تدریس مکالمه زبان انگلیسی در سفر

آزاده میردار
توسط

تدریس مکالمه زبان انگلیسی در سفر

شیوه تدریس مکالمه زبان انگلیسی در سفر

تدریس مکالمه زبان انگلیسی در سفر یکی از کاربردی‌ترین و جذاب‌ترین بخش آموزش در طلوع کمبریج است. شما با مرور بخش‌های مختلف مثل مکالمات انگلیسی در فرودگاه و اصطلاحات انگلیسی در هواپیما به راحتی می‌توانید نیازهای ارتباطی خود را رفع نمایید.

تدریس مکالمه زبان انگلیسی در سفر At the Airport  

شیوه تدریس مکالمه زبان انگلیسی در سفر با مباحث دیگر مکالمه روزمره متفاوت‌تر است. در این بخش صرفا با کلمات و جملات مرتبط با سفر آشنا می‌شوید. وقتی شما به یک کشور انگلیسی زبان سفر می‌کنید، در ابتدا ممکن است با مسائلی که در فرودگاه رخ می‌دهد روبرو شوید. برای این شرایط نیاز دارید تا از عبارات صحیح انگلیسی استفاده کنید. عبارات زیر را بخوانید تا سفری راحت و توام با آرامش داشته باشید.

At the Airport

اولین عبارتی که به شما معرفی می‌کنم …I would like است. یک شروع کننده کلیدی در همه موقعیت‌های رسمی و عمومی کاربرد دارد. مثلا می‌خواهید درخواستی داشته باشید و تشنه‌تان است:

I would like some water.


What time is my flight?

عبارت کاربردی شماره 2 در این قسمت ?What time is my flight است. مفهوم این جمله: پرواز من چه ساعتی است؟ نکته مهمی را در سفرهای خارجی خود فراموش نکنید. ممکن است فرودگاه‌ها در زمینه ثبت ساعت پرواز خیلی دقیق عمل نکنند. به همین دلیل به محض اینکه وارد فرودگاه شدید می‌توانید این سوال را از اطلاعات پرواز بپرسید، تا با خیال راحت منتظر اعلام پرواز خود باشید.


What airline am I flying?

شما از اطلاعات فرودگاه این سوال مهم را می‌پرسید: ?What airline am I flying . یک airline یا شرکت هواپیمایی، مالک هواپیمایی است که شما قرار است با آن پرواز کنید.


Where is my gate?

سپس می‌توانید سئوال کنید: ?Where is my gate . نقطه ورود به هواپیما از داخل فرودگاه gate نام دارد. در این قسمت شما منتظر می‌مانید تا به پرواز خود برسید.


Where is the restroom?

دستشویی کجاست؟ ممکن است شما نیاز داشته باشید خستگی خود را با آبی به صورت‌تان رفع کنید. اگر بدنبال دستشویی هستید؛ سئوال مناسبی است. اما در کشورهای مختلف بجای restroom، کلماتی مثل a bathroom, a washroom, the toilets بکار می‌برند.


How much does the magazine cost?

واقعا چه کسی دوست دارد به سفر برود اما برای خودش سرگرمی تهیه نکند؟ بدنبال خرید مجله، کتاب جیبی کوچک و … هستید؟ حتما برای‌تان مهم است هزینه آن چقدر است. پس این سوال را هم یاد بگیرید چون در فرودگاه کاربرد زیادی دارد. بجای کلمه مجله magazine، هر کلمه‌ای که مایلید استفاده کنید. مثل: water bottle, snack (a small meal) or book.


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 5 (2 امتیاز دهی)
نمایش 2 دیدگاه
  • زبان آموز
    mitra

    سلام خیلی ممنون واقعا مطلب جذاب و کاربردی نوشتید.سپاس

  • زبان آموز
    afsaneh

    سلام چه متن خوبی. میشه از اینجور پست های عالی بیشتر بزارید برامون تا استفاده کنیم

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-325-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-325-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

اصطلاح street signs در زبان انگلیسیstreet signs در زبان انگلیسیمکالمه در سفرمحتوای آموزش زبان انگلیسی از صفرآموزش زبان انگلیسی از صفرمکالمه در سفر