تدریس گرامر زبان فرانسه

آزاده میردار
توسط

تدریس گرامر زبان فرانسه

دوره تدریس گرامر زبان فرانسه french grammar

تدریس گرامر زبان فرانسه بحث آموزشی در حیطه روش تدریس است در این خصوص مایلم نظر یکی از اساتید فرانسه در طلوع کمبریج به نام سرکار خانم شقایق مختاری هدش را در زمینه تدریس گرامر زبان فرانسه در دو سطح مقدماتی و پیشرفته شرح دهم.


دوره‌های تدریس گرامر زبان فرانسه

دوره‌های تدریس گرامر زبان فرانسه امروزه چگونه برگزار می‌شود و مدرسین چطور آموزش می‌دهند؟ در باور اغلب زبان آموزان، گرامر فرانسه یکی از غیر محبوب‌ترین و سخت‌ترین بخش یادگیری زبان فرانسه است. اما به عقیده‌ی من تسلط به گرامر نقش مهمی در یادگیری یک زبان خارجی دارد چرا که یادگیری دستور زبان برای کاربرد درست زبان الزامی است. بنابراین مدرسین باید تلاش کنند تا روش‌هایی بیابند که زبان آموزان را به فراگیری گرامر فرانسه ترغیب کنند.


تدریس گرامر مقدماتی زبان فرانسه

روش تدریس گرامر مقدماتی زبان فرانسه برای همه‌ی زبان آموزان یکسان نیست و باید با توجه به سن، هدف از یادگیری و علایق آن‌ها از روش‌های مختلفی استفاده شود. برای مثال بهتر است برای کودکان یادگیری را آسان کنیم و به زبان خودشان قواعد را توضیح دهیم. در کلاس کودکان محوریت تدریس بر شنیدن قرار دارد. همانطور که زبان مادریشان را با شنیدن مکالمات اطرافیان یاد می‌گیرند. در این روش قواعد ابتدایی در تدریس گرامر مقدماتی زبان فرانسه از طریق شنیدن و صحبت کردن و با استفاده از ابزار کمک آموزشی صوتی و تصویری آموزش داده می‌شوند و نیازی به آموزش های پیشرفته یا نوشتن نیست.

چه برای تدریس گرامر مقدماتی فرانسه به کودکان و چه برای تدریس به بزرگسالان, باید توجه داشت که گرامر را نمی‌توان به عنوان یک فعالیت مستقل آموزش داد. بنابراین از منابع کمک آموزشی مختلفی اعم از فایل‌های صوتی، تصویری و متون مختلف استفاده می‌شود و تمرینات نوشتاری، شنیداری و … در اختیار زبان آموزان قرار می‌گیرد تا هر 4 مهارت به خصوص گرامر زبان فرانسه همسو و همگام با هم ارتقا یابند.


تدریس گرامر پیشرفته زبان فرانسه

تدریس گرامر پیشرفته نیز مانند تدریس گرامر مقدماتی است با این تفاوت که منابع آموزشی و کمک آموزشی با توجه به میزان دانش زبان آموز از زبان فرانسه انتخاب می‌شوند و برای هر نکته‌ی گرامری مجموعه ای از لغات جدید به زبان آموزان ارائه می‌شود تا دامنه‌ی لغات مورد نیاز برای استفاده از آن دستور زبان تأمین شود.

خواندن کتاب داستان هم ابزار آموزشی بسیار مفیدی در رشد و تقویت گرامر پیشرفته زبان فرانسه است. پس از خواندن بخشی از یک داستان از زبان آموزان خواسته می‌شود تا مثال‌هایی از آخرین نکات گرامری را در داستان تشخیص دهند و از آن‌ها در نوشتن متنی کوتاه کمک بگیرند.


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 5 (1 امتیاز دهی)
دیدگاه
  • زبان آموز
    جواد

    زبان فرانسه تدریسش باید خیلی جالب باشه
    هم آموزشش جالبه هم خود مردم فرانسه

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-325-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-325-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

دوره آموزش گرامر زبان فرانسه writing grammar Franceآموزش گرامر زبان فرانسهگرامر فرانسهدوره تدریس خصوصی گرامر زبان فرانسهتدریس خصوصی گرامر زبان فرانسهگرامر فرانسه