تدریس زبان انگلیسی

آزاده میردار
توسط

تدریس زبان انگلیسی

دوره تدریس زبان انگلیسی English language teaching

تدریس زبان انگلیسی یکی از دغدغه‌های اصلی مدرسین با تجربه امروز ایران است. با رشد علم و تکنولوژی و دسترسی سریع انسان‌ها به منابع آموزشی، شرایط به شکلی فراهم شده است که منابع زیادی در اختیار زبان آموزان قرار دارد.

اما به راستی چه تعدادی از این افراد که از طریق شبکه‌ها و فضای مجازی در حال یادگیری زبان هستند، و پاسخ دلخواه خود را در آموزش زبان انگلیسی دریافت می‌کنند. تدریس انگلیسی در طلوع کمبریج به نحوی مدیریت می‌شود که مشکلات عمده زبان آموزان در امر یادگیری و اسپیکینگ به حداقل برسد. تدریس زبان انگلیسی در طلوع کمبریج را بررسی کنید و به جمع زبان آموزان ما بپیوندید.


دوره‌ی تدریس زبان انگلیسی

دوره‌ی تدریس زبان انگلیسی دارای نکات پراهمیتی است که مدرسین در امر آموزش نباید فراموش کنند. مهمترین نکته در تدریس انگلیسی ترغیب زبان آموز به تمرین مهارت‌های زبان انگلیسی است. اولین مهارتی که باید زبان آموز به آن توجه کند، گوش کردن گوش کردن گوش کردن است ….listen, listen, listen هر جا هر زمان به هر شکل که مقدور است. همان طور که شما با گوش کردن، آهنگ مورد علاقه‌تان را بعد از مدت کوتاهی شروع به خواندن آن می‌کنید؛ این اتفاق هنگام یادگیری زبان نیز می‌افتد. اما برای یادگیری زبان انگلیسی صرفا گوش کردن منجر به صحبت کردن نمی شود وگرنه همه آنهایی که اهل فیلم نگاه کردن هستند باید به سرعت شروع به صحبت کنند.

اساتید در دوره‌ی تدریس زبان انگلیسی باید به شاگردان خود توضیح دهند: برای صحبت کردن باید شروع کنید به حرف زدن و اصلا نگران نباشید، از نظر گرامری درست صحبت می کنید یا نه. بعد از مدت کوتاهی که متوجه شدید بر ترس خود غلبه کردید، کم کم باید دقت کنید که اشکال گرامری نداشته نباشید. این بخش کاملا توسط استاد کنترل و تصحیح می‌شود. در عین حال پروسه شروع کردن به صحبت و رعایت گرامر در آن همزمان و به شکل منظم و متناوب باید صورت گیرد . با این حال، در این مرحله که مرحله دوم فرایند یادگیری زبان در تدریس زبان انگلیسی محسوب می شود، اساتید با تجربه می‌دانند اگر هر اشکالی گرامری، تلفظ و استرس زبان آموزان را تصحیح کنند همه اعتماد به نفس او گرفته می شود و چه بسا رغبت زبان آموز برای ادامه کلاس در هر جلسه کمتر و کمتر میشود. بنابراین در مرحله دوم تدریس زبان انگلیسی توصیه می‌شود در مطالعاتی که زبان آموز پس از کلاس دارد هر متنی چه مکالمه چه متون داستانی را برای خودش تعریف کند. تعریف کردن روبروی آینه یا برای یکی از اعضای خانواده دوست، همکلاسی…روش خوبی است تا تمرین قبل از حضور در کلاس نتیجه خوبی دهد و زبان آموز برای ارائه همان متن در کلاس کاملا آماده و مسلط ظاهر شود. توجه ویژه مدرسین به تکنیک‌های مربوط به دوره‌ی تدریس زبان انگلیسی کمک زیادی به ارتقا مکالمه، نوشتن، خواندن و دیگر مهارتهای زبان آموزان در کلاس‌ها خواهد کرد.

تدریس مکالمه مقدماتی زبان انگلیسی

تدریس مکالمه مقدماتی زبان انگلیسی، در هر کلاس آموزشی زبان نقطه شروع تدریس زبان انگلیسی است. برای مکالمات عمومی متدهای مختلفی است که بسته به دلیل یادگیری زبان، سن و تحصیلات زبان آموز و مدت زمانی که برای یادگیری در نظر می‌گیرد متدهای مختلفی پیشنهاد می شود که عبارتند از
مند interchange که شامل 4 کتاب از مقدماتی و سطح 1، 2، و 3 است که زبان آموز را تا مرحله متوسط ارتقا می‌دهد.
متد بعدی در تدریس مکالمه مقدماتی انگلیسی، کتابهای American English File است که از سطح مقدماتی ….تا پیشرفته در سطوح…که شامل 6 کتاب از سطح starter تا advanced است.

تدریس مکالمه پیشرفته زبان انگلیسی

تدریس مکالمه پیشرفته زبان انگلیسی مربوط به کلاس‌های مکالمه زبان انگلیسی است که زبان آموزان مرحله مقدماتی و متوسطه مکالمه انگلیسی را پشت سر گذاشته‌اند. در این مرحله دایره لغات و ساختار گرامر و مباحث درک مطلب آموزش زبان انگلیسی در رده بالاتر آموزشی قرار می‌گیرد. بحث آزاد، مطالعه کتاب‌های جانبی و خواندن کتاب داستان، سطح پیشرفته، مختص دوره تدریس مکالمه پیشرفته زبان انگلیسی است.

تدریس مکالمه تجاری زبان انگلیسی

تدریس مکالمه تجاری زبان انگلیسی یکی از کاربردی‌ترین روش‌های تدریس است. و متقاضیان زیادی در این عرصه وجود دارد. فردی که سطح زبان متوسط را گذرانده برای مکالمه تجاری می‌تواند از کتابهای متفاوتی که لغات و اصطلاحات تجاری دارند، استفاده کند. در بعضی موارد از همان ابتدا کتابهای market leader که جزو جدیدترین متدهای آموزشی در تدریس مکالمه تجاری انگلیسی، هستند پیشنهاد میشود که سطوح آن عبارتند از:

1.elementary
2.pre-intermediate
3.intermediate
3.upper-intermediate
4.advanced

روش دیگر در تدریس مکالمه تجاری، این است که متدهای عمومی دیگر مطالعه شود و در کنار از از کتابهای لغت تجاری استفاده شود برای مثال:

1.elementary

2.intermediate

3.advanced

تدریس مکالمه انگلیسی در سفر

تدریس مکالمه انگلیسی در سفر بخش جذاب و لذتبخش تدریس زبان انگلیسی برای اساتید و زبان آموزان است. کسی که قصد دارد برای سفر تجاری یا تفریحی زبان خود را تقویت و یا تکمیل کند باید مطلع باشد که ابتدا لازم است دوره پایه زبان عمومی او تکمیل شود. سپس متدهای مختلف “انگلیسی در سفر ” را توسط برنامه‌ای دقیق توسط استاد مربوطه شروع به مطالعه کند. این نکته بسیار مهم است که زبان آموزانی هستند که به شکلی شتابزده و هیجانی تصمیم می‌گیرند از روز اول متد انگلیسی در سفر را شروع کنند و به خیال خود که یک کتاب انگلیسی در سفر همه مشکلات آنها را در سفر حل خواهد کرد. اما آنها غافل از این مسئله هستند که اگر نکات گرامری را یاد نگیرند و تکرار نکنند به هیچ وجه نمی‌توانند ادامه دهند. همچنین، مدرسین در تدریس مکالمه انگلیسی در سفر باید تاکید کنند؛ زبان آموزان باید دامنه لغت بسیار خوبی داشته باشند تا از ترکیب کلمات و گرامر با هم جملات درست معناداری ساخته شود. گرامری که شما امروز یاد می گیرید بسرعت فراموش می شود. بنابراین نیاز است، آن گرامر در جملات مختلف به دفعات تکرار شود. زبان آموز وقتی 3 زمان را مسلط می‌شود به زمان چهارم می‌رسد آرام آرام زمان‌هایی مثل حال ساده را با حال استمراری قاطی می‌کند و حالتی کاملا گیج کننده پیدا می کند. اساتید با تجربه در تدریس انگلیسی در سفر می‌دانند که این مسئله کاملا طبیعی است و باید همه زمانها تمرین شود که تحت عنوان “مکالمه و گفتگوهای کوتاه” و برای مقاطع پیشرفته تحت عنوان “مکالمه آزاد” free discussion آنقدر با زبان آموز کار شود تا گرامر ملکه ذهن او شود. در واقع روزی ما به راحتی صحبت می‌کنیم که یادگیری به شکل خودکار انجام شود. تدریس مکالمه انگلیسی در سفر توسط اساتید اهل فن و افرادی که در زمینه تور لیدری در طلوع کمبریج فعالیت دارند، آموزش داده ‌شود.


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 5 (1 امتیاز دهی)
دیدگاه
  • زبان آموز
    اکرم

    توضیحات خوبی بود تشکر

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-325-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-325-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

دوره آموزش زبان انگلیسی english teachingآموزش زبان انگلیسیانگلیسیدوره آموزش خصوصی زبان انگلیسی English Lg teachingآموزش خصوصی زبان انگلیسیانگلیسی