امتحان PTE

آزاده میردار
توسط

امتحان PTE

محتوای امتحان PTE

امتحان PTE مخفف Pearson Test of English است. این آزمون دارای اعتبار جهانی است و برای ادامه تحصیل و مهاجرت در بسیاری از کشورها پذیرفته می‌شود. آزمون PTE هر هفته برگزار می‌شود ولی متأسفانه در کشور ما مرکزی برای برگزاری آن وجود ندارد و زبان آموزان باید برای شرکت در آن به مراکز معتبر در کشورهای همسایه مانند ترکیه، امارات یا هند مراجعه کنند.

پرسش‌های مرسوم در امتحان PTE 

پرسش‌های مرسوم در امتحان PTE  شامل برخی از سئوالاتی است که داوطلبان مکررا به دنبال پاسخ ان هستند. هر بخش را مطالعه نمایید. امیدوارم این قسمت، پاسخگوی بخش اعظم سئوالات شما باشد.

PTE آکادمیک توسط چه مراکزی مورد پذیرش است؟

امتحان پی تی ای آکادمیک PTE Academic توسط هزاران دانشگاه در سراسر جهان، از جمله موسسات معتبر مانند Harvard Business School، مدرسه کسب و کار هاروارد، INSEAD و ییل Yale پذیرفته می‌شود. PTE Academic نیز برای دریافت ویزای مهاجرت به استرالیا و نیوزیلند توسط دولتهایشان مورد پذیرش است.


آیا به مهارت‌های کامپیوتری برای امتحان دادن پی تی ای نیاز دارم؟

هیچ مهارت کامپیوتری نیاز ندارید تنها با بررسی بخش های آزمون که در قسمت pte چیست می‌بینید؛ شما قادر خواهید بود با نوع سئوالات آشنا شوید و مهارت پاسخگویی خود را محک زده .


افراد با چه سنی می‌توانند در PTE شرکت کنند؟
حداقل سن برای شرکت در این ازمون 16 یا 17 سال است. افراد شرکت کننده در این سنین بایستی فرم رضایت‌نامه والدین را پر کنند و سپس مجاز به شرکت در امتحان PTE خواهند بود.


آیا در بخش Speaking نیاز است که با لهجه بومی انگلیسی صحبت کنیم؟

خیر، این آزمون بین داوطلبین غیر انگلیسی زبان با زبانهای متفاوت برگزار می‌شود.


آیا نمرات مهارت‌های ارتباطی مثل reading , writing در سطح مساوی محاسبه می‌شود؟

بله


چند بار می‌توانم در امتحان PTE شرکت کنم؟

شما هر تعدادی که بخواهید می‌توانید در این آزمون شرکت کنید. شما منتظر می‌مانید تا جواب امتحان بیاید، در صورت عدم قبولی می‌توانید مجددا شرکت نمایید.


آیا می‌توانم در کشور خودم در آزمون PTE شرکت کنم؟

خیر. شما تنها باید در مراکز معتبر pte در سراسر دنیا شرکت کنید. اگر شما از کشور دیگری در این امتحان شرکت کرده‌اید، اصل پاسپورت یا کارت شناسایی معتبر در محل آزمون باید در اختیارتان باشد و مدارک شما توسط برگزارکنندگان کنترل می‌شود. در این زمینه باید دقت کنید اطلاعات شناسنامه‌ای خود را بدرستی در فرم ثبت نام  وارد نمایید. در صورت عدم تشابه اطلاعات شناسنامه‌ای در روز آزمون از شرکت در امتحان pte محروم می‌شوید و هزینه شرکت نیز باز پرداخت نمی‌شود.


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)
امتیاز نظرات 5 (1 امتیاز دهی)
دیدگاه
  • زبان آموز
    حسین مدیری

    ممنون بابت توضیحات خوبتون

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-235-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-235-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

آزمون PTE چیستPTE چیستآزمون تخصصی زبان