دسته تقسیم می‌شود؟

آزمون GRE دو نوع است: GRE Subject و GRE General

 :GRE Subject آزمون

آزمون GRE Subject شامل رشته‌های تخصصی ، فیزیک، ریاضی، شیمی، زیست شناسی،و ادبیات انگلیسی و روان‌شناسی است.در ایران سالانه آزمون جی آر ای حدود 3بار برگزار می‌شود.برگزار کننده این آزمون سازمان سنجش است و  بطور غیراینترنتی یا Paper-based برگزار میشود.

آزمون GRE General :

آزمون GRE General هفتگی در بعضی از شهرهای ایران به طور سیستمی برگزار می‌شود. متقاضیان شرکت‌کننده در این آزمون با توجه به محل سکونت خود می‌توانند در آزمون شرکت کنند.

 آزمون GRE چه نوع ساختاری دارد؟

مدت زمان برگزاری آزمون gre چهار ساعت است. آزمون از 3 بخش تشکیل شده است:

بخش اول: Analytical Writing Assessment

در این بخش باید دو متن متفاوت از هم بنویسید. زمان پاسخ به هر یک از متن‌ها در این بخش 30 دقیقه است. در این قسمت باید دو متن یا writing با تحلیل‌های منطقی بنویسید.

بعد از نوشتن متن‌ها، نوبت به بخش دوم آزمون GRE  می‌رسد:

Verbal Reasoning و Quantitative Reasoning

Verbal Reasoning:

توانایی‌های تحلیل زبانی فرد در این بخش سنجش می‌شود. سئوالات این قسمت به شکل جا خالی یا blank با تیترهای زیر است:

 • Text Completion
 •  Sentence Equivalence
 •   Reading Comprehension

سئوالات به دو دسته 20 تایی تقسیم میشود. هر یک ۳۰ دقیقه زمان نیاز است تا فرد بتواند پاسخ دهد.

Quantitative Reasoning:

این بخش میزان توانایی تحلیل کمی یا ریاضی متقاضی را می‌سنجد، اما با ایجاد پیچیدگی‌های زبانی‌و منطقی، انعطاف پذیری ذهن فرد مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. سرفصل‌های این بخش شامل جبر، آمار و احتمالات، هندسه و … می‌باشد که خود در قالب‌های مختلف مانند Quantitative Comparison یا مقایسه و سوالات حل مسئله است که جواب ممکن است به صورت وارد کردن عدد، یا چند گزینه‌ای باشد. دو دسته سؤال ۲۰ تایی که هر یک ۳۵ دقیقه زمان برای پاسخ‌گویی نیاز است.

دوره‌های آموزشی آزمون GRE  در طلوع کمبریج

گروه آموزشی طلوع کمبریج تلاش میکند، با تکنیک ها و متد های به روز یادگیری مهارتهای شرکت در آزمون‌های استانداردو بین المللی را به طور ساده و عملی با کمک اساتید برجسته و با تجربه خود، به آموزش و راهنمایی متقاضیان عزیز بپردازد .

آموزش GRE در مرکز زبان طلوع کمبریج با برگزاری دوره‌های فشرده و دراز مدت بطور خصوصی و نیمه خصوصی با توجه به نیاز متقاضی انجام میشود. ضمنا در مرکز ما مشاورین با تجربه‌ای در زمینه مسائل مربوط به برگزاری کلاس های آموزشی GRE فعالیت دارند که قادر به پاسخگویی  به پرسش‌ها و ابهامات متقاضیان خواهندبود .

ما تلاش می کنیم با آموزش درست و حرفه‌ای خود به زبان آموزان عزیز، دریچه‌ای نو از یادگیری  زبان را نشان دهیم.


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 5 (1 امتیاز دهی)
دیدگاه
 • زبان آموز
  نیلوفر

  متن توضیحی و آموزشی عالی بود
  دستتون درد نکنه

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-235-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-235-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

آزمون GRE چیست؟ gre testآزمون GRE چیست؟آزمون تخصصی GRE