استاد آیلتس در تهران

آزاده میردار
توسط

استاد آیلتس در تهران

محتوای استاد آیلتس در تهران

آیا به دنبال استاد آیلتس در تهران هستید؟ به راستی جزییات امتحان آیلتس چیست؟ همانطور که در گذشته توضیح دادیم، آزمون آیلتس سیستم آزمون بین‌المللی زبان انگلیسی است. IELTS یک آزمون مهارتی است، برای افرادی تعریف می‌شود که قصد تحصیل یا کار در کشورهای انگلیسی زبان دارند.   در این پست با برخی از نکات این آزمون آشنا می‌شوید.

استاد آیلتس در تهران

استاد آیلتس در تهران را در طلوع کمبریج جستجو کنید. گروه تدریس خصوصی طلوع کمبریج آماده خدمات دهی دوره‌های آمادگی آزمونهای تخصصی زبان انگلیسی به خصوص آیلتس، تافل،MSRT و … است.

آزمون‌های زبان انگلیسی در مرکز زبان طلوع کمبریج با برگزاری دوره‌های فشرده و کوتاه مدت بطور خصوصی و نیمه خصوصی با توجه به نیاز زبان آموز انجام می‌شود. ضمنا در مرکز ما مشاورین با تجربه‌ای در زمینه مسائل مربوط به برگزاری کلاس‌های آموزشی آزمونهای تخصصی زبان فعالیت دارند که قادر به پاسخگویی به پرسشها و ابهامات متقاضیان خواهند بود.

جزییات امتحان توسط استاد آیلتس در تهران

در بخش جزییات امتحان توسط استاد آیلتس در تهران قصد داریم شما را با برخی از انواع سئوالات امتحان آیلتس آشنا کنم:

سئوال اول: مالتیپل چویس

سئوال اول: مالتیپل چویس multiple choice شامل سه جواب ممکن و با سه حالت ممکن برای جواب دادن شروع می شود. امتحان دهندگان یکی از سه مورد A یا B یا C را به عنوان جواب درست انتخاب می‌کنند.

گاهی اوقات، از میان لیست طولانی از جواب‌های ممکن بیش از یک مورد را به عنوان جواب درست می توانند انتخاب کنند.

مالتیپل چویس ها مهارت‌های وسیعی را مورد بررسی قرار می‌دهند. داوطلبین باید درک جزیی از مطالب گسترده‌ای که در جلسه امتحان می‌شنوند داشته باشند. و بدرستی بتوانند به سئوالات جواب دهند.

سئوالات نوع دوم:  وصل کردنی

این نوع سئوالات بررسی این موضوع است که آیا داوطلبین می‌توانند اطلاعات داده شده در مورد موضوع روزمره ( مثل انواع هتل، محل هتل یا مهمان سرا…) را متوجه شوند یا خیر. همچنین، این سئوالات توانایی دنبال کردن مکالمه بین دو نفر را مورد بررسی قرار می‌دهد. و در عین حال، برای تشخیص روابط و ارتباط بین واقعیت‌ها در متن لیسنینگ مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

سئوالات نوع سوم: برچسب زنی طرح، نقشه، دیاگرام

این نوع سئوالات برای برچسب زدن روی طرح ( یک ساختمان)، نقشه (قسمتی از یک شهر) یا دیاگرام ( تکه‌ای از یک وسیله) بکار می‌رود. جواب‌ها معمولا از روی لیستی از برگه‌های سئوال انتخاب می‌شوند. این نوع سئوالات توانایی درک توصیف یک محل برای مثال، برای ربط دادن به یک نمایش بصری ارزیابی می‌کند. توانایی دنبال کردن روابط فضایی مثل “مستقیم حرکت کن”  یا “از میان در وارد شوید” و… نیز از این طریق بررسی می‌شود.

سئوال نوع چهارم: فرم، توجه، جدول و تکمیل یک متن خلاصه

سئوال نوع چهارم شامل فرم، توجه، جدول و تکمیل یک متن خلاصه است. دواطلبین باید جای خالی در متن‌های برگه را پر کنند. این متن شبیه رئوس مطالب ( outline) است. این بخش در واقع رئوس مطالبی که شنیده می شود را شامل می‌شود. این بخش ممکن است:

  1. یک فرم : اغلب جزییات حقیقی راجع به شخص مثل اسم و فامیلی فرد است.
  2. یک سری نکات : خلاصه‌ای از اطلاعاتی که در طرح اولیه که نشان می‌دهد که کل اطلاعات به هم مربوطند: مثل مکان، زمان، قیمت.
  3. یک جدول: روشی است تا اطلاعات را خلاصه کرد که مربوط به یک طبقه بندی مشخصی است.
  4. یک شمای عملیاتی یا یک نمودار گردشی باشد. برای خلاصه کردن یک فرایندی که مراحل مشخصی دارد که جهت آن فرایند با فلش هایی نمایش داده می شود.

بشنوند و وارد برگه جواب کنند. محدودیت تعداد کلمات را در نظر داشته باشند و از نوشتن کلمات اضافه خودداری کنند. آنها نباید کلماتی را که از وویس می‌شنوند تغییر دهند.

داوطلبین باید دستورالعمل‌ها را با دقت بخوانند و جاهای خالی را با دقت زیادی پر کنند. در جایی که محدودیت کلمه وجود دارد مثل ‘NO MORE THAN TWO WORDS AND/OR A NUMBER’  حق ندارند از این محدودیت سرباز بزنند و کلمات بیشتری بنویسند. در آن صورت، بدون شک، نمره از دست می‌دهند.

سئوال نوع پنجم:

داوطلبین باید یک سری از جملات خلاصه شده از کل اطلاعاتی که شامل بخشی از وویس لیسنینگ است را می‌شنوند. سپس شروع به پر کردن آن می‌کنند. در این بخش هم محدودیت کلمه وجود دارد.‘NO MORE THAN ONE WORD AND/OR A NUMBER’ بیش از کلمه یا عدد نباید گذاشته شود.

 


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
1 (1 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-325-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-325-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

سئوالات متداول شرکت کنندگان آزمون آیلتسآزمون تخصصی IELTSبرگزاری کلاس آزمون آیلتسکلاس آزمون آیلتسآزمون تخصصی IELTS