بخش شنیداری آزمون آیلتس

آزاده میردار
توسط

بخش شنیداری آزمون آیلتس

شنیداری آزمون آیلتس

بخش شنیداری آزمون آیلتس شاید برای همه متقاضیان شرکت‌کننده در این آزمون مبهم و نامشخص باشد. آشنایی با نحوه‌ی پاسخ‌دهی در بخش اول شنیداری آزمون آیلتس موضوع امروز است. استاد جعفری با بیان شیوا و آسان خود در ادامه توضیح خواهند داد. با شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی آمادگی در آزمون آیلتس طلوع کمبریج شانس قبولی خود را چند برابر کنید.

 


بخش اول شنیداری آزمون آیلتس IELTS Listening Section 1

« بخش اول شنیداری آزمون آیلتس، شامل چهار بخش یا سکشن section بوده که بطور اختصاصی به هر کدام از این بخش‌ها می‌پردازیم:

  • بخش اول لیسنینگ listening یک مکالمه دو نفره بین یه دانشجو و یا مشتری با مسئول یک دپارتمان و یا فروشنده کالایی خاص می‌باشد. در ابتدا فرد با بخش مورد نظر تماس تلفنی برقرار کرده و یا بصورت حضوری به آن بخش می‌رود و هدف از این کار وی بدست آوردن اطلاعاتی درباره موضوعی خاص می‌باشد.

نکات مهم:

این بخش شامل ده سوال می‌ باشد که مطابق با مکالمه بصورت پیشرونده از سوال یک تا سوال ده جلو می‌رود.

  • سرعت و دقت شنونده در دریافت اطلاعات جزئی مانند دیکته صحیح اسامی، شماره تلفنها، آدرس، و یا حتی جمع و مثبت بودن اسامی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است بطوریکه اگر یکی از حروف در دیکته کردن اسم و یا یک عدد در شماره تلفن یا آدرس بطور اشتباهی نوشته شود آن جواب کاملا غلط محسوب میشود.

 

  • پیش از شروع این بخش به مدت سی ثانیه به ممتحن مهلت داده می شود تا نگاهی اجمالی به ده سوال ابتدایی انداخته و سپس مکالمه آغاز می ‌شود.

نکته ای که از اهمیت زیادی در این بخش برخوردار است پیشبینی کردن منطقی درباره جواب است. ایجاد تصویر ذهنی مرتبط با این بخش نیز نکته‌ای که می‌تواند ذهن شنونده را کامل آماده دریافت اطلاعات نماید.

 

نکته مهم دیگر که بسیار حیاتی است تعداد کلماتی است که ممتحن باید برای جواب در پاسخنامه بنویسد. بطور مثال اگر از ممتحن خواسته شده که فقط یک کلمه برای جواب به سوال باید بنویسد، نوشتن دو کلمه حتی اگر درست نیز باشد کاملا غلط در نظر گرفته می‌شود.

در بخش لیسنیگ هیچگونه زمانبندی خاصی وجود ندارد و کل مدت آن حدودا سی دقیقه و حدودا 40 سوال می‌باشد.»


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 5 (1 امتیاز دهی)
دیدگاه
  • زبان آموز
    سمیرا

    چه توضیح خوب و جالبی

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-325-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-325-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

ساختار مقاله نویسی در آزمون آیلتسساختار مقاله نویسی در آزمون آیلتسآزمون تخصصی IELTSنمونه سوال آیلتسنمونه سوال آزمون آیلتس 2017آزمون تخصصی IELTS