تفاوت Ms Mrs Miss و Mr در انگلیسی

آزاده میردار
توسط

تفاوت Ms Mrs Miss و Mr در انگلیسی

آموزش تفاوت Ms Mrs Miss و Mr در انگلیسی

آیا تفاوت Ms Mrs Miss و Mr در انگلیسی را می‌دانید. در این پست جذاب و ساده آموزشی قرار است علاوه بر معنی و کاربرد کلمات اختصاری Ms ،Mrs ،Miss و Mr تاریخچه و ریشه این عناوین را شرح دهم. پس حتما مطلب زیر را تا آخر بخوانید.


تفاوت .Ms. ،Mrs. ،Miss و .Mr در زبان انگلیسی

تفاوت Ms ،Mrs ،Miss و Mr در زبان انگلیسی بدین شرح است: .Mr عنوانی است که قبل از فامیلی یا اسم کامل آقایان متاهل یا مجرد می‌آید. .Mr مخفف عبارت Mister است. تلفظ Mister مانند نوشتنش (میستر) خوانده می‌شود. علامت اختصاری .Mr در زبان انگلیسی از قرن پانزدهم تا به حال استفاده می‌شود. این عبارت از کلمه Master گرفته شده است. در آن زمان کلمه‌ی Master عنوانی برای پسرها بود.

مفهوم .Mrs در انگلیسی

مفهوم .Mrs در انگلیسی عنوان دیگری است که قبل از اسم فامیلی یا اسم کامل خانم‌های متاهل بکار برده می‌شود. .Mrs از کلمه Missus دقیقا با تلفظ خودش خوانده می‌شود. علامت اختصاری Mrs در انگلیسی از قرن شانزدهم به بعد استفاده می‌شود. Missus به مرور از واژه‌ی mistress به معنی بانو و خانم آمده است.

مفهوم .Ms در انگلیسی

مفهوم .Ms در انگلیسی عنوانی است که مانند .Mr و .Mrs، قبل از اسم کامل و فامیلی خانم‌هایی که متاهل و مجرد هستند، استفاده می‌شود. یعنی به کار بردن Ms در کنار نام یک خانم، برای ما این نکته تداعی می‌شود که این خانم ممکن است مجرد باشد یا متاهل. این عنوان از سال 1950 میلادی به بعد بکار برده می‌شود و ترکیبی از دو واژه‌ی Miss و Missus است. عنوان اختصاری .Ms در انگلیسی بعد از نامگذاری مجله ای به نام Ms. magazine از سال 1970 معروف شده است.

مفهوم .Miss در زبان انگلیسی

مفهوم .Miss در زبان انگلیسی عنوان اختصاری دیگری است که قبل از اسم کامل یا اسم فامیل یک خانم مجرد بکار برده می‌شود. Miss از واژه‌ی mistress می‌آید. نکته مهمی را فراموش نکنید این علایم اختصاری باید با حروف بزرگ آغاز شود.


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
1 (1 رای)
امتیاز نظرات 5 (1 امتیاز دهی)
دیدگاه
  • زبان آموز
    اکرم

    .Mr رو نگفتید

    تشکر از آموزش خوبتون تفاوت Mrs و Miss در زبان انگلیسی

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-325-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-325-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

آموزش بیان نظر شخصی در انگلیسی say opinion in Englishبیان نظر شخصی در انگلیسیمکالمه تجاریدوره تدریس خصوصی مکالمه تجاری زبان انگلیسیتدریس خصوصی مکالمه تجاری زبان انگلیسیمکالمه تجاری