تدریس خصوصی درک مطلب زبان انگلیسی

آزاده میردار
توسط

تدریس خصوصی درک مطلب زبان انگلیسی

نحوه تدریس خصوصی درک مطلب زبان انگلیسی

تدریس خصوصی درک مطلب زبان انگلیسی یکی از سه مهارت اصلی آموزشی در سایت طلوع کمبریج است که در حال حاضر آموزش رایگان آن در سایت قابل ارائه است. این حیطه برای زبان آموزانی که قصد ادامه تحصیل دارند بسیار حائز اهمیت است. بنابراین پیشنهاد می‌کنم بخش تدریس خصوصی درک مطلب انگلیسی را بخوانید و از دست ندهید.


تدریس خصوصی درک زبان مطلب انگلیسی

تدریس خصوصی درک مطلب زبان انگلیسی یکی از بخش‌های اصلی آموزشی در طلوع کمبریج است، که مطالب آموزشی آن بصورت آنلاین و رایگان در اختیار کاربران و زبان آموزان قرار می‌گیرد. امروز قرار است برای تقویت این مهارت درباره داستان‌ خوانی صحبت کنیم. بهترین راه برای تقویت مهارت درک مطلب زبان انگلیسی خواندن داستان‌های انگلیسی سری Dolphin Readers برای کودکان و نوجوانان بخصوص و کتابهای steps to understanding در 3 سطح elementary ,intermediate ،advanced, و کتاب stories for reproduction در 3 سطح elementary ,intermediate ,advanced است. 2 مورد اخیر برای بزرگسال در حیطه تدریس خصوصی درک مطلب زبان انگلیسی توصیه می‌شود.


تدریس خصوصی درک مطلب مقدماتی زبان انگلیسی

مدرسین ما در تدریس خصوصی درک مطلب مقدماتی زبان انگلیسی بهتر است که متد کودکان و نوجوانان را از بزرگسال جدا کنند. چون برخی متد برای کودکان و نوجوانان با اینکه به سطح زبانی آنها می‌خورد از حوصله فرد خارج است. تجربه بزرگسال با کودک بسیار متفاوت است. بنابراین، اگر این دو گروه سطح زبانی یکسانی دارند، قطعا متد آموزشی (منابع) متفاوت است. در عین حال، افراد در هر رده سنی که هستند برای شروع و ادامه دوره آموزش زبان انگیزه بالایی نیاز دارند. اگر منبع سخت، مبهم و وقت گیر باشد، بسرعت زبان آموز از ادامه و گاها از شروع دوره منصرف می‌شود. من اعتقاد دارم هیچ درسی نیست که دانش آموزی دوست نداشته باشد بلکه آن مدرس است که سبب اشتیاق یا تنفر او می‌شود. در مورد زبان حساسیت (بدلیل عدم آشنایی با فرهنگ آن زبان و روش‌های کاملا اشتباه آموزش در مدارس) این مسئله بسیار چشمگیر است. اساتید در تدریس خصوصی درک مطلب مقدماتی انگلیسی به خوبی می‌دانند که هر چه با تجربه‌تر باشند به شکل موثرتری می‌توانند راهنمای زبان آموز باشد.


تدریس خصوصی درک مطلب پیشرفته زبان انگلیسی

در حیطه تدریس خصوصی درک مطلب پیشرفته زبان انگلیسی خواندن داستان‌های advanced یا پیشرفته نه تنها در افزایش اعتماد به نفس زبان آموز موثر است، بلکه سبب پیشرفت آرام و تدریجی مهارت زبان که لازمه یادگیری زبان دوم است، می‌شود.
مدرس در تدریس خصوصی درک مطلب پیشرفته انگلیسی بهتر است شرایطی را بوجود آورد تا بتدریج خواندن این داستان‌ها برای زبان آموز از حالت تکلیف خارج شده و کاملا جنبه سرگرم کننده به خود  بگیرد.
بهتر است زبان آموزان از برخی روش‌های تند خوانی بهره بگیرند چون هم احساس خوب و هم نتیجه خوبی پس از خواندن سریع یک مطلب پیدا می‌کنند و تشویق می‌شوند تا بیشتر و بیشتر بخوانند. در انتخاب سطح کتاب و متون مربوطه لازم است دقت کافی شود تا سبب زدگی زبان آموز نشود در این هنگام استاد می‌تواند بهترین راهنما باشد. در حال حاضر بخاطر وجود شبکه های اجتماعی زبان آموزان می توانند آنچه را خواندند به شکل خلاصه با گرامر درست بگویند یا بنویسند. بدین شکل، هم گرامر و هم صحبت کردن و در نتیجه مهارت نوشتاری و گفتاری زبان آموزان تقویت می‌شود. در عین حال نکته قابل توجه اینست که کسی در درک مطلب پیشرفته رشد می‌کند که به طور موازی در تقویت گرامرش بکوشد. وگرنه خواندن متون بدون کار روی گرامر کاملا سطحی خواهد بود.

نکته مهم دیگر اینست که در هنگام خواندن متن نباید معنی همه کلمات را چک کرد بلکه به معنی کلمات کلیدی بسنده کرد و بقیه را حدس زد. که به عنوان کلمه کلیدی برخورد می‌کنیم یاد می‌گیریم. زبان آموز نباید نگرانی از بابت فراموشی کلمات داشته باشد چون دیدن یک کلمه در چندین جا سبب می شود تا کلمه مربوطه ملکه ذهن او شود.

در تدریس درک مطلب پیشرفته زبان انگلیسی بهتر است توجه شود که جمله سازی کمک زیادی به افزایش دامنه لغت زبان آموز می‌کند. در ابتدا بهتر است زبان آموز از دیکشنری‌های معتبر مختلف، جملات نمونه بسازد، الگو برداری کند. چه بسا برخی از آن جملات را حفظ کند و سپس آن جملات را مال خودش کند. برای مثال:
جمله سازی با hate :

Jenny hates reading comic books.(جمله دیکشنری)

I hate reading comic books. (جمله من)

جمله سازی با motivation:
Jack is very intelligent, but he lacks motivation.(جمله دیکشنری)
My friend is not very intelligent, but she has high motivation. (جمله من)


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 5 (1 امتیاز دهی)
دیدگاه
  • زبان آموز
    احسان

    توضیحات خوبی بود

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-325-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-325-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

نحوه‌ی آموزش خصوصی درک مطلب زبان انگلیسی reading classآموزش خصوصی درک مطلب زبان انگلیسیدرک مطلب