تدریس گرامر زبان انگلیسی

آزاده میردار
توسط

تدریس گرامر زبان انگلیسی

دوره‌ی تدریس گرامر زبان انگلیسی English grammar teaching

آیا با شیوه‌ی تدریس گرامر زبان انگلیسی آشنایی دارید؟ در طلوع کمبریج یادگیری زبان انگلیسی با تمرکز بر همه‌ی مهارت‌های زبان صورت می‌گیرد. تدریس گرامر زبان انگلیسی یکی دیگر از مهارت‌هاست که اساتید در طلوع کمبریج توجه ویژه‌ای به آن دارند. زیرا مکالمه زبان انگلیسی با در نظر گرفتن ساختار درست گرامری از اصول آموزش مکالمه زبان است. البته شرکت در آزمون‌های بین‌المللی و ارتقاء دانش زبان انگلیسی نیازمند تمرکز بر گرامر است. شرکت در دوره‌ی آموزش خصوصی زبان به ویژه آشنایی با تدریس اساتید در گرامر زبان انگلیسی یکی از پیشنهادات ما به شما است.


دوره‌ی تدریس گرامر زبان انگلیسی

مهمترین نکته در دوره‌ی تدریس گرامر زبان انگلیسی اینست که بر خلاف دوران تحصیلی در مدرسه نباید وقت زیادی را صرف حل تمرین کرد. روش درست تدریس زبان انگلیسی در حیطه‌ی آموزش گرامر، استفاده از نکات و قواعد گرامری به شکل کاربردی است. بدین شکل ابتدا به انگلیسی و سپس فارسی ( برای درک کامل زبان آموز) توضیح داده شود و به سرعت وارد بخش کاربردی آن شد. استاد زبان موظف است هنگام تمرین مکالمه زبان آموز، توجه کافی به استفاده صحیح گرامر داشته باشد. در موسسات عمومی اصولا توصیه می‌شود که صحبت کنید، مهم نیست که چطور صحبت می‌کنید درست یا غلط…این توصیه فقط برای 3 تا 4 جلسه کار ساز است. وقتی زبان آموز کم رویی را کنار گذاشت و اعتماد به نفسش بالا رفت شروع به تصحیح جملات زبان آموز کنند. حتی می‌توانند جایزه‌های کوچک برای او در نظر بگیرند تا تشویق شود و در هنگام صحبت کردن به گرامر خود دقت کافی داشته باشند.


دوره‌ی تدریس گرامر مقدماتی زبان انگلیسی

در دوره‌ی تدریس گرامر مقدماتی زبان انگلیسی، تمرکز جدی بر روی ساختار جمله سازی است. در این سطح اگر زبان آموز بتواند جملات درست بسازد، و بارها و بارها آن را تکرار کند؛ پایه درست زبان ساخته می شود. وقتی این جملات مکررا استفاده شود پاراگراف‌های درستی از سوی زبان آموز تولید می‌شود. این مرحله از یادگیری مربوط به دوره متوسطه است. زبان آموز باید بتواند هر زمانی را که یاد می‌گیرد، جملات درستی از نظر گرامر بسازد و این جملات را دائم تکرار کند. با کلمات کلیدی و کلماتی که بسرعت فراموش می‌کند، جمله‌های مختلف بسازد. فیلم‌های آموزشی مقدماتی را که اصولا بر اساس گرامر طبقه‌بندی شده را بارها و بارها ببیند. بهترین راه ملکه شدن گرامر در ذهن دیدن فیلمهای آموزشی و همزمان خواندن کتاب داستان و توجه به گرامر مربوطه است. در صورتی که گرامر را درک نمی‌کند، از استاد کمک بگیرد. البته نا گفته نماند در دوره تدریس مقدماتی گرامر انگلیسی، سطح فیلم آموزشی، کتاب داستان و گرامر اصولا یکی است.


دوره‌ی تدریس گرامر پیشرفته زبان انگلیسی

در دوره‌ی تدریس گرامر پیشرفته انگلیسی، همه موارد یادشده در یادگیری گرامر مقدماتی باید رعایت شود. علاوه بر آن کتابهای گرامر دیگری هم کار شود. کتاب پایه گرامر سری Grammar in use است. از basic پایه تا advanced پیشرفته، 4 کتاب لازم است تدریس شود. تمرینات این کتاب‌ها باید با دقت انجام شود و اگر جمله‌سازی در سطح ساختار پیشرفته نباشد و صرفا گرامر کار شود، تنها مهارت درک مطلب زبان آموز تقویت می‌شود. استاد باید به زبان آموز کمک کند تا عبارات ترکیبی بخصوص collocations ( کلمات ترکیبی) و جملات مرکب را در مکالمه بکار رود. توصیه می‌شود که اساس آموزش، استفاده از سوژه‌های جذاب، بروز و کاربردی باشد. جملات با ساختار گرامری ترکیبی در سطح پیشرفته، به منظور تقویت مهارت مکالمه پیشرفته در تدریس گرامر پیشرفته زبان انگلیسی مورد توجه اساتید در این بخش است.


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 5 (1 امتیاز دهی)
دیدگاه
  • زبان آموز
    احسان

    توضیحات کافی بودن

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-325-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-325-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

دوره آموزش گرامر زبان انگلیسی english writing grammarآموزش گرامر زبان انگلیسیگرامردوره تدریس خصوصی گرامر زبان انگلیسی grammarتدریس خصوصی گرامر زبان انگلیسیگرامر