تدریس مکالمه زبان انگلیسی

آزاده میردار
توسط

تدریس مکالمه زبان انگلیسی

نحوه‌ی تدریس مکالمه زبان انگلیسی in front of mirror

آیا مایلید با تدریس مکالمه زبان انگلیسی آشنا شوید؟ راهکارهای مورد نیاز زبان آموزان برای ارتقاء مکالمه زبان انگلیسی را در این پست خواهید خواند. آموزش خصوصی مکالمه زبان انگلیس را در طلوع کمبریج فرا گیرید.


نحوه‌ی تدریس مکالمه زبان انگلیسی

نحوه‌ی تدریس مکالمه زبان انگلیسی را امروز قرار است با یک ایده یا بهتر بگویم با یک پیشنهاد جدید شروع کنم. همانطور که همه می‌دانیم در حیطه‌ی آموزش مکالمه زبان انگلیسی، بیشتر اساتید اهل فن، تمرین کردن، تمرین کردن در یادگیری زبان و صحبت speaking با یک native speaker یا انگلیسی زبان را به شما گوشزد می‌کنند. بله پیشنهاد ما در گروه آموزش طلوع کمبریج نیز همین است. یک نکته دیگر را که همیشه از همکاران ما می‌شنوید، این است که مطالعه زبان را با دوستان یا پارتنر خود در کلاس انجام دهید. از آنجاییکه ما در طلوع کمبریج تدریس خصوصی مکالمه زبان انگلیسی را در کلاس‌های تکنفره و نیمه گروهی برگزار می‌کنیم، سئوال عمده زبان آموزان این است که چطور یادگیری مکالمه زبان انگلیسی را به تنهایی در منزل مطالعه نمایند. شیوه‌ی تدریس مکالمه زبان انگلیسی ما به شما ارائه 5 راهکار مطالعه زبان به تنهایی است.


به انگلیسی فکر کنید

به انگلیسی فکر کنید یعنی وقتی زبان آموزی می‌خواهد به زبان غیر مادری خود صحبت کند روال طبیعی بدین شکل است که زبان مادری خود را به انگلیسی ترجمه می‌کند. یعنی یک زبان آموز فارسی زبان که قصد دارد انگلیسی باد بگیرد؛ به فارسی فکر می‌کند و انگلیسی حرف می‌زند. این عمل کاملا اشتباه است زیرا تداخل یادگیری مانع از پیشرفت زبان آموز می‌شود. خوب حالا چه کار کنیم که بتوانیم انگلیسی فکر کنیم. مثلا وقتی در محیطی هستید که می‌خواهید مکالمه انگلیسی با دندانپزشک خود داشته باشید، قبلا باید از دیکشنری یا مطالب آموزشی مربوط به دندان پزشکی استفاده کنید معادل‌های انگلیسی را یاد بگیرید سپس مکالمه خود را آغاز کنید. اگر انگلیسی را با ترجمه زبان مادری خود صحبت کنید، ممکن است دندانپزشک منظور شما را تا حدودی متوجه شود اما مطمئنا از مکالمه با شما لذت نخواهد برد.


با خودتان صحبت کنید

با خودتان صحبت کنید! بله وقتی تنها در خانه یا جایی هستید، همانطور که انگلیسی فکر می‌کنید؛ فکر خود را با صدای بلند به زبان بیاورید. هر چند کسی نیست که اشتباهات شما را بر طرف کند. اما شما با شنیدن صدای خود از یادگیری مکالمه خود لذت می‌برید. و از حرف زدن در جاهای عمومی یا نزد استاد خود خجالت نمی‌کشید. با تکنیک صحبت کردن با خودتان، ترس شما از مکالمه انگلیسی با دیگران می‌ریزد.


جلوی آینه به انگلیسی صحبت کنید

بله جلوی آینه به انگلیسی صحبت کنید. معمولا یک موضوع برای صحبت خود انتخاب کنید. مثلا صحبت در مورد رزرو اتاق به انگلیسی حدود 2 الی 3 دقیقه زمان بگیرید. شروع به صحبت کنید به حرکات صورت، نحوه‌ی بیان کلمات و به دهان خود نگاه کنید و به حرکات زبان بدن خود body language خود توجه کنید. طوری صحبت کنید که انگار در جمعی در حال مکالمه هستید. اگر عبارتی یا کلمه ای را فراموش کردید سعی کنید با جمله‌ای متفاوت یا ساختار دیگر آن را بیان کنید. صحبت خود را تا پایان زمانبندی خود قطع نکنید. بعد از پایان صحبت در جلوی آینه سراغ کلماتی که ایراد داشتید بروید و از طریق منابع معتبر ایراد خود را برطرف کنید. این تکنیک به شما کمک می‌کند لغاتی که در مکالمه ایراد دارید را پیدا کنید و بدنبال حل مشکل خود بروید.


به روان بودن صحبت خود تمرکز کنید نه بر گرامر

به روان بودن صحبت خود تمرکز کنید نه بر گرامر زبان انگلیسی، وقتی به انگلیسی صحبت می‌کنید، چند بار صحبت خود را قطع می‌کنید؟ هر چه بیشتر در مکالمه خود متوقف شوید، اعتماد به نفس شما نسبت به حرف زدن‌تان کمتر می‌شود و در نهایت شما راحت نیستید که نزد دیگران صحبت کنید. تمرین آینه که در بالا گفته شده را حتما انجام دهید و از مکث و توقف و من و من کردن در صحبت خود بپرهیزید. ممکن هست شما در صحبت خود جلوی آینه ایرادات گرامری داشته باشید اما بهتر است صحبت خود را قطع نکنید. بعد از پایان زمان مقرر سراغ ایرادات گرامری خود بروید. مطمئن باشید دفعه بعد که جلوی آینه صحبت می‌کنید ایرادات گرامری کمتری دارید و روان بودن صحبت شما خیلی پیشرفت کرده است.


tongue twisters های مختلف انگلیسی را تکرار کنید

tongue twisters، برای اینکه روان صحبت کنید یک سری جمله در زبان ها وجود دارد که از یک سری آواهای نزدیک به هم در ساخت جمله استفاده شده است. برای همین روان خواندن آنها ابتدا سخت است. اما بعد از تمرین متوجه می‌شوید بیان این جملات آسان‌تر است. در فارسی جمله معروف؛ شش سیخ کباب سیخی شش هزار. در انگلیسی جمله معروف “.The thirty-three thieves thought that they thrilled the throne throughout Thursday”


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)
امتیاز نظرات 5 (1 امتیاز دهی)
دیدگاه
  • زبان آموز
    سمیرا

    این تدریس مکالمه انگلیسی که گفتید به چه صورت است؟

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-325-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-325-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

آموزش مکالمه زبان انگلیسیمکالمهدوره تدریس خصوصی مکالمه زبان انگلیسیتدریس خصوصی مکالمه زبان انگلیسیمکالمه