تلفظ R در زبان انگلیسی

آزاده میردار
توسط

تلفظ R در زبان انگلیسی

آموزش تلفظ R در زبان انگلیسی

اگر تلفظ R در زبان انگلیسی برای شما ابهام دارد، پست آموزشی زیر را بخوانید تا بالاخره دریابیم که r در آواشناسی و pronunciation انگلیسی در چه مواردی تلفظ می‌شود و در چه مواردی شنیده نمی‌شود. تلفظ r در زبان انگلیسی را بخوانید و مثالهای مختلف را خود در دیکشنری بررسی کنید.


نحوه‌ی تلفظ R در زبان انگلیسی

نحوه‌ی تلفظ r در زبان انگلیسی صورت‌های گوناگون به خود می‌گیرد و در تمام کشورهای انگلیسی زبان یکدست و متجانس نیست. زبان شناسان آن را به دو گروه عمده linking R و intrusive R تقسیم بندی می‌کنند. که مبحث کلی و نسبتا پیچیده‌ای است. در اینجا کافی است بدانیم که r در آخر كلمه (چه به صورت r تنها و چه به صورت re مانند fire ) تلفظ نمی‌شود مگر اینکه بلافاصله بعد از آن کلمه ای بیاید که با حروف مصوت شروع شود. مثلا در جمله his car was sold، در اینجا r تلفظ نمی شود ولی در جمله his car isn’ t old، در این جا r تلفظ می شود. زیرا i در isn’t جزو حروف صدا دار A ,E ,I ,O ,U است.

برای نشان دادن این مورد، r را در کلماتی که به r یا re منتهی می شوند در داخل پرانتز قرار می‌دهیم، بدین صورت: کلمه kɑː  (r)/  car/. اما در انگلیسی امریکایی قاعده کلی بر آنست که r را همواره تلفظ کنیم.

گرایش آوایی دیگری در موردr مشاهده می‌گردد که در انگلیسی dissimilation نامیده می شود و شاید بتوان آن را به «واو معدوله» در فارسی تشبیه کرد. چنانچه در واژه‌ای بیش از یک r باشد، یکی از دو یا چند r تلفظ نمی‌شود. مانند r در سیلاب اول کلمه  səˈpraɪz/  Surprise/ .

در مواردی این گرایش آوایی فقط شامل یک واژه از یک خانواده واژگان می‌گردد. مثلا در برخی نقاط r اول در  ˈgʌvənə(r)/ governor/ تلفظ نمی‌شود و حال آنکه همین r اول در کلمات governing ,govern governess ،government و governance تلفظ میشود. (محمدرضا جعفری/نشر تنویر/2000)

 


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 5 (2 امتیاز دهی)
نمایش 2 دیدگاه
  • زبان آموز
    نیلوفر

    چقدر جالب و چقدر نکته سنج آموزش خوبی بود

  • زبان آموز
    بنیامین

    واقعا مممنونم تلفظ r در لحجه uk گوگل ترجمه خیلی روی مخم بود. امیدوارم بتونم ردینگ ایلس رو بنویسم ….

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-325-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-325-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

آموزش تلفظ انگلیسی در تکیه متغیر phoneticsتلفظ انگلیسی در تکیه متغیرمکالمه مقدماتیآموزش صفات ظاهری انگلیسیصفات ظاهری انگلیسیمکالمه مقدماتی