آموزش reading زبان انگلیسی

آزاده میردار
توسط

آموزش reading زبان انگلیسی

دوره آموزش reading زبان انگلیسی English

آموزش reading زبان انگلیسی یکی از بخش‌های مهم تدریس مهارت خواندن در زبان انگلیسی است. در این بخش اشاره کوتاهی به آموزش reading در رده‌های سنی کودکان و بزرگسالان همچنین اشاره کوتاهی به شیوه‌ی تدریس مهارت خواندن ‌reading در آموزش خصوصی طلوع کمبریج می‌شود.


آموزش reading زبان انگلیسی

آموزش reading زبان انگلیسی برای مقطع مقدماتی بسیار مهم است در این خصوص متد کودکان و نوجوانان را از بزرگسال تا حدودی می‌توان جدا کرد. چون برخی متد برای کودکان و نوجوانان با اینکه به سطح زبانی آنها نزدیک است، از حوصله کودکان خارج است. تجربه آموزش reading بزرگسال با کودک بسیار متفاوت است. بنابراین، اگر این دو گروه سطح زبانی یکسانی دارند، قطعا متد آموزشی ( منابع) متفاوت است. در عین حال، افراد در هر رده سنی که هستند برای شروع و ادامه دوره آموزش reading به انگیزه بالایی نیاز دارند. اگر منبع آموزشی سخت، مبهم و وقت گیر باشد، به سرعت زبان آموز از ادامه و گاها از شروع دوره منصرف می‌شود. در مورد زبان حساسیت (بدلیل عدم آشنایی با فرهنگ آن زبان و روش های کاملا اشتباه آموزش در مدارس) این مسئله بسیار چشمگیر است. در آموزش مهارت reading تجربه استاد در تدریس این مهارت خیلی اهمیت دارد بطوری که استاد باتجربه به شکل موثری می‌تواند راهنمای زبان آموز باشد.

آموزش reading زبان انگلیسی در طلوع کمبریج

1. ابتدا زبان آموز خواسته می‌شود، تصویر متن reading مربوط را نگاه کند (بدون نگاه کردن به متن) و هر چه به نظرش آمد به انگلیسی توضیح می‌دهد.

2. زبان آموز به متن که توسط استاد خوانده می‌شود، گوش می‌دهد و در صورت لزوم شروع به نت برداری می‌کند. در صورت درخواست زبان آموز دوباره متن را خوانده و استاد واژگان جدید را مطرح کرده و با کمک زبان آموز synonym، معنا یا متضاد را مطرح می‌کند و توضیح می‌دهد. زبان آموز هر آنچه را که از متن متوجه می‌شود را سعی می‌کند توضیح دهد.
3. و در نهایت زبان آموز به پرسشهای انتهای متن پاسخ می‌دهد.

4. همانطور که در بالا اشاره شد، مدرس لغات و اصطلاحات جدید را برای او به انگلیسی توضیح می‌دهد. تا زبان‌آموز بتواند از جملات و اصطلاحات درست با گرامر صحیح صحبت کند.


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

برای شرکت در کلاس‌های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و فرانسه با ما تماس بگیرید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)
امتیاز نظرات 4 (1 امتیاز دهی)
دیدگاه
  • زبان آموز
    جواد

    جالب نبود ای کاش نکات آموزشی بیشتری رو میگفتید

یک نظر بدهید

درحال ارسال

02122074913
شماره تماس مشاوره زبان
همراه اولیهای عزیز0912-325-1193
ایرانسلیهای عزیز0902-325-1193

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

دوره‌ی آموزش درک مطلب زبان انگلیسی Reading English Languageآموزش درک مطلب زبان انگلیسیدرک مطلبنحوه‌ی آموزش خصوصی درک مطلب زبان انگلیسی reading classآموزش خصوصی درک مطلب زبان انگلیسیدرک مطلب