تدریس درک مطلب مقدماتی زبان انگلیسی

آزاده میردار
توسط

تدریس درک مطلب مقدماتی زبان انگلیسی

تدریس درک مطلب مقدماتی زبان انگلیسی comprehension

تدریس درک مطلب مقدماتی زبان انگلیسی ، یکی از سه مهارتی است که در سایت آموزشی طلوع کمبریج به آن پرداخته می‌شود. تدریس درک مطلب زبان انگلیسی در اینجا به دو بخش درک مطلب مقدماتی که سطوح اولیه و آغازین این مهارت پرداخته، و زبان‌آموزان تازه‌وارد به عرصه یادگیری زبان با تمرین و مطالعه مطالب تئوریک مبحث درک مطلب مقدماتی، به مهمترین مهارت مورد نظر ما یعنی خوانداری در حوزه ریدینگ، شنیداری و … می‌پردازد. درک مطلب پیشرفته از  مباحث متوسطه شروع و به پیشرفته تدریس درک مطلب زبان انگلیسی می‌رسد. مباحث تکمیلی با ساختار پیچیده‌تر جملات و واژگان بیشتر در این مهارت و ارائه تکنیک‌های جدید درک مطلب حائز اهمیت است.

تدریس درک مطلب مقدماتی انگلیسی

تدریس درک مطلب مقدماتی انگلیسی، به توانایی در دریافت فهم و درک از متون و context می‌باشد. درک مطلب زبان انگلیسی به نحوه پردازش متن بستگی دارد. البته عوامل دیگری نیز در این امر دخیل هستند مانند درک معنا و ارتباط با با دانشی که خواننده دارد. مهارتهای پایه‌ای نیز در این امر مهم هستند. مانند فهمیدن لغات و ارتباط بین اجزای آن. اصولا در حالت ابتدایی و در جهت فهم مطالب، دانستن اجزای جمله از اهمیت فراوانی برخوردار است. شناخت انجام دهنده جمله یا همان فاعل، شناخت نوع فعلی که در جمله اتفاق می‌افتد یا همان فعل از اصول دیگری است که تشخیص آنها در جمله باعث فهم دقیق و بهتر خواننده می‌شود. بطور کلی احاطه نسبی بر مسائل دستوری و گرامری زبان تاثیر بالایی در درک مطلب زبان انگلیسی و خواندن دارد.

نحوه تدریس درک مطلب مقدماتی انگلیسی

نحوه تدریس درک مطلب مقدماتی انگلیسی یا همان انتخاب متد یا روش تدریس زبان انگلیسی teaching از منظر 5 رویکرد بررسی می‌شود که در ادامه هریک بطور اجمالی توضیح داده می‌شود.

معادل‌های انگلیسی این روش‌ها عبارتند از:

Grammatical Approach (روش تدریسِ دستوری)

روش تدریس دستوری Grammatical Approach از دو منظر در تاریخ متدولوژی زبان انگلیسی دیده شده است. قیاس و  استقراء، بررسی می‌شود. ناگفته نماند این روش ها در حال حاضر کاربرد زیادی ندارد. اما به عنوان متدهای اولیه ، الهام بخش مدرسین و تئوری‌پردازان زبان می‌باشد.در روش Deductive نوع قرار گیری مطالب و ارائه آنها از بالا به پایین است.این بدان معنی است که مطالب از حالت کاملا عمومی و کلی شروع و به کاملا انحصاری منتج می‌شود.این در حالی است که در حالت Inductive قبل از تمرینات بر روی نکته خاص،الگو و شکل کلی به شاگردان ارائه میشود.


Aural Approach (روش تدریسِ شنیداری)

تمرکز روش تدریس شنیداری Aural Approach بر روی مفاهیمی مثل لغات، دستور زبان و محتوای متنی است. در محتوا، موارد انتخاب نمره‌گذاری و ارائه مد نظر است.

English-Only Approach (روش تدریسِ تک‌زبانه (فقط انگلیسی) )

زبان آموزان در روش تدریسِ تک‌زبانه English-Only Approach، زبان مقصد یا زبان دوم  را با تطبیق با زبان مبدا یاد می‌گیرند. در مهارت شنیداری با توجه به درک‌شان از مطالب شنیده شده و تطبیق آن با زبان مادری، به درک آن چه شنیده‌اند می‌پردازند. در مهارت خوانداری یا ریدینگ مدرسین از زبان‌آموزان می‌خواهند متن را بخوانند و به زبان مقصد آن را توضیح دهند.


Translate Approach (روش تدریسِ ترجمه‌ای)

در روش Translate Approach (روش تدریسِ ترجمه‌ای)، زبان آموزان با معنی کردن تک جملات و کلمات به درک مفاهیم در مهارت های مختلفی می‌رسند. بادگیری زبان خارجی با این متد مربوط به زمانهای بسیار قدیم بوده است.


Immersive Approach (روش تدریسِ فراگیر)

Immersive Approach (روش تدریسِ فراگیر) از زبان ثانویه و غیر مادری برای گسترش فهم زبانی دانش آموزان استفاده می‌کند. . این روش در حالت کلی به پایه زمان و میزان استفاده از دو زبان مشخص در کلاس است. البته در حال حاضر این روش در کلاس‌های مکاتبات و مکالمات تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد.


روش تدریس درک مطلب مقدماتی زبان انگلیسی طلوع کمبریج

در این قسمت روش تدریس درک مطلب مقدماتی زبان انگلیسی طلوع کمبریج، به مهمترین مهارت‌هایی که در درک مطلب مقدماتی زبان انگلیسی در کلاس‌های خصوصی طلوع کمبریج می‌توان اشاره کرد، می‌پردازیم:

مهارتی که بر انجام آنها بصورت مستمر و روزمره تاکید زیادی می‌شود مهارت شنیداری می‌باشد. زیرا مطالب از طریق گفتار و نوشتار توسط ذهن بهتر پردازش می‌شود. نهایتا نحوه‌ی ارائه آموزش درک مطلب مقدماتی خواندن در کلاسهای طلوع کمبریج توجه به این 6 گام مهم است:

1.warm up،  2.short answers  3.Checking 4.correctness 5.repetition  6.Summary

مهارت ریدینگ یکی از مهمترین و پایه‌ای ترین بخش‌های یادگیری زبان خارجی است. در کلاس‌های آموزش زبان‌های خارجه از ریدینگ بعنوان یکی از موارد بسیار ضروری یاد می‌شود. در اینجا به مراحل کار و تدریس این مهارت در کلاسها بطور خلاصه اشاره می‌کنیم:

1.warm up 2. introduction 3. short answers  4.scanning  5.finalization


اساتید آقا و خانم تدریس درک مطلب انگلیسی طلوع کمبریج

انتخاب اساتید بر اساس معرفی دوستان، همکاران و گاها از طریق آگهی است. اساتید یک مصاحبه دارند و سپس به زبانی که آموزش می‌دهند رزومه خود را ارائه می‌کنند. در ضمن فرمی را در دفتر ما پر می کنند. جلسه اول را رایگان برگزار می‌کنیم تا زبان آموزان بدون پرداخت وجهی، حق انتخاب استاد مورد دلخواهشان را داشته باشند. معمولا جذب آقایان و خانم‌ها به یک نسبت انجام می‌شود.

همانطور که قبلا اشاره شد، اساتید بر طبق آگهی و معرف به ما معرفی می‌شوند. مصاحبه شفاهی را پشت سر می گذارند. روال کار آموزشی و جذب زبان‌آموز بدین شکل است که در جلسه اول مشاور یا مدیر موسسه به منظور تصمیم‌گیری نهایی و بررسی جزئیات بیشتر امور، در کنار استاد و زبان‌آموز حضور دارند. در این روش نه تنها رضایت زبان‌آموز مورد سنجش مستقیم ما قرار می‌گیرد بلکه عملکرد اساتید محترم و نحوه‌ی تدریس‌شان نیز بازبینی خواهد شد. ضمنا سنجش کیفیت آموزشی کلاس‌های خصوصی طلوع کمبریج در بیشتر موارد بطور متناوب توسط مدیریت مرکز با نظارت مستقیم انجام خواهد شد. جذب اساتید خانم یا آقا بستگی به میزان درخواست تدریس اساتید و تقاضای کلاس از سوی زبان آموز دارد. معمولا رده سنی کودکان تمایل به استاد خانم دارند. با توجه به تقاضای این گروه سنی، ممکن است در فصلی از سال مجبور به جذب بیشتر اساتید خانم باشیم.


نکات پایانی تدریس درک مطلب انگلیسی

در نکات پایانی تدریس درک مطلب مقدماتی انگلیسی علاوه بر تعریف درک مطلب به برخی از شیوه های متفاوت تدریس درک مطلب زبان انگلیسی مثل متد گرامری، آموزش تک زبانه، شنیداری، روش تدریس فراگیر و ترجمه‌ای پرداختیم. در مرکز آموزش طلوع کمبریج اساتید با بکاربردن تمرین‌های عملی و با کمک ابزارهای آموزشی در رده های سنی مختلف زبان آموزان، درک مطلب زبان انگلیسی را در مهارتهای مختلف زبان به خصوص ریدینگ تقویت می‌کنند. اساتید خانم و آقا با ارائه رزومه آموزشی خود و گذراندن مصاحبه‌های خاص انتخاب می‌شوند. در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج خاطره‌خوشی از یادگیری زبان برای خود بسازید.


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)
امتیاز نظرات 5 (1 امتیاز دهی)
دیدگاه
  • زبان آموز
    احسان

    تشکر بابت توضیح

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-235-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-235-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

آموزش خصوصی درک مطلب مقدماتی زبان انگلیسی reading comprehensionآموزش خصوصی درک مطلب مقدماتی زبان انگلیسیدرک مطلب, درک مطلب مقدماتیآموزش استراتژی 3 مرحله ای ریدینگ و درک مطلب انگلیسی reading-strategyاستراتژی 3 مرحله ای ریدینگ و درک مطلب انگلیسیدرک مطلب مقدماتی