آیلتس چیست

آزاده میردار
توسط

آیلتس چیست

آزمون آیلتس چیست

آیلتس چیست؟ و شما چقدر از این آزمون تخصصی و بین‌المللی اطلاعات دارید؟ برای اینکه به خلاصه‌ای از اطلاعات آزمون آیلتس دست یابید، پست امروز را بخوانید و مقالات مرتبط در زمینه آزمون آیلتس چیست را جستجو و مطالعه نمایید.


آزمون آیلتس چیست؟

به راستی آزمون آیلتس چیست؟ International English Language Testing Service در حال حاضر پرطرفدارترین و محبوبترین آزمون جهت ارزیابی سطح و توانایی مهارت‌های زبان انگلیسی داوطلبین می‌باشد. این آزمون که توسط دو سازمان بین‌المللی سنجش IDP و Cambridge  اداره و برگزار می‌شود در حال حاضر در اکثر نقاط دنیا دارای مراکزی برای برگزاری آزمون بوده و نیز در کشورمان نیز مراکز متعددی مجوز برگزاری این آزمون را دارا می‌باشند.


آیلتس عمومی و آیلتس آکادمیک

آیلتس عمومی و آیلتس آکادمیک جزء بخش‌های اصلی این آزمون است. بخش  گفتاری و شنیداری برای هر دو نوع آزمون یکسان است و تنها بخش نوشتاری و خواندن متناسب با نوع آزمونی که در آن شرکت کرده‌اید متفاوت است. تمام بخش‌های این آزمون در یک روز انجام می‌شود و فقط زمان و مکان برگزاری بخش گفتاری ممکن است طبق نظر مرکز آزمون تغییر کند. مدت این آزمون در دو سطح عمومی و آکادمیک دو ساعت و ۴۵ دقیقه است.


بخش شنیداری lisening

مدت زمان بخش شنیداری ۳۰ دقیقه است. بخش listening شامل ۴ فایل صوتی مختلف است. این بخش به درک شما از ایده کلی و جزییات آن چه شنیده‌اید و برداشت شما از سخنان گوینده(ها) است.


بخش خواندن reading

مدت زمان در نظر گرفته شده برای بخش خواندن ۶۰ دقیقه و تعداد سوالات آن ۶۰ تاست. این بخش در آزمون آکادمیک و آزمون کلی متفاوت است.


بخش نوشتاری writing

بخش نوشتاری ۶۰ دقیقه است. این بخش شامل دو Task می‌شود. و طبق دو سوال مختلف از شما خواهند خواست دو انشای مختلف با فرمت و تعداد کلمات مشخص بنویسید. این بخش در آزمون آکادمیک و آزمون کلی متفاوت است.


بخش گفتاری speaking

بخش گفتاری یا speaking ممکن است ۱۱ تا ۱۴ دقیقه طول بکشد. اصطلاحات و کلماتی که استفاده می‌کنید مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. این بخش شامل سه قسمت است در قسمت اول امتحان گیرنده از شما در مورد خود و گذشته‌تان می‌پرسد. در بخش بعد به شما  تصویری نشان داده می‌شود و از شما سوالی در مورد آن پرسیده میشود. در بخش آخر در مورد موضوعی که در بحث‌های پیشین در مورد آنها صحبت شد بحث می‌شود.


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 5 (1 امتیاز دهی)
دیدگاه
  • زبان آموز
    معصومه

    چه مختصر و جالب توضیح دادید

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-325-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-325-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

آموزش ثبت نام آزمون آیلتس IELTSثبت نام آزمون آیلتسآزمون تخصصی IELTSدوره تدریس خصوصی آیلتستدریس خصوصی آیلتسآزمون تخصصی IELTS