تدریس زبان فرانسه

آزاده میردار
توسط

تدریس زبان فرانسه

دوره تدریس زبان فرانسه french teaching

پست آموزشی امروز در مورد تدریس زبان فرانسه است. اگر قصد دارید زبان فرانسه را به خوبی آموزش ببینید و در کلاس‌های آموزشی طلوع کمبریج شرکت کنید، مطلب تدریس زبان فرانسه را از نگاه یکی از اساتید طلوع کمریج سرکار خانم مختاری هدش بخوانید.


دوره‌ی تدریس زبان فرانسه

در دوره‌ی تدریس زبان فرانسه کلاس‌هایی که به صورت خصوصی برگزار می‌شوند، باید توجه داشت که هر فرد با توجه به روحیات، میزان پشتکار و استعداد، سن و سطح دانش‌ از زبان فرانسه روش تدریس متفاوتی را می‌طلبد. بنابراین روش تدریس من تنها به یک متد آموزشی خاص محدود نمی‌شود. به عقیده‌ی من بهترین روش برای تدریس زبان فرانسه روشی است که در کمترین زمان بیشترین بازدهی را داشته باشد. به علاوه روشی بهتر است که در آن همزمان 4 مهارت مکالمه، شنیداری، نگارش و خواندن در زبان آموز تقویت شود. با توجه به این نکات، علاوه بر کتاب اصلی، مکالمات و آموزش‌های صوتی و تصویری جانبی نیز برای زبان آموزان برنامه‌ریزی شده است. از آنجا که زبان فرانسه زبان مادری ما نیست، ممکن است با تمرین نکردن فراموش شود. بنابراین تمرین روزانه یادگیری زبان آموزان را تضمین می‌کند و توانایی‌هایشان را افزایش می‌دهد.


تدریس مکالمه مقدماتی زبان فرانسه

تدریس مکالمه مقدماتی زبان فرانسه اولین سطح آموزش فرانسه است. از آنجا که مکالمه برای تمام زبان آموزان در اولویت اول قرار دارد، برای تقویت مکالمه در سطوح مقدماتی، از زبان آموزان می‌خواهم ابتدا متون مختلف را بخوانند و فایل‌های صوتی و تصویری مختلف را گوش دهند و ببینند تا با فرانسه‌ی صحیح آشنا شوند. و بعد از آن‌ها خواسته می‌شود که از جملاتی که یاد گرفته‌اند درمورد موضوع مشخصی صحبت کنند. اما اگر بدون تمرین‌های ذکر شده شروع به صحبت کردن کنند‌، قطعا اشتباهات زیادی خواهند داشت که در صورت تکرار ملکه‌ی ذهنشان می‌شود و اصلاح کردن آنها بسیار سخت خواهد بود. در واقع با این روش در تدریس مکالمه مقدماتی زبان فرانسه زبان آموزان بدون اشتباه صحبت خواهند کرد و مهارت روخوانی و شنیداری آن‌ها نیز تقویت می شود.


تدریس مکالمه پیشرفته زبان فرانسه

در تدریس مکالمه‌ی پیشرفته زبان فرانسه نیز روش تدریس من مانند مکالمه‌ی مقدماتی است. با این تفاوت که منابع آموزشی و کمک آموزشی با توجه به دانش زبانی زبان آموزان انتخاب می‌شود. همچنین از زبان‌آموزان خواسته میشود تا داستان‌های کوتاه و فایلهای تصویری کوتاهی را با توجه به سطحشان بخوانند و ببینند وهر جلسه بخشی از آن را تعریف کنند و با این کار علاوه بر آن که با واژه‌ها و نکات گرامری جدید آشنا می‌شوند مهارت مکالمه‌ی پیشرفته زبان فرانسه خود را نیز تقویت می‌کنند.

چه در تدریس مکالمه پیشرفته زبان فرانسه و چه در مکالمه‌ی مقدماتی هر جلسه موضوعی به زبان آموزان داده می‌شود و آن‌ها باید صدای خود را ضبط کنند و برای من ارسال کنند.


تدریس مکالمه تجاری زبان فرانسه

تدریس مکالمه تجاری زبان فرانسه مختص افرادی است که شرایط اقتصادی، شغلی، اجتماعی خاص دارند. افرادی که نیاز به یافتن کار، مهاجرت، شرکت در سمینارها و جلسات با همتایان فرانسوی زبان و… دارند. این نوع آموزش‌ها بیشتر مربوط به تاجران، کارمندان شرکت‌های چندملیتی، خلبانان و خدمه پرواز، راهنمایان تورهای خارجی و فرانسوی زبان، افراد جویای کار در کشورهای فرانسوی زبان، هنرمندان و …می‌باشد. تدریس مکالمه تجاری فرانسه با ارائه متون تجاری مرتبط با تخصص زبان آموز همراه است. آموزش عمومی و پایه مکالمه فرانسه اولین گام در تدریس مکالمه تجاری فرانسه است.


تدریس مکالمه فرانسه در سفر

تدریس مکالمه فرانسه در سفر با آموزش الفبا و اصول اولیه‌ی زبان فرانسه آغاز می‌شود و در ادامه اصطلاحات و مکالمات رایجی را که زبان آموزان هنگام سفر به کشورهای فرانسه زبان احتیاج دارند در اختیارشان می‌گذارم. از آنجا که نقطه ضعف اکثر زبان‌آموزان فرانسه تلفظ می‌باشد, از این رو سعی می‌شود مکالمات پرکاربرد فرانسه در سفر با فایل‌های صوتی آن‌ها کار شود. سپس از زبان آموزان می‌خواهم که خود را در موقعیت‌های مختلف تصور کنند و جملاتی را که یاد گرفتند به کار ببرند.


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
1 (1 رای)
امتیاز نظرات 5 (1 امتیاز دهی)
دیدگاه
  • زبان آموز
    احسان

    سپاس بابت توضیحات

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-325-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-325-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

دوره آموزش زبان فرانسه france language teachingآموزش زبان فرانسهفرانسهدوره آموزش خصوصی زبان فرانسهآموزش خصوصی زبان فرانسهفرانسه