تولدت مبارک به زبان فرانسه

آزاده میردار
توسط

تولدت مبارک به زبان فرانسه

آموزش تولدت مبارک به زبان فرانسه

تولدت مبارک به زبان فرانسه چیست؟ آیا دوست فرانسوی دارید؟ یا اقوامی که در کشور فرانسوی زبان زندگی می‌کنند؟ اگر تولدش نزدیک است و قصد دارید به شکل فرانسوی‌ها به او تبریک بگوید تا سورپرایز شود! مطلب زیر را بخوانید. امروز در طلوع کمبریج چند راه تبریک گفتن به فرانسه و تولدت مبارک را به شما آموزش می‌دهم.


تولدت مبارک
 “Joyeux anniversaire!”


 

معادل تولدت مبارک به زبان فرانسه

معادل تولدت مبارک به زبان فرانسه عبارت !Joyeux anniversaire است. این جمله اولین عبارت معادل تولدت مبارک یا happy birthday است.

در Quebec و دیگر بخش‌های فرانسوی زبان کانادا، اصطلاح Joyeux anniversaire معادل تولدت مبارک استفاده می‌شود. اما این عبارت خیلی رایج نیست. Joyeux anniversaire دقیقا ترجمه تولدت مبارک است. معنی Joyeux شاد یا happy و joyful, gleeful است. Anniversaire به معنی تولد birthday و سالروز یا anniversary است.


تولدت مبارک

Bon anniversaire!


دومین عبارت کاربردی تولدت مبارک در زبان فرانسه !Bon anniversaire است. این اصطلاح در بخش فرانسوی زبان کانادا کاربرد دارد و مردم متوجه منظور شما می‌شوند. اما bon anniversaire مانند joyeux anniversaire  در بین این مردم خیلی رایج نیست.

Bon به معنی خوب، good و well بخوبی است. پس ترجمه دقیق bon anniversaire عبارت have a good birthday است. یعنی تولد خوبی، داشته باشی؛ است.


تولدت مبارک

bonne fête


سومین و رایج‌ترین اصطلاح تولدت مبارک در بین فرانسوی زبان‌های کانادا عبارت bonne fête است. این عبارت در کانادا و کبک بسیار رایج است. در فرانسه bonne fête معمولا در روز نامگذاری name day یک نفر بکار برده می‌شود. ضمنا bonne به معنی خوب و fête به معنی جشن و celebration است. بطور کلی عبارت bonne fête  به معنی تولدت مبارک مفهومی از جمله have a good celebration را در بر می‌گیرد.


تدریس خصوصی مکالمه فرانسه در طلوع کمبریج

تدریس خصوصی مکالمه فرانسه در طلوع کمبریج با تشکیل کلاس‌های حضوری بطور تکنفره یا نیمه گروهی در محل کار یا منزل زبان آموز برگزار می‌شود. اساتید داخلی با تجربه و نیتیو با توجه به تمایل زبان آموز از سوی مدیریت آموزشی معرفی می‌شود. زبان آموزان با شرکت در جلسه مشاوره رایگان با استاد مربوطه و نحوه آموزش آشنا می‌شوند. مدیر آموزش با کمک مشاور، برنامه اختصاصی آموزش هر زبان آموز را با توجه به نیاز و هدف او طراحی می‌کنند. پیگیری‌های مداوم طی جلسات مشخص از سوی مدیریت جزء اهداف اصلی گروه آموزش طلوع کمبریج است. هدف از این پیگیری‌ها سنجش دانش زبان متقاضی شرکت در کلاس و ارزیابی عملکرد استاد است. ضمنا آزمون‌های خاص به منظور سنجش زبان آموزان در کلاس خصوصی برگزار می‌شود.


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 5 (4 امتیاز دهی)
نمایش 4 دیدگاه
 • زبان آموز
  حسین مدیری

  یه چیز جدید هم امروز یاد گرفتیم

 • زبان آموز
  elham

  عالی بود ممنون

 • زبان آموز
  مهدی صالحی

  چه حس خوبی داره عبارتی رو از یه زبانی یاد بگیری که بکارت میاد

 • زبان آموز
  parvin

  Félicitations

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-325-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-325-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

معادل دوشنبه عید پاک به زبان فرانسهدوشنبه عید پاک به زبان فرانسهمکالمه زبان فرانسه در سفرآموزش عید ملی به زبان فرانسهعید ملی به زبان فرانسهمکالمه زبان فرانسه در سفر