تدریس درک مطلب زبان انگلیسی

آزاده میردار
توسط

تدریس درک مطلب زبان انگلیسی

تدریس درک مطلب زبان انگلیسی reading comprehension

تدریس درک مطلب زبان انگلیسی به معنی فهم، درک و پردازش واژگان در متن مرتبط با دانش زبانی خواننده است. در سایت طلوع کمبریج درک مطلب زبان انگلیسی در دو سطح مقدماتی و پیشرفته برای آموزش و آگاهی به زبان آموزان جهت تقویت مهارت درک مطلب آنها است. در مرکز آموزش خصوصی زبان انگلیسی طلوع کمبریج اساتید خانم و آقا با گذراندن مراحل گزینش علمی در مجموعه جذب و با توجه به شرایط زبان آموزان کلاس‌های خصوصی معرفی به آنها معرفی می‌شود.

تدریس درک مطلب انگلیسی

تدریس درک مطلب انگلیسی به تقویت مهارت درک مطلب در زبان انگلیسی و نحوه پردازش متن بستگی دارد. البته عوامل دیگری نیز در این امر دخیل هستند مانند فدرت معنا و ارتباط با دانشی که خواننده دارد. مهارت‌ه‍‌‌ای پایه‌ای نیز در این امر مهم هستند مانند فهمیدن لغات و ارتباط بین اجزای آن. اصولا در حالت ابتدایی و در جهت فهم مطالب، دانستن اجزای جمله از اهمیت فراوانی برخوردار است. شناخت انجام دهنده جمله یا همان فاعل، شناخت نوع فعلی که در جمله اتفاق می‌افتد یا همان فعل از اصول دیگری است که تشخیص آنها در جمله باعث فهم دقیق و بهتر خواننده می‌شود.

تدریس درک مطلب مقدماتی زبان انگلیسی

تدریس درک مطلب مقدماتی زبان انگلیسی یکی از سه مهارتی است که در سایت آموزشی طلوع کمبریج به آن پرداخته می‌شود. تدریس درک مطلب زبان انگلیسی در اینجا به دو بخش درک مطلب مقدماتی و تدریس درک مطلب پیشرفته انگلیسی تقسیم می‌شود. تدریس درک مطلب مقدماتی زبان انگلیسی اشاره به سطوح اولیه و آغازین این مهارت دارد، زبان‌آموزان تازه‌وارد به عرصه یادگیری زبان با تمرین و مطالعه مطالب تئوریک مبحث تدریس درک مطلب مقدماتی انگلیسی، به مهمترین مهارت مورد نظر ما یعنی خوانداری در حوزه ردینگ، شنیداری و … می‌پردازد.

تدریس درک مطلب پیشرفته زبان انگلیسی

تدریس درک مطلب پیشرفته زبان انگلیسی به معنی توانایی خواندن متن، پردازش محتوای متنی و درک مفهوم  کلی متون در سطوح بالاتر با دایره واژگان بیشتر و ساختار گرامری پیچیده‌تر است. درک درست از متن مستلزم تسلط به مهارت‌های خاص است. یادگیری واژگان و کسب مهارت‌های فعال در خواندن بخش دیگری از راهکارهای تقویت در زمینه تدریس درک مطلب پیشرفته انگلیسی است. بطور خلاصه می‌توان مهارت‌های بنیادی در بهبود خواندن و درک مطلب را به بخش‌های زیر تقسیم کرد:

 • تسلط بر درک واژگان در متن و context
 • پیش بینی رویدادهای بعدی در متن
 • دریافت ایده اصلی از متن
 • دریافت پرسش‌های پاسخ داده شده در متن
 • تشخیص آرایه های ادبی در متن
 • تشخیص هدف، قصد، نیت، و دیدگاه و نتیجه‌گیری نویسنده از نگارش متن

تدریس درک مطلب پیشرفته زبان انگلیسی مستلزم دستیابی به اصول آموزشی و آشنایی با استانداردهای علمی روز است. تا بتوان با اثریخشی بالا به بیشترین بازدهی دست یافت.

نحوه تدریس درک مطلب انگلیسی

نحوه‌ی تدریس درک مطلب انگلیسی را ابتدا با نگاهی به رویکردهای روش تدریس زبان انگلیسی بررسی می‌کنیم.
معادل‌های انگلیسی این روش‌ها عبارتند از:
Grammatical Approach (روش تدریسِ دستوری)
Aural Approach (روش تدریسِ شنیداری)
English-Only Approach (روش تدریسِ تک‌زبانه (فقط انگلیسی))
Translative Approach (روش تدریسِ ترجمه‌ای)
Immersive Approach (روش تدریسِ فراگیر)

روش تدریس درک مطلب زبان انگلیسی طلوع کمبریج

روش تدریس درک مطلب زبان انگلیسی طلوع کمبریج، در تدریس مهارت خواندن در سطح پایه، کتاب Inside Reading Intro مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کتاب با دانش یونیت ‌های متفاوت تلاش بر ایجاد و فهماندن متون ابتدایی در زبان انگلیسی دارد. آنچه که در فهمیدن مطالب در این سطح حائز اهمیت است خواندن جمله به جمله این متون و تلاش در پردازش کردن مفهوم آن دارد. در متون انگلیسی همیشه جملات بصورت پیوسته در کنار یکدیگر قرار میگیرد که به این حالت Cohesion گفته می‌شود. توانایی فهم و ایجاد ارتباط بین اجزای هر پاراگراف کلیدی‌ترین نکته در فهم عمومی هر پاراگراف است که این امر در امتحانات بین المللی از اهمیت بسزایی برخوردار است.

قدم بعدی که در راستای پردازش متن برداشته می‌شود ایجاد جملاتی است که تقریبا هم معنا با جملات اصلی است. در این حالت زبان آموز متوجه می شود که می‌توان در این زبان جملات را به حالت‌های مختلف بیان کرد.

سوالاتی نیز که اصولا در انتهای هر متن می‌آید نیز در جهت فهم بهتر متن و آنالیز کامل هر پاراگراف میباشد. با انجام این سوالات زبان آموز میتواند پیوستگی را بین مطالب درک کرده و به فهم دقیقتری از کلیت متن برسد.

اساتید خانم تدریس درک مطلب انگلیسی طلوع کمبریج

اساتید خانم تدریس درک مطلب انگلیسی طلوع کمبریج، انتخاب اساتید بر اساس معرفی دوستان، همکاران و گاها از طریق آگهی است. اساتید یک مصاحبه دارند و سپس به زبانی که آموزش می‌دهند رزومه خود را ارائه می‌کنند. در ضمن فرمی را در دفتر ما پر می‌کنند. جلسه اول را رایگان برگزار می‌کنیم تا زبان آموزان بدون پرداخت وجهی، حق انتخاب استاد مورد دلخواهشان را داشته باشند. معمولا جذب آقایان و خانم‌ها به یک نسبت انجام می‌شود

اساتید آقا تدریس درک مطلب انگلیسی طلوع کمبریج

همانطور که قبلا اشاره شد، اساتید آقا تدریس درک مطلب انگلیسی طلوع کمبریج، بر طبق آگهی و معرف به ما معرفی می‌شوند. مصاحبه شفاهی را پشت سر می گذارند. روال کار آموزشی و جذب زبان‌آموز بدین شکل است که در جلسه اول مشاور یا مدیر موسسه به منظور تصمیم‌گیری نهایی و بررسی جزئیات بیشتر امور، در کنار استاد و زبان‌آموز حضور دارند. در این روش نه تنها رضایت زبان‌آموز مورد سنجش مستقیم ما قرار می‌گیرد بلکه عملکرد اساتید محترم و نحوه‌ی تدریس‌شان نیز بازبینی خواهد شد. ضمنا سنجش کیفیت آموزشی کلاس‌های خصوصی طلوع کمبریج در بیشتر موارد بطور متناوب توسط مدیریت مرکز با نظارت مستقیم انجام خواهد شد. جذب اساتید خانم یا آقا بستگی به میزان درخواست تدریس اساتید و تقاضای کلاس از سوی زبان آموز دارد. معمولا رده سنی کودکان تمایل به استاد خانم دارند. با توجه به تقاضای این گروه سنی، ممکن است در فصلی از سال مجبور به جذب بیشتر اساتید خانم باشیم.

نکات پایانی تدریس درک مطلب انگلیسی

همانطور که در بالا اشاره شده است، هدف از برنامه‌ریزی بخش درک مطلب زبان انگلیسی ( در سطوح مقدماتی و پیشرفته ) در مرکز طلوع کمبریج، ارائه تمرین، تقویت دانش زبانی و مکالمه زبان آموزان می‌باشد. زبان آموز با تکیه بر دانش زبانی خود مانند، دایره لغات، تسلط بر ساختار گرامر، تکنیک‌های درک مطلب و اصول آموزشی که استاد در کلاس آموزش می‌دهد، می‌تواند این مهارت را تقویت کند. اساتید با مطالعه به روز خود با کمک راهکارهای آموزشی و دسترسی به منابع معتبر با کیفیت هر چه تمام‌تر آموزش سطوح مقدماتی و پیشرفته را در کلاس‌های آموزشی تدریس می‌نمایند.

گروه تدریس خصوصی زبان انگلیسی طلوع کمبریج با هدف ارائه آموزش زبان انگلیسی به زبان آموزان از طریق برگزاری کلاس‌های خصوصی تکنفره در محل کار یا منزل زبان آموز یا ارائه محتوای آموزشی رایگان در وب سایت طلوع کمبریج فعالیت خود را آغاز کرده است. ما بدنبال یافتن راه‌های آموزشی زبان بطور اصولی و نظامند هستیم تا زبان آموزان و کاربران بتوانند در مدت زمان کوتاه حداکثر بهره را ببرند.


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 5 (1 امتیاز دهی)
دیدگاه
 • زبان آموز
  احسان

  توضیح جالبی بود

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-325-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-325-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

آموزش خصوصی درک مطلب پیشرفته زبان انگلیسی reading comprehensionآموزش خصوصی درک مطلب پیشرفته زبان انگلیسیدرک مطلب, درک مطلب پیشرفتهدوره‌ی آموزش درک مطلب زبان انگلیسی Reading English Languageآموزش درک مطلب زبان انگلیسیدرک مطلب