تافل

آزاده میردار
توسط

تافل

آزمون تافل

تافل به چه معناست؟ اگر یک زبان آموز غیر انگلیسی زبان هستید و به فکر تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان هستید حتما اسم آزمون تافل به گوش‌تون خورده. اما به راستی TOEFL چیست؟چه چیزهایی را باید در مورد تافل بدانید؟ پس محتوای امروز را بخوانید تا به پاسخ این سئوال برسید.


تافل چیست؟

تافل مخفف ( Test of English as a Foreign Language ) به معنی آزمون انگلیسی به عنوان زبان خارجی است. آزمونی استاندارد است که میزان مهارت زبان انگلیسی فرد را مورد سنجش قرار می‌دهد. نمره TOEFL از طریق دانشگاهها تعیین می‌شود. تافل آزمونی است که میزان توانایی افراد را در زمینهٔ ایجاد ارتباط به زبان انگلیسی در سطوح دانشگاه و موسسات آموزشی می‌سنجد. این آزمون توسط مؤسسه ای‌ تی‌ اس (ETS) در دو نوع کاغذی و اینترنتی برگزار می‌شود و در بیش از نه هزار دانشگاه و مؤسسه پذیرش می شود.


مهارت‌های چهارگانه در تافل

مهارت‌های چهار گانه را با نگاه اجمالی بر آزمون TOEFL توضیح می‌دهیم. در بخش مهارت خواندن در آزمون تافل تعدادی متن داده می‌شود. موضوعات این متون علمی و دانشگاهی است. مهارتهایی مثل خلاصه برداری، برداشت سریع ایده‌های اصلی main idea و جدول بندی از جمله فعالیتهایی در این خصوص است. در مهارت شنیداری مانند خواندن باز متون دانشگاهی مطرح است که شامل 6 متن می‌شود. بخش گفتاری Speaking Comprehension نیز شامل 6 متن است که درباره زندگی آکادمیک دانشجویان است. 4 متن از آن شش قسمت بصورت مجموع، ترکیبی از سه مهارت دیگر یعنی خواندن، شنیداری، و اسپیکینگ است. لازم به ذکر است،  این صحبت‌ها باید دقیق، واضح و دارای تجزیه و تحلیل درستی از اطلاعات ارائه شده باشد. مهارت نوشتاری تافل شامل دو قسمت است.بخش مستقل و مجتمع. 


در این آزمون تافل شرکت کنندگان بایستی در تاریخ‌های مشخص شده در محل حوزه آزمون حضور پیدا کرده و از طریق اینترنت آزمون را برگزار کنند. اعتبار مدرک این آزمون با مدارک امتحانات TOEFL قدیمی یکسان است ولی این آزمون دارای تفاوت‌هایی می‌باشد که از جمله می‌توان گفت، برخلاف تافل قدیمی که بیشتر تأکید بر روی گرامر بود، این آزمون تمامی مهارت‌های زبانی را پوشش می‌دهد.  فاصله زمانی بین شرکت در آزمون و دریافت نتیجه بر روی اینترنت حدود دو هفته می‌باشد.             تافل هر ماه چند بار برگزار می‌شود پس داوطلبان آزادی عمل بیشتری در انتخاب تاریخ آزمون دارند.   این آزمون ۴ ساعته بوده و دارای ۴ بخش است. هر بخش ممکن است یک یا حتی چند مهارت را مورد آزمایش قرار دهد.


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 4 (1 امتیاز دهی)
دیدگاه
  • زبان آموز
    معصومه

    چقدر کوتاه؟ یعنی تافل اینقدر توضیح داره؟

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-325-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-325-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

طریقه ثبت نام آزمون تافلثبت نام آزمون تافلآزمون تخصصی TOEFLتدریس امتحان تافلامتحان تافلآزمون تخصصی TOEFL