تدریس خصوصی گرامر زبان انگلیسی

آزاده میردار
توسط

تدریس خصوصی گرامر زبان انگلیسی

دوره تدریس خصوصی گرامر زبان انگلیسی grammar

اغلب مردم بر این باورند تدریس خصوصی گرامر زبان انگلیسی در دوران مدرسه و دانشگاه کاربرد دارد. اما واقعیت این گونه نیست. در کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی در سطوح عمومی و حتی تخصصی تدریس گرامر زبان انگلیسی با روش‌های کاربردی، عملی و جذاب توسط اساتید طلوع کمبریج پیاده می‌شود. امروز قرار است علاوه بر نحوه‌ی تدریس خصوصی گرامر انگلیسی به راه‌های بهبود نوشتن نیز اشاره شود.


دوره‌ی تدریس خصوصی گرامر زبان انگلیسی

دوره‌ی تدریس خصوصی گرامر زبان انگلیسی را در بخش‌های پیشین تحت عنوان آموزش گرامر زبان انگلیسی بررسی کردیم و به مباحثی چون کاربرد و اهمیت گرامر زبان انگلیسی پرداخته شد. اما در مطلب امروز قصد دارم از منظری دیگر به موضوع تدریس خصوصی گرامر زبان انگلیسی بپردازم. در این راستا به یکی از مشکلات عمده زبان آموزان اشاره می‌کنم که مکررا به مدرسین خود در کلاسهای آموزش زبان انگلیسی ابراز می‌کنند. نوشتن یا writing مساله اساسی در این زمینه است. به همین دلیل تصمیم دارم برای حل مشکل نوشتن در زبان انگلیسی به ارتباط آن با بهبود گرامر زبان انگلیسی بپردازم. قبل از اشاره به ارائه راهکارهای کاربردی در این خصوص، یادآوری می‌کنم اساتید در دوره‌های تدریس خصوصی گرامر زبان انگلیسی به این نکات که در ادامه مطرح می‌شود، تاکید زیادی دارند.


تدریس خصوصی مقدماتی گرامر زبان انگلیسی طلوع کمبریج

تدریس خصوصی مقدماتی گرامر زبان انگلیسی طلوع کمبریج برای سنین پایین یادگیری زبان و زبان آموزان مبتدی برگزار می‌شود. ناگفته نماند تدریس مقدماتی گرامر انگلیسی در کنار دیگر مهارتهای آموزشی زبان برای همه زبان آموزان دوره‌های زبان عمومی یا general English انجام می‌شود. همانطور که در بالا اشاره شد برای بهبود نوشتن و رایتینگ در کلاس‌های آموزشی طلوع کمبریج به تقویت اصول گرامری توجه ویژه می‌شود. در سطوح مقدماتی و پایه تدریس گرامر انگلیسی تاثیر چشمگیری بر بهبود نوشتاری زبان آموز خواهد داشت. زیرا با آموزش گرامر در حیطه ساختار پایه جملات انگلیسی مثل تدریس کاربرد فاعل، فعل، مفعول و دیگر اجزای جمله؛ کمک زیادی به زبان آموزان می‌کند تا بتوانند برای نوشتن جمله‌های اولیه و ساده انگلیسی آماده شوند. قسمت بعدی برای تدریس خصوصی مقدماتی گرامر انگلیسی در طلوع کمبریج، توجه ویژه به تدریس زمان‌ها در زبان انگلیسی هست. مخصوصا افعال to be، زمان‌های اصلی مثل حال، گذشته و آینده.


تدریس خصوصی پیشرفته گرامر زبان انگلیسی طلوع کمبریج

قبل از اینکه تدریس خصوصی پیشرفته گرامر زبان انگلیسی طلوع کمبریج را معرفی و از نحوه‌ی آموزش این بخش صحبت کنم. بهتر است به نکاتی آموزشی حیطه تقویت نوشتن یا رایتینگ در بالا اشاره شده است؛ بپردازم. در تدریس خصوصی پیشرفته گرامر انگلیسی علاوه بر بهبود اصول گرامری مثل تدریس زمان‌های کاربردی مانند زمان گذشته کامل و گذشته کامل استمراری و دیگر زمانها؛ برای رشد مهارت نوشتاری زبان آموز نیاز به تقویت فاکتورهای دیگری نیز است:

  • یکی از مهمترین فاکتورهای نوشتن، علاوه بر یادگیری اصول گرامر، بهبود مهارت خواندن و درک مطلب است. به بیان ساده تر به زبان آموزان تاکید کنیم برای بهتر نوشتن، بیشتر خواندن reading را فراموش نکنند.
  • افزایش دایره لغات، در این خصوص بهتر است یادآوری شود تنها حفظ لغت به تنهایی کارساز نیست. بلکه زبان آموزان می‌توانند کلمات را در جمله‌های کاربردی و با مثال یاد بگیرند. دقیقا مانند نمونه تمرین لغات در سایت طلوع کمبریج مانند، معنی effortless به فارسی که در اختیار شما قرار گرفته است.
  • توجه ویژه به spelling و دیکته کلمات، مثلا با اشتباه نوشتاری یا غلط دیکته، گاهی در زبان انگلیسی معنی لغات تغییر می‌کند. پس پیام نویسنده به درستی به مخاطب نخواهد رسید. مثل کلمه bare و bear. اولی به معنی برهنه naked است. و bear نام حیوان خرس است.
  • و در نهایت نکته آخر، بهبود مهارت نقطه گذاری و punctuation است. با رعایت علامت گذاری درست، زبان آموز می‌تواند نوشتاری روشن و واضح ارائه دهد.

بنابراین با توجه به فاکتورهای نوشتن که در بالا معرفی شد، و تدریس اصولی گرامر پیشرفته زبان انگلیسی در کلاس‌های خصوصی طلوع کمبریج، می‌توان نتیجه گرفت؛ در کلاسهای طلوع کمبریج، اساتید در کنار تدریس خصوصی گرامر و بهبود دستور زبان انگلیسی، می‌توانند به تقویت مهارت نوشتاری زبان آموزان بپردازند. زیرا آموزش این دو مقوله از هم تفکیک ناپذیر است.


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)
امتیاز نظرات 5 (1 امتیاز دهی)
دیدگاه
  • زبان آموز
    سمیرا

    توضیحات خوبی بود

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-325-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-325-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

دوره‌ی تدریس گرامر زبان انگلیسی English grammar teachingتدریس گرامر زبان انگلیسیگرامردوره آموزش خصوصی گرامر زبان انگلیسییادگیری گرامر زبان انگلیسیگرامر