حرف ربط در زبان انگلیسی

آزاده میردار
توسط

حرف ربط در زبان انگلیسی

آموزش حرف ربط در زبان انگلیسی conjunctions

حروف ربط در زبان انگلیسی همانطور که از نامش پیداست، دو جمله واره‌ی مستقل یا وابسته را به هم ربط می‌دهد. اگر با انواع حروف ربط و کاربردشان می‌خواهید آشنا شوید مطلب آموزشی امروز با عنوان حرف ربط در زبان انگلیسی را بخوانید.


کاربرد حرف ربط در زبان انگلیسی

کاربرد حرف ربط در زبان انگلیسی مانند زبان فارسی نقش ربط دهنده دارد. حروف ربط یا Conjunctions معمولا بیش از یک جمله واره یا clause را به هم ربط می‌دهد. به جمله‌هایی که با بیش از یک جمله واره ساخته می‌شوند را جمله مرکب یا پیچیده می‌نامند. حروف ربط در حیطه آموزش گرامر زبان انگلیسی شامل and, but, yet و … است. برای اینکه بیشتر با کاربرد حروف ربط در زبان انگلیسی آشنا شوید به ادامه مطلب توجه کنید.


What Are Conjunctions?

Conjunctions are words that link other words, phrases, or clauses together. Conjunctions allow you to form complex, elegant sentences and avoid the choppiness of multiple short sentences.Make sure that the phrases joined by conjunctions are parallel (share the same structure).

حروف ربط چیست؟

حروف ربط کلماتی هستند که کلمات، عبارات یا جمله‌ واره‌های دیگر را به هم ربط می‌دهند. حروف ربط به ما اجازه می‌دهد که جمله پیچیده بسازیم. مطمئن باشید که عبارات بوسیله کلمات ربط قرینه هستند. یعنی ساختار یکسانی دارند.


I like cooking and eating, but I don’t like washing dishes afterward.

من آشپزی و غذا خوردن را دوست دارم اما شستن ظرف پس از آن را دوست ندارم.


Sophie is clearly exhausted, yet she insists on dancing till dawn.

آشکارا سوفی وامانده (خسته شده )، با اینحال او برای رقصیدن تا صبح پافشاری می‌کند.


  • I work quickly and am careful.

من بسرعت کار می‌کنم و بادقت هستم.


  • I work quickly and carefully.

من با دقت و بسرعت کار می‌کنم.


حروف ربط هماهنگ کننده Coordinating Conjunctions 

حروف ربط هماهنگ کننده نقش هماهنگ کردن حروف ربط را در جمله‌های مرکب در زبان انگلیسی دارد. این حروف به شما اجازه می‌دهد که کلمات، عبارات و جمله واره های یک جمله که از نظر رتبه بندی گرامری یکسان هستند را به هم ربط دهید. معمول‌ترین حروف ربط هماهنگ کننده عبارتند از: for, and, nor, but, or, yet, and so، for، nor, but, yet ، so. وقتی که حروف ربط هماهنگ کننده دو جمله واره مستقل را به هم ربط می‌دهد، به جایگاه کاما یا ویرگول در جمله توجه کنید.

 

  • I’d like pizza or a salad for lunch. We needed a place to concentrate, so we packed up our things and went to the library. Jesse didn’t have much money, but she got by.

من می‌خواهم پیتزا یا سالاد برای ناهار بخورم. ما به یک جایی نیاز داشتیم که بریم و سیر بشیم، پس وسایل‌مان را جمع کردیم و به کتابخانه رفتیم. جس پول زیادی نداشت اما کافی بود.


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
1 (1 رای)
امتیاز نظرات 5 (1 امتیاز دهی)
دیدگاه
  • زبان آموز
    سامان

    I like cooking and eating, but I don’t like washing dishes afterward.

    عالی بود عالییییییییییییییییی :))

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-325-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-325-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

آموزش زمان آینده در انگلیسی future tenseزمان آینده در انگلیسیگرامر پیشرفتهآموزش افعال لازم و متعدی در زبان انگلیسی verbافعال لازم و متعدی در زبان انگلیسیگرامر پیشرفته