تقویت مهارت درک مطلب انگلیسی

آزاده میردار
توسط

تقویت مهارت درک مطلب انگلیسی

آموزش درک مطلب انگلیسی

نکاتی درباره تقویت درک مطلب انگلیسی موضوع این مطلب آموزشی است. این جلسه با نکاتی پیرامون تقویت درک مطلب انگلیسی،یادگیری و مطالعه عبارات، تشخیص کلمات کلیدی در مهارت‌ها، و چند نکته کلیدی دیگر برای کمک به شما در یادگیری زبان انگلیسی و مهارت درک مطلب ارایه شده است. آموزش خصوصی درک مطلب انگلیسی را در طلوع کمبریج با کیفیت عالی با کمک اساتید حرفه‌ای فرا گیرید.

 


نکاتی درباره تقویت درک مطلب انگلیسی

نکاتی درباره تقویت درک مطلب انگلیسی، عنوان این بخش از آموزش امروز است. درک مطلب انگلیسی یکی از مهارت‌های مهمی است که در موفقیت شما در آزمون‌های استاندارد و بهبود دیگر مهارت‌ها کمک شایانی می‌کند. در این قسمت چند نکته بطور خلاصه آورده شده است. با دقت مطالعه نمایید و در یادگیری زبان انگلیسی آنها را بکار بندید.

یادگیری و مطالعه عبارات

یکی از آیتم‌های روان صحبت کردن انگلیسی این است که قادر باشید تا افکار، احساسات و نظرات خود را بیان کنید. هدف شما در بهبود مکالمه زبان انگلیسی استفاده از جملاتی کامل است، بنابراین چرا شما شیوه صجبت کردن و یادگیری کلمات را در جملات کامل یاد نمی‌گیرید؟ پس اگر به جای اینکه تنها کلمات و افعال را حفظ کنید، کل عبارت را مطالعه کنید و از بر نمایید؛ یادگیری انگلیسی مفیدتر خواهد بود. این کار را با فکر کردن درباره عبارات رایجی که در زبان مادری خود مدام از انها استفاده می‌کنید، شروع نمایید، سپس یاد بگیرید که چطور آنها را به زبان انگلیسی بیان نمایید.


تشخيص كلمات كليدي در مهارت‌های Reading و Listening

تشخيص كلمات كليدي در مهارت‌های Reading و Listening، بخش دیگر مطالب آموزشی امروز می‌باشد. اغلب زبان‌آموزان آزمون‌های انگلیسی در تشخیص کلمات کلیدی یا key words در ریدینگ و لیسنینگ مشکل دارند. لیست ده موردی زیر می‌تواند کمک زیادی به شما کند:

 •  افعالی که حالت علت و معلول دارند مثل bring about, lead to…
 •   واژگان محدود کننده مثل only…
 • مقادیر کمی مثل all, majority, little…
 • صفات کیفی مثل particular, inevitable, mistaken…
 •   قیود کیفیتی مثل largely, slightly…
 •   اعداد
 • افعال منفی مثل ignore, fail…
 • افعال یا عباراتی که شک و تردید را القا می‌کنند مثل: suggest…
 •   هر عبارت قیاسی یا هر قیاس بین دو چیز یا بیشتر
 •   افعالی که ارتباط میان چند چیز را می‌رسانند مثل connect, link…

 • برای بهبود مهارت درک مطلب و خواندن در زبان انگلیسی، پیشنهاد می‌کنم علاوه بر توجه به لغات انگلیسی در جملات و متون، به عبارات چند کلمه‌ای متمرکز شوید.مثلا اگر اسمی را در جمله می‌بینید و قصد دارید آن کلمه را حفظ کنید، بهتر است به کلمات قبل و بعد آن کلمه نیز توجه شود. معمولا صفات، در این موارد بسیار دیده می‌شود. بنابراین یادگیری آنها کمک فراوانی به درک مفهوم آن جمله خواهد کرد. همچنین نکته دوم توجه به چندین معانی یک کلمه در جملات می‌باشد. باید با نگاه دقیق به فرهنگ لغت به سایر معانی دیگر آن نیز توجه کنیم. برای نمونه کلمه Keen در کنار کلمات مختلف معانی متفاوتی را نشان می‌دهد.

A Keen Knife
چاقوی تیز
A keen wind
باد سخت‏
A keen slap
سیلی جانانه
A keen scent
بوی تند
A keen desire
میل شدید
A keen dread
ترس عمیق


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
2.5 (2 رای)
امتیاز نظرات 5 (1 امتیاز دهی)
دیدگاه
 • زبان آموز
  سمیرا

  توضیحات ضروری و مهمی بودن

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-325-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-325-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

متن شعر ترانه ‌آتش‌نشان به انگلیسیمتن ترانه آتش‌نشان نمونه درک مطلب پیشرفتهدرک مطلب مقدماتیآموزش فعل دیدن در انگلیسیفعل دیدن در انگلیسیدرک مطلب مقدماتی