آپارات به زبان انگلیسی

آزاده میردار
توسط

آپارات به زبان انگلیسی

معادل آپارات به زبان انگلیسی

آپارات به زبان انگلیسی چیست؟ پرسش یکی از زبان آموزان طلوع کمبریج در مورد آپارات من را مجبور کرد که سراغ این کلمه بروم و از aparat و تاریخچه آن برای شما توضیح دهم.


آپارات به انگلیسی

آپارات به انگلیسی را می‌توان این طور بیان نمود که این کلمه یک واژه خاص است. معادل انگلیسی آن به همان شکل که خوانده می‌شود یعنی aparat می‌توان نوشت. زیرا آپارات یک وب‌گاه اشتراک گذاری فیلم است که در ایران فعالیت می‌کند. اما کلمه آپارات تا آنجاییکه من یادم می‌آید در زمان کودکی با دستگاه‌های قدیمی پخش فیلم به نام آپارات، می‌توانستیم فیلم را در اتاق تاریک بر روی پرده‌ای تماشا کنیم. در واقع آپارات به نوعی کار همان video projection امروزی را را انجام می‌داد. احتمالا هدف از انتخاب این برند از سوی بنیانگذاران وبگاه آپارات نیز همین بوده است. حالا که مجبور شدیم درباره کلمه آپارات به انگلیسی بحث کنیم بهتر است سراغ تاریخچه‌ی آپارات در ایران برویم. در انتها نیز یک متن کوتاه انگلیسی با ترجمه درباره‌ی آپارات آماده کردم که خواندن خالی از لطف نیست. فرصتی است تا بتوانیم تمرینی کوتاه از درک مطلب زبان انگلیسی داشته باشیم.


آپارات چیست؟

آپارات به مدیریت محمد جواد شکوری مقدم، وب‌گاهی است که مردم در ایران می‌توانند در آن ویدئو به اشتراک بگذارند. به دلیل عدم دسترسی مردم ایران به سرویس های اشتراک گذاری خارجی در سال 1389 آپارات به کاربران ایرانی عرضه شد. نسخه اندروید آن یک سال پس از آغاز کار آپارات به مردم معرفی شد. در سالهای اخیر آپارات توانست کاربران زیادی را جذب کند. از جمله شخصیت های سیاسی و مقامات ایرانی و برندهای تجاری از این وبگاه استقبال کرده و کانالها و صفحات اختصاصی در آن تشکیل دادند. سال 93 تعداد بازدید روزانه فیلم‌ها به 4 میلیون رسید و رکورد جدیدی را ثبت کرد. در نیمه دوم سال 93 آپارات کودک راه اندازی شد. از سال 94 پخش زنده‌ی برنامه تلویزیونی و مسابقات سراسری خاص و … در آپارات صورت میگیرد و سبب جذب کاربران زیادی در کشور و دیگر نقاط شده است.

در آپارات شما می‌توانید فیلم‌های آموزشی زبان و دیگر مطالب را به آسانی مشاهده کنید.


آموزش آپارات چیست؟ aparat English learning

   Aparat

Aparat (website) is an Iranian video sharing service which began tentatively on February 2011, and officially, two months later on April 13, 2011. Aparat, as well as Cloob and Mihanblog websites, have been launched by Saba Idea Tech Company (Saba Idea) and are managed by Mohammad Javad Shakouri Moghhadam. For easier access to shared videos, this website organized them under various categories such as: personal, nature, educational, entertainment, etc. so that access to the considered videos can be made easier. Aparat was selected by experts in 2013 at Iran Web Festival in online multimedia sector and also selected as the best film website in 2011.

آپارات یکی از سرویس‌های اشتراک‌گذاری ویدئو در ایران است.  ماه گذشته در ماه فوریه 2011 به طور رسمی فعالیتش شروع و دو ماه بعد در تاریخ 13 آوریل 2011 رسما فعالیت کرد. این وب‌گاه همراه با وب‌گاه‌های کلوب و میهن‌ بلاگ توسط شرکت فناوران ایده پرداز صبا (صبا ایده) راه‌اندازی شده‌است. و مدیریت آن‌ها بر عهده محمدجواد شکوری‌ مقدم می‌باشد. برای دسترسی آسانتر به ویدیوهای به اشتراک گذاشته شده، این وب سایت آنها را به دسته‌های مختلف مانند شخصی، طبیعت، آموزشی، سرگرمی و غیره سازماندهی کرد تا دسترسی به ویدیوهای مورد نظر آسانتر شود. آپارات توسط کارشناسان در سال 2013 در جشنواره وب ایران در بخش چند رسانه ای آنلاین برگزیده شد و همچنین به عنوان بهترین وب سایت فیلم در سال 2011 انتخاب شد.


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

با یادگیری زبان دنیای شما تغییر می‌کند.

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
1 (1 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-325-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-325-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

تدریس آموزش آنلاین درک مطلب زبان انگلیسیآموزش آنلاین درک مطلب زبان انگلیسیدرک مطلب مقدماتیمعنی linkedin به فارسیدرک مطلب مقدماتی