خیلی خوش گذشت به زبان انگلیسی

آزاده میردار
توسط

خیلی خوش گذشت به زبان انگلیسی

اصطلاح خیلی خوش گذشت به زبان انگلیسی

خیلی خوش گذشت به زبان انگلیسی یک عبارت ساده و کاربردی است که معمولا بعد از دیدارهای دوستانه گفته می‌شود. اگر با دوستان کلاس زبان خود بیرون رفتید و اوقات خوشی را با هم گذراندید، ضمنا مکالمه خوبی به انگلیسی داشتید؛ حتی مایلید به انگلیسی بگویید: امروز خیلی خوش گذشت! پست امروز را بخوانید چون دیگر لازم نیست اصطلاحات قدیمی و تکراری را بکار برید.


معادل خیلی خوش گذشت به زبان انگلیسی

معادل خیلی خوش گذشت به زبان انگلیسی جملات متفاوتی را در بر می‌گیرد. بعضی از عبارات نزدیک به این مفهوم، مثل بیا خوش بگذرونیم و هر چه پیش آید خوش آید ، یا اصطلاح انگلیسی you made my day و … را در گذشته توضیح دادیم. اما امروز قصد دارم تنها یک نمونه معادل این عبارت را برای شما توضیح دهم. فراموش نکنیم یادگیری اصطلاحات ابراز احساسات مطلوب در انگلیسی pleasant feelings نه تنها میزان کیفیت مکالمه زبان انگلیسی شما را بالا می‌برد بلکه در آموزش زبان انگلیسی، شما رضایت بیشتری از نحوه یادگیری خود خواهید داشت. خلاصه هر چه عبارت و اصطلاح بیشتر بدانید و در کلام خود بکار برید، اثربخشی گفتار شما در محاوره با انگلیسی زبانان بیشتر خواهد شد.

معادل مناسب خیلی خوش گذشت به زبان انگلیسی را می‌توان عبارت Have the time of one’s life در نظر گرفت. این عبارت به معنی to have the most exciting time in One’s life است یعنی « خیلی خوش گذشتن و یا کیف دنیا را کردن » است. به مثال زیر توجه کنید:

A: Did you have a good vacation?

B : yes, We did. It was the best vacation and we had the time of our life.

تعطیلات خوب بود؟ بله. بهترین تعطیلاتی بود که تا حالا داشته‌ام. خیلی خوش گذشت.

شما می‌توانید با کمک جمله Have the time of one’s life مثالهای بیشتری بسازید و با صدای بلند تکرار کنید. فقط دقت کنید به جای one’s از صفات ملکی متناسب با فاعل جمله خود به کار ببرید.


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 5 (2 امتیاز دهی)
نمایش 2 دیدگاه
  • زبان آموز
    elham

    خوب بود.ممنون

  • زبان آموز
    parvin

    خسته نباشید

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-325-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-325-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

آموزش مصاحبه هنرپیشه معروف به زبان انگلیسیمصاحبه هنرپیشه معروف به زبان انگلیسیمکالمه پیشرفتهاصطلاح آدم دیگه‌ای شده‌ام به زبان انگلیسیآدم دیگه‌ای شده‌ام به زبان انگلیسیمکالمه پیشرفته