ثبت نام آزمون تافل

آزاده میردار
توسط

ثبت نام آزمون تافل

طریقه ثبت نام آزمون تافل

ثبت نام آزمون تافل یکی از سوالات و دغدغه‌های متقاضیان این آزمون است. شما با مطالعه این بخش، که از سایتهای معتبر داخلی و خارجی بطور تحقیقی جمع آوری شده است، می‌توانید به بخش اعظم پرسش‌های خود در زمینه طریقه ثبت نام آزمون تافل به جواب برسید.


طریقه ثبت نام آزمون تافل iBT و پرداخت هزینه

طریقه ثبت نام آزمون تافل iBT و پرداخت هزینه آن بدین شرح است: برای اینکه در آزمون تافل iBt شرکت کنید، قبل از هر کاری باید در سایت ETS ثبت نام کنید. در این سایت مراحل ثبت نام را باید به درستی طی کنید. در انتهای مراحل شما هزینه ازمون را پرداخت می‌کنید و با پرداخت مراحل ثبت نام پایان می‌یابد. بعد از آن در قسمت view order می‌توانید بروید و ثبت نام قطعی خود را ببینید.

قبل از شروع ثبت نام شما باید یک حساب یا پروفایل در بخش toefl در سایت ETS بسازید.

دو روش برای پرداخت هزینه تافل در سایت ETS وجود دارد: 1) پرداخت بوسیله ویزا کارت یا مستر کارت، 2) پرداخت از طریق ووچر.

در پرداخت از طریق ویزا‌کارت/مستر‌کارت شخصا و به طور مستقیم با داشتن یک کارت ارزی نسبت به پرداخت هزینه آزمون اقدام می‌کنید. همچنین روش پرداخت با ووچر، بدین صورت است که پس از خرید ووچر از مراکز مربوطه، یک کد در اختیار شما قرار می‌گیرد و در مرحله پرداخت هزینه، آن کد را در فرم مربوطه وارد می‌نمایید و پرداخت شما تکمیل می‌شود.

مراحل ثبت نام و پرداخت هزینه آزمون تافل iBT

مراحل ثبت نام و پرداخت هزینه آزمون تافل iBT به ترتیب بر طبق مراحل زیر برای شما توضیح داده شده است:

1)  ورود به حساب کاربری: جهت شروع فرآیند ثبت نام ابتدا لازم است ، وارد سایت ETS شده و با استفاده از نام کاربری و رمز عبور خود که قبلا ساخته‌اید، وارد حساب کاربری خود شوید.


2) شروع مراحل ثبت نام: بعد از اینکه وارد حساب خود در ETS شدید، در بخش My test بر روی گزینه Register for a Test را انتخاب کنید.


3) انتخاب آزمون: در این مرحله بر روی گزینه TOEFL Test بروید و  Continue را انتخاب کنید و در صفحه بعد پس از زدن تیک قسمت نشان داده شده در تصویر روی دکمه Continue کلیک کنید.


4) انتخاب محل و تاریخ آزمون: شهر و کشور خود و زمان آزمون خود را مشخص و گزینه search را انتخاب کنید.


5) انتخاب مرکز آزمون: پس از Search، در این مرحله لیستی از مراکز باز در شهر مورد نظر شما و زمان مشخص شده نیز نشان داده می‌شود. در این لیست مرکز مورد نظر خود را انتخاب کرده و به مرحله بعد بروید.


6) خلاصه وضعیت آزمون: در این قسمت وضعیت زمان و مکان آزمون تافل انتخاب شده بوسیله خود شما،نشان داده می‌شود. بعد گزینه continue را انتخاب می‌کنید.


7) تکمیل مشخصات هویتی: 4 بخش وجود دارد. اطلاعات را کامل کنید. اطلاعات درباره گذرنامه، کارت ملی، گواهینامه و دیگر اسناد هویتی شما است. اگر تنها یک مورد کامل شود کافی است. ولی پیشنهاد می‌شود دو مورد پر شود بهتر است. در ادامه گزینه continue را انتخاب کنید.

تمامی مدارک بالا باید تاریخ اعتبارشان به روز باشد، چون در روز برگزاری آزمون تافل اعتبار تاریخ‌های مدارک شما کنترل می‌شود. توصیه می‌شود به منظور احراز هویت شما کارت ملی و پاسپورت بیشتر مورد قبول است تا مدارک دیگر. پس بهتر است مشخصات شخصی خود را مربوط به پاسپورت، کارت ملی را وارد کنید تا در روز آزمون خیال‌تان راحت‌تر باشد.


8) تعیین طریقه Report نمره آزمون TOEFL: طریقه ریپورد report آزمون تافل خود را با یکی از دو گزینه تعیین کنید. گزینه اول را اگر انتخاب کنید یعنی شما نمره خودتان را آنلاین دریافت می‌کنید. بدین منظور پس از ده روز از برگزاری آزمون تافل شما به ETS به بخش پروفایل یا حساب کاربری خود می‌روید و نمره آزمون تافل خود را می‌توانید ببینید. ولی اگر گزینه دوم را انتخاب کنید، نمره آزمون علاوه بر اعلان آنلاین، به صورت کاغذی به آدرس شما ارسال خواهد شد. سپس گزینه ادامه یا Continue را انتخاب کنید.


9) ریپورت رایگان نمره آزمون TOEFL iBT: برای ارایه اعلام نمره آزمون تافل شما بصورت رایگان تنها شامل چهار دانشگاه می‌باشد. یعنی اعلام نمره شما به 4 دانشگاه رایگان می‌باشد. بعد از چهارمین دانشگاه یعنی پنجمین مورد، شامل هزینه می‌شود. اما اگر هنوز نمی‌دانید برای کدام دانشگاه پذیرش نمره تافل می‌خواهید گزینه skip را بزنید و از بخش گذر کنید. برای تکمیل این بخش شما تا ساعت 10 شب روز قبل آزمون وقت خواهید داشت. بعد از انخاب دیگر ریپورت نمره شما رایگان نمی‌باشد.


10) پرسش‌های نظرسنجی: پاسخ به دو سئوال اول نظرسنجی ضروری است. اما بقیه را می‌توانید به طور دلخواه انتخاب کنید.


11) خدمات جستجوی تافل: این صفحه مربوط به سرویس جستجوی تحت وب تافل است. شامل لیستی از نام دانشجویان است که اکانت جدید ساخته‌اند یا در آینده می‌خواهند در مراکز بین‌المللی تحصیل کنند. اگر می‌خواهید در این سرویس مشارکت کنید، گزینه Yes و در غیر اینصورت No, thanks را بزنید و بعد گزینه continue را بزنید.


12) خرید پکیج‌های TOEFL: بسته‌های مورد نیاز آموزشی تافل را می‌توانید خرید کنید.اگر تمایل به خرید ندارید گزینه No, thanks را انتخاب کرده و سپس گزینه ادامه را بزنید.


13) برگه خلاصه وضعیت سفارش ثبت نام آزمون: مشخصات محل، تاریخ آزمون، ساعت شروع آزمون به همراه مبلغی که باید پرداخت کنید در این مرحله نمایش داده می شود. اگر اطلاعاتتون صحیح است گزینه Confirm Order را انتخاب کنید.


14) انتخاب روش پرداخت: در بالا اشاره شده که به دو شیوه می‌توانید هزینه آزمون تافل ( 210 دلار ) را پرداخت کنید. پرداخت با ووچر و کارت ارزی.

الف. پرداخت از طریق کارت ارزی: گزینه Pay with a credit card or debit card مربوط به کارتهایی مستر کارت و ویزا کارت است. پس از انتخاب گزینه مورد نظرتان Continue را کلیک کنید. بعد مشخصات کارت اعتباری مورد نظر را وارد کرده. و دکمه buy را انتخاب کنید.در این حالت پرداخت شما پایان یافته است.

ب. پرداخت از طریق ووچر (Voucher): اگر برای پرداخت ووچر خود را تهیه کرده‌اید وارد این بخش شوید و دکمه Continue را بزنید. در این مرحله پرداخت شما نهایی شده است.


15) مشاهده رسید پرداخت: پس از کامل کردن مرحله پرداخت، در این بخش مرکز، تاریخ و ساعت آزمون تافل را می‌توانید ببینید.


16) مشاهده سفارش ( ثبت نام ) نهایی شده: شما می‌توانید بعد از پرداخت هزینه ثبت نام به صفحه My Home Page مراجعه کنید و از قسمت My Tests بر روی (View Order(s کلیک کنید و سفارش ثبت نام خود را مشاهده کنید.


17) مشاهده جزییات آزمون: در View orders شماره سفارش (Order NO)، تاریخ روز آزمون و زمان شروع آزمون را می‌بینید و با انتخاب گزینه Print، از رسید نهایی ثبت نام خود پرینت بگیرید.


18) مشاهده برگه رسید نهایی (Ticket Confirmation): در این صفحه، نمونه‌ای از تصویر رسید نهایی را مشاهده می‌کنید که شامل مشخصات شما و اطلاعات ثبت نام آزمون تافل است. ضمنا برگه رسید نهایی باید در روز آزمون همراه شما باشد.


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 5 (1 امتیاز دهی)
دیدگاه
  • زبان آموز
    سمیرا

    توضیح خوب و مفیدی در مورد ثبت نام آزمون تافل بود

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-325-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-325-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

آموزش vocabulary question در آزمون تافل Toeflvocabulary question در آزمون تافلآزمون تخصصی TOEFLآزمون تافلتافلآزمون تخصصی TOEFL