امتحان تافل

آزاده میردار
توسط

امتحان تافل

تدریس امتحان تافل

امتحان تافل چیست و چگونه تدریس می‌شود؟ پاسخ این پرسش‌ها را در ادامه خواهید خواند. پس برای اینکه نمره خوبی در آزمون تافل کسب کنید، مطالب امتحان تافل را با دقت بخوانید. در صورتی که سئوالی در این زمینه داشتید از ما بپرسید تا اساتید ما در این بخش پاسخ دهند.


تدریس خصوصی امتحان تافل

امتحان تافل که به عنوان قدیمی‌ترین آزمون مهارت سنجی زبان انگلیسی بشمار می‌رود نیز همواره مورد استقبال زبان آموزان قرار گرفته است. این آزمون هم که همانند آزمون آیلتس دارای چهار بخش می‌باشد. حداقل 3 و حداکثر 3 ساعت و نیم مدت امتحان، طول می‌کشد.

امتحان toefl دارای ماکزیمم نمره 120 است. تفاوت عمده این امتحان با آیلتس در ترکیبی بودن مهارت‌های آن است. بطوریکه به عنوان مثال برای پاسخ به بخش اول رایتینگ، باید از مهارتهای ریدینگ، لیسنینگ، و نت‌برداری و نگارش استفاده نمود تا بتوان به این بخش پاسخی کامل داد. ذکر این نکته نیز مهم بنظر می‌رسد که مهارت شنوایی در این آزمون اهمیت فراوانی دارد و ضعف در این مهارت منجر به نتایجی ناخوشایند در نمره پایانی است.

مراحل آماده‌سازی امتحان تافل

در این بخش به مراحل آماده سازی این آزمون می‌پردازیم. این مراحل به ترتیب شامل زبان عمومی، یادگیری بخش‌های مختلف و انواع TPO می‌باشد.

زبان عمومی

زبان عمومی امتحان تافل مانند آزمون آیلتس که در بخش تدریس خصوصی آیلتس توضیح داده شده است، در این آزمون TOEFL نیز دانش عمومی زبان از اهمیت بسیاری برخوردار است. به عبارتی هرچقدر میزان دانش در زبان عمومی و علیالخصوص لیسنینگ قوی باشد، به همان نسبت شانس گرفتن نمره بالاتر در این آزمون بیشتر می‌شود. در مراحل ابتدایی، کار بر روی کتاب‌های امریکن فایل صورت می‌گیرد که از لحاظ محتوایی و بخش‌های مختلف کمک شایانی به موفقیت در آزمون می‌کند. کتابهای ضمیمه‌ای که نیز برای مراحل آماده سازی بکار گرفته می‌شود همانند اینساید ریدینگ      Inside Reading، دارای بخشهای متنوعی است که می‌تواند چند مهارت را بطور همزمان ارتقاء دهد.

 

یادگیری بخش‌های مختلف امتحان تافل

بخش یادگیری بخش‌های مختلف امتحان تافل پس از فراگیری زبان عمومی انجام می‌شود.این قسمت همانند دانش عمومی زبان نیز اهمیت بسزایی دارد. در این آزمون همانند آزمون آیلتس، هر چهار مهارت مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. اما تفاوت‌هایی در نوع سوالات وجود دارد. لذا شناختن انواع سوالات و نحوه مواجه با آنها حیاتی است.

 

کار کردن بر روی انواع TPO

کار کردن بر روی انواع TPO، بدلیل اینکه این امتحان بصورت کامپیوتری انجام می‌گیرد، دانستن نرم افزار امتحان و کار کردن بر روی آن نیز بسیار مهم است. سازمان ETS نرم‌افزاری بنام TPO معرفی کرده که امتحان‌های گذشته را در آن گردآوری کرده و طراحی آن نیز دقیقا مشابه نرم افزار اصلی روز امتحان تافل است. لذا در بخش نهایی مراحل آماده‌سازی کار بروی این نرم افزار انجام گرفته و سوالات مختلف و بخش‌های مختلف این امتحان مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

تدریس خصوصی امتحان تافل در طلوع کمبریج

نحوه‌ی تدریس خصوصی امتحان تافل در طلوع کمبریج با تشکیل کلاس‌های حضوری بطور تکنفره یا نیمه گروهی در محل کار یا منزل زبان آموز برگزار می‌شود. اساتید داخلی با تجربه و نیتیو با توجه به تمایل زبان آموز از سوی مدیریت آموزشی معرفی می‌شود. زبان آموزان با شرکت در جلسه مشاوره رایگان با استاد مربوطه و نحوه آموزش خود آشنا می‌شوند. مدیر آموزش با کمک مشاور، برنامه اختصاصی آموزش هر زبان آموز را با توجه به نیاز و هدف او طراحی می‌کنند. پیگیری‌های مداوم طی جلسات مشخص از سوی مدیریت جزء اهداف اصلی گروه آموزش طلوع کمبریج است. هدف از این پیگیری‌ها سنجش دانش زبان متقاضی شرکت در کلاس و ارزیابی عملکرد استاد است. ضمنا آزمون‌های خاص به منظور سنجش زبان آموزان در کلاس خصوصی برگزار می‌شود.


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 5 (3 امتیاز دهی)
نمایش 3 دیدگاه
 • زبان آموز
  حسین مدیری

  لفط امتحان آدم رو یاد اون برگه آبی و سفید های دوره ابتدایی میندازه مو به تن آدم سیخ میشه

 • زبان آموز
  sara

  تافل محدودیت سنی نداره؟چند بار میشه شرکت کرد؟

 • زبان آموز
  مهدی صالحی

  تشکککر

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-325-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-325-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

آزمون تافلتافلآزمون تخصصی TOEFLمعرفی منابع تافلمنابع تافلآزمون تخصصی TOEFL